Cem Vakfı Haberleri

Cem Vakfı haber, Cem Vakfı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cem Vakfı - 24.12.2015
Mesob Teşekkür Yemeği Verdi
Çakır'ın il merkezinde de esnaf ve sanatkarlara yönelik büyük hizmetleri yaptığını vurgulayan Keskin, Ayakkabıcılar Çarşısı, Kadayıfçılar Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Kasaplar Pazarı, Sabit Semt Pazarında yapılan çalışmaların şehrin çehresi değiştirdiğini kaydetti. Keskin, "Sayın Cumhurbaşkanımızın esnaf ve sanatkara verdiği değeri gösteren bir sözü var; 'Çıraktım kalfa oldum, kalfaydım usta oldum' Bu bizim Ahilik kültürümüzde var. Peygamber Efendimizin bütün sözleri güzeldir, idarecilere şunu söylüyor; 'Yer yüzündekilere bakın ki, gök yüzündekiler de size baksın" diye konuştu Yemeğe İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı Albay Şerafettin Yılmaz, Baro Başkanı Enver Han, MHP İl Başkanı Mehmet Erdem, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, CEM Vakfı Şube Başkanı Eşref Doğan, kamu kurum ve kuruluş amirleriyle esnaf katıldı.
Cem Vakfı - 23.12.2015
İşkur Müdürü Köksal, Cem Vakfını Ziyaret Etti
Sivas Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Nurettin Köksal, Cem Vakfı Başkanı Ali Dağ'ı ziyaret etti.
Cem Vakfı - 13.12.2015
Hülya Koçyiğit, "2015 İyi Niyet Elçisi" Oldu
Birleşmiş Milletler bünyesinde önemli çalışmalarda bulunan ve akil insanlar arasında yer alan Cem Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan'a "2015 BM Onursal" ödülü, yine akil insanlar heyeti arasında yer alan akademisyen Doğu Ergil'e ise "2015 Demokrasi" ödülü verildi.
Cem Vakfı - 15.11.2015
Kocaeli'de "Sevgide Buluşalım" Etkinliği
Kocaeli Büyükşehir Belediyesince Cem Vakfı ve Alevi derneklerinin desteğiyle bu yıl 10'uncusu düzenlenen "Sevgide Buluşalım" etkinliği gerçekleştirildi.
Cem Vakfı - 14.11.2015
10. Kez Sevgide Buluşacağız
ALEVİ DERNEKLERİNDEN DESTEK Alevi kardeşlerimizle bağımızı birbirimizi anlama üzerine kurarak birlikteliğimizi pekiştirmeyi amaç edinen etkinlik Cem Vakfı, Alevi İslâm Din Hizmetleri Başkanlığı, Gebze İlçesi Cem ve Kültür Evi Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Hacı Bektaşi Veli Kültür ve Dayanışma Derneği, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İzmit Şubesi, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Derince Şubesi, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Körfez Şubesi, Anadolu Kültür ve Görgü Derneği Cem Evi, Derince İmam Hüseyin Cem ve Kültür Evi, Cem Vakfı Kocaeli Şubesi Abdal Musa Cem ve Kültür Evi-Çayırova'nın destekleriyle gerçekleşiyor.
Cem Vakfı - 12.11.2015
Aşure Dağıtımında İzdiham Yaşandı
Sivas’ta düzenlenen birlik aşuresinde yaklaşık 15 bin kişilik aşure dağıtıldı. Sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa düzenlediği programda ay yıldızlı şekilde hazırlanan aşure dağıtımında izdiham yaşandı. Yoğun ilgi nedeniyle aşure dağıtımında vatandaşlar ezilme tehlikesi geçirdi. 12.'si düzenlenen birlik aşuresinde yapılan konuşmalarda birlik ve kardeşlik mesajları verildi. Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde düzenlenen programda Cem Vakfı Başkanı Ali Dağ, Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Beşik Köksal yaptıkları konuşmada birlik ve beraberliğin önemine değindi.
