Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Kardeşinin, Cidde'deki Evinde Öldürüldüğü İddia Edildi

Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Kardeşinin, Cidde'deki Evinde Öldürüldüğü İddia Edildi

Lübnan'da bir gazete, geçen hafta Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra kaybolan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kardeşi ve kardeşinin karısının Cidde'de maskeli kişiler tarafından öldürüldüğünü iddia etti.

Lübnan'da bir gazete, geçen hafta Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra kaybolan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kardeşinin ve karısının Cidde'de Pazartesi gecesi eve giren maskeli kişiler tarafından öldürüldüğünü, çocuklarının kaçarak kurtulduğunu yazdı.

AHMET KAŞIKÇI'NIN ÇOCUKLARI KAÇTI

Beyrut'ta basılan Diyar gazetesinde yer alan habere göre, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra bir daha haber alınamayn Cemal Kaşıkçı'nın kardeşi Ahmet Kaşıkçı ile karısı Cidde'de öldürüldü. İddiaya göre, eve gelen maskeli ve kılıçlı şahıslar Ahmet Kaşıkçı ve karısını öldürdü, Kaçıkçı'nın üç çocuğu ise kaçtı.

POLİSLER SABAHA KADAR İNCELEME YAPTI

Ahmet Kaşıkçı'nın bir komşusu, eve giren şahısların ellerinde kılıçlar olduğunu ve kafasını koparana kadar Ahmet Kaşıkçı ve karısının başına ve omuzuna kılıç salladıklarını, Ahmet Kaşıkçı'nın üç çocuğunun kaçarak komşularının evine sığındığını söyledi. Komşular, daha sonra Suudi polislerin gelerek kendilerine dağılmalarını söylediğini ve cesetleri alıp bilinmeyen bir yere götürdüklerini, daha sonra gelen polislerin evde sabaha kadar inceleme yaptıklarını söyledi.

EVE KİMSENİN YAKLAŞMASINA İZİN VERİLMİYOR

Ahmet Kaşıkçı'nın kaçan 18 yaşındaki oğlu Muhammed Kaşıkçı'nın kaçarak izini kaybettirdiği belirtildi. Polisin, Ahmet Kaşıkçı'nın evinin kapısını demir bloklarla kapatarak, eve kimsenin yaklaşmaması emrini verdiği kaydedildi.

YORUMLAR (4)

  • ÇÖL ADALETİ:
    Şeriat özlemiyle, çocukların bile elini öpenler: işte şeriat. . Kapıdan giriş var çıkış meçhul. . Delikanlı gibi çıkıpta, ''şu suçu vardı infaz edildi'' bile demiyorlar. . Allahin verdiği canı almak kimin haddine ?
    CEMİLE: Cahil ve nankor nikli arkadaş. Siz deistmisiniz? Araplar müslümandır ve çok sayıda islam alimi, halife,imam yetiştirmiş bir topluluktur. Alimlere şeyhlere ve hocalara biat esastır. Sizse kendi kendinize anlayıp kendi yorumunuzu yapmaya çalışıyorsunuz. Soylediklerinizden deist olduğunuzu anlıyorum.
    MN: Bunlar ABD VE INGILIZIN VALİLERİDİR İNGİLİZ VE ABD VALİSİ ANCAK CANİLİK YAPAR SİZIN GİBİLERİNİNDE ŞERİAT DÜŞMANLIĞINI ARTIRIR ANLADINMI
    CAHÎL VE BANKÖR ÎNSANLAR: ULAN Ukala faresi, Sence Suudi Arabistanda ÎSLAMÎ anlamda Şeriatmı uygulanıyor. ? Hayatında Îslam hukukuyla ilgili ne okudun ? Bilgi birikimin Nedir cahil. Îslam kendi başına insanın dünya ve Ahiret hayatı için kurtulustur. Îslam Dini gerçek anlamda bir hayat duzenidir. Samimiyetsiz Müslüman toplumların, Müslüman maskeli yönetimleri ve onların yanlışlarını Îslâm Dini için referans göstermek ard niyetlilik, onursuzluk ve alçaklıktır. Birde yorumunda Yüce ALLAH''ın kelamından bahsediyorsun utanmaz
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.