Cemaat Haberleri

Cemaat haber, Cemaat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cemaat - 18.07.2021
CHP, Muş'ta kuran kursu öğrencisinin şüpheli ölümünün araştırılmasını istedi
M.H.Y'nin Diyarbakır'da yaşayan ailesine olayın intihar olarak ifade edildiği belirtilen gerekçede, şunlar kaydedildi: "Muş'ta yaşanan bu intihar iddiası ile ilgili savcılık soruşturması sürmektedir. Olayın gerçekte ne olduğunun mutlaka ortaya çıkartılması, sorumlular varsa açığa çıkartılması ve yargılanması hepimizin en büyük temennisidir ancak bu olayla ilgili dosyaya gizlilik kararı getirilmesi, buna ilişkin beklentilerimizi zayıflatmaktadır. Cemaat ve tarikat öğrenci yurtları ile Kur'an kurslarında kalan çocuklara yönelik cinsel istismar olayları ve bu çocukların intihar ettiğine ilişkin iddiaların incelenmesi ve bu olayların bir daha yaşanmaması adına alınacak önlemlerin belirlenmesi amacıyla Meclis araştırması açılmasını arz ederim.
Cemaat - 18.07.2021
"Darbe girişimine ilk soruşturmayı açan başsavcı" Harun Kodalak, AA'ya konuştu (1)
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine karşı ilk soruşturmayı açan, dönemin Ankara Cumhuriyet Başsavcısı, Yargıtay Üyesi Harun Kodalak, açtığı soruşturmanın darbe girişimi gecesinin en önemli kırılma noktalarından biri olduğunu bildirdi. Kodalak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, FETÖ'nün 40 yıllık büyük bir organizasyon olduğunu, arkasında da muhakkak dış güçlerin ve güçlü istihbarat servislerinin bulunduğunu dile getirdi. Darbe girişimini, "Türk milletinin Anadolu topraklarındaki son bin yıl içinde yaşadığı en büyük ihanet." olarak niteleyen Kodalak, "Allah bir daha bu millete, bu devlete böyle ihanetler yaşatmasın." dedi, şehit olanlara rahmet, gazilere de sağlık diledi. FETÖ'nün din kisvesi altında bir "cemaat" gibi yapılandığını aktaran Kodalak, şunları kaydetti: "Din kisvesi altında, dini yapılanma altında, bir cemaat örtüsü, örgüsü altında yapılanıp gerçekte Türk milletini ve Türk devletini yok etme projesiydi.
Cemaat - 16.07.2021
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
15 Temmuz'da dini kisveye bürünen, hizmet ve himmet örtüsüne saklanan cemaat olgusundan cürüm ve cinayet çıkaran hain bir terör örgütünün Türkiye'yi işgale kalkıştığını vurgulayan Kalaycı şu değerlendirmelerde bulundu: "Hamdolsun ki Türk milleti istiklaline kanıyla, canıyla, imanıyla sahip çıkmıştır.
Cemaat - 15.07.2021
FETÖ'nün "mahrem imamı" örgütün itirafçılar üzerinde yaratmaya çalıştığı korku atmosferini anlattı (2)
SORU: Örgüte ne zaman ve nasıl girdiniz? Örgütteki göreviniz neydi? Örgüt içindeki son görevinize nasıl getirildiniz? Buna kim karar veriyordu? Karar mekanizması nasıl işliyordu? CEVAP: "Örgütte ağabey hiyerarşisi var bilindiği üzere. Bunun içerisinde o ağabey pozisyonundaki insanlar değişik yerlere sizi görevlendiriyorlar. Bu sözü edilen yapının, cemaatten örgütlüğe geçiş aşaması bana göre 2007'yi buluyor.
Cemaat - 14.07.2021
AK Parti'li Kavuncu: "Hiç kimsenin hedeflerimizden döndürmesine izin vermeyeceğiz"
Kavuncu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, 5 yıl önce 15 Temmuz'da, dini cemaat görünümlü kripto terör örgütünün, 40 yıl boyunca yaptığı hazırlıklar sonunda milleti canevinden vurmaya kalkıştığını söyledi.
title