Cem Vakfı - 12.11.2015
Sivas'ta "12. Birlik Aşuresi" Etkinliği
Toplumun düzeninin birlik ve beraberlikle sağlandığını, 12 yıldır gerçekleştirilen birlik aşuresinin son derece önemli olduğunu dile getiren Köksal, "Burada birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içinde dil, din, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan el ele veriyoruz" ifadesini kullandı.   Cem Vakfı Sivas Şube Başkanı Ali Dağ ise Muharrem'in "matem ayı" olduğunu belirterek, "Mezhep farklılıklarımızın hiç bir zaman sorun haline gelmemesi için Sünni veya Alevi topluluk mensupları olarak hepimize önemli görevler düşüyor" dedi.
Cem Vakfı - 11.11.2015
Kocaeli'de Sevgide Buluşalım Etkinliği Düzenlenecek
Uluslararası Fuar Merkezi'nde Cem Vakfı ve kentteki 9 Alevi-Bektaşi derneğinin desteğiyle düzenlenecek etkinlikte, bu yıl ilk defa yaklaşık 2 saat süren Birlik Cemi yapılacak.
Cem Vakfı - 05.11.2015
Malatyalılar "Ehl-i Beyt Sevgisi Ve Kerbela" Programında Buluştu
Başkan Çakır'a teşekkür Program, Aşure ikramının ardından Kur'an-ı Kerim Tilavetiyle başladı. Programda birer selamlama konuşması yapan Zeynel Abidin Türbesi Vakfı Başkanı Erdoğan Ünverdi, CEM Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan, Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi Vakfı Başkanı Hasan Meşeli ve İl Müftüsü Ümit Çimen, Ehl-i Beyt Sevgilerini dile getirerek, Kerbela Şehitlerini andı.
Cem Vakfı - 30.10.2015
Muharrem Ayı
Cem Vakfı Babaeski Şubesi tarafından bin kişiye aşure dağıtıldı.
Cem Vakfı - 28.10.2015
Tokat Şah-ı Merdan Alevi Bektaşi Derneği Kardeşlik İftarı Verdi
‘Muharrem Ayının Matemi, Ehli Beyt Sevgisi-Sevdası Etrafında Birlik ve Dirliğimiz İfadesi’ temalı ‘Oruç Açma’ programı düzenlendi. Selvi Düğün Salonunda yapılan programa CHP Tokat Milletvekili Adayları Kadim Durmaz, Av. Melih Yardımcı, Şafak Bayındır, CHP il yönetimi, Atatürkçü Düşünce Derneği Tokat Şubesi Başkanı Cemal Güneş, Turhal Cemevleri Dedesi Hami Özev (Gülami Dede), Yusuf Kocaman, Yunus Özel dedeler, Cem Vakfı Ankara Şubesi Başkanvekili Cüneyt Çiçek ile birlikte çok sayıda Tokatlı birlikte oruçlarını açtı.
Cem Vakfı - 26.10.2015
Muharrem Ayı
AK Parti Malatya İl Kadın Kolları Başkanlığınca muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıtıldı.
Cem Vakfı - 25.10.2015
Büyükşehir Belediyesinden Muharrem İftarı
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, belediyenin her yıl geleneksel olarak 10 Muharrem'de düzenlediği "Muharrem İftarı" bu yılda bir restoranda gerçekleştirildi. İftare Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, kurum yöneticileriyle Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanı Hasan Meşeli, Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan ve çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.
Cem Vakfı - 23.10.2015
TBMM Başkanı Yılmaz Açıklaması
Yılmaz, Sivas Cem Vakfı tarafından Muharrem Ayı'nın 10.
Cem Vakfı - 20.10.2015
Genel Seçime Doğru
CHP İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Ağbaba, beraberinde CHP 2. sıra milletvekili adayı Erdem Aslanoğlu ve parti yöneticileriyle Cem Vakfı Malatya Şubesi ile Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi Vakfı'nı ziyaret etti.
Cem Vakfı - 15.10.2015
Eski Bakan Yazıcı: "28 Şubat Aktörleri Bilgisizlerdi"
Camiler ve Din Görevlileri Haftasın dolayısıyla Sultangazi'deki din görevlileri, Nikah ve Düğün Sarayı'nda bir araya geldiler. Sultangazi Belediyesi'nin düzenlediği programa eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Müftüsü Yusuf Sarıkaya, Gazi Cem Vakfı Başkanı ve Dedesi Veli Gülsoy ile çok sayıda din görevlisi katıldı.
Cem Vakfı - 15.10.2015
Cem Vakfı Sivas Şube Başkanı Dağ'dan Muharrem Ayı Mesajı
Cem Vakfı Sivas Şube Başkanı Ali Dağ Muharrem ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Cem Vakfı - 14.10.2015
Muharrem Ayı
Cem Vakfı Sivas Şube Başkanı Ali Dağ, Muharrem ayı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Cem Vakfı - 14.10.2015
Tekirdağ'dan Kısa Kısa
Çerkezköy'deki ziyaretinin ardından, Cem Vakfı Kapaklı Erenler Cemev'ni de ziyaret eden Albayrak, cem evi yetkilileri ile bir süre görüşerek Hicri Yılbaşı'nın hayırlı olması temennisinde bulundu.
Cem Vakfı - 13.10.2015
Bakan Topçu "Yıldız Saray Sohbetleri"Ne Katıldı
Terörün masumiyet tanımadığının bir kez daha görüldüğüne dikkati çeken Topçu, "Saldırıda hayatını kaybeden herkes Türk milletinin canıdır. Onlar bizim evlatlarımızdı. Hepsine rahmet diliyorum. Onlarla aynı şeyi düşünmeyebiliriz ama onların fikirlerini ifade etmeleri için kendimizi ortaya koymamız gerekiyor. Zamansız tartışmalara gerek yok. Şimdi yapılacak iş; kaybettiğimiz canlarımıza rahmet dilemek, birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirmek, geride kalanların yaralarını sarmaktır. Her şey yapılır. Yeter ki millet tam destek versin, devlet gereğini yapar. Acıların unutturulmaması gerekir. Ancak bu acılardan kaşıma alanları da çıkarılmamalıdır" diye konuştu.  2. Abdülhamid döneminin çok iyi anlaşılması ve öğrenilmesi gerektiğini vurgulayan Topçu, 2. Abdülhamid'in kurduğu tıbbi merkezler, telgraf ağları ve daha birçok hizmetle "hasta adam" denen bir imparatorluğu ayakta tuttuğunu ve unutulmuş köşelere el attığını söyledi.  Yalçın Topçu, birilerinin "din elden gidiyor", birilerinin ise "milli değerler yok oluyor" söylemleriyle 2. Abdülhamid'i tahttan indirdiğini ifade ederek, şöyle devam etti: "Ona karşı çıkanların kimileri gidip torunlarından helallik dilendi, kimileri de onun hakkında şiirler yazdı. O yüzden tarihimizi iyi anlayalım. Abdülhamid'in insanlık, ümmet için çok şeyler yaptığını biliyoruz. O yüzden adil olmalıyız, bilimsel kaynaklara dayanmalıyız. Kimseyi putlaştırmayalım ama kimseyi de yerin dibine sokmayalım."  "Bizim ilahi bir kaderimiz var" Topçu, yarının Muharrem ayının ilk günü olması dolayısıyla Cem Vakfı'nı ziyaret ettiğini anımsatarak, şunları kaydetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cem Vakfı Haberleri | Cem Vakfı Haber - Haberler - Sayfa 9 - Cem Vakfı haberleri, son dakika cem vakfı haber ve gelişmeleri burada. Malatya Kültürü Neyi Anlatır Adlı Söyleşi Düzenlenecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.2.2021 01:28:43. #1.16#
title