Cem Vakfı Haberleri

Cem Vakfı haber, Cem Vakfı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cem Vakfı - 26.05.2016
Ozan Ali Kızıltuğ Vefa Gecesi Düzenlendi
Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen geceye, CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı, Sivas Cem Vakfı Başkanı Ali Dağ, Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ve vatandaşlar katıldı.
Cem Vakfı - 24.05.2016
Cem Vakfı Kadın Kolları'ndan Gegeoğlu'na Ziyaret
Cem Vakfı Edirne Şubesi Kadın Kolları Başkanı Meryem Çelik ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu’yla bir araya geldi.
Cem Vakfı - 16.05.2016
Kırklareli'den Kısa Kısa
Cem Vakfı Babaeski Şubesi ve Lüleburgaz Hacı Bektaş Veli Kültür ve Yardımlaşma Derneğince Aşkiye Neşet Çal Sahnesi'nde tertiplenen konferans, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Cem Vakfı - 04.05.2016
CHP Balıkesir Milletvekili Tüm Açıklaması
Tüm, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin Aleviler için tarihi bir karar verdiğini savunarak, Cem Vakfı'nın, Alevilerin kamusal hakları konusunda 11 yıldır sürdürdüğü hukuk mücadelesinin AİHM tarafından açıklanan kararla sona erdiğini belirtti.
Cem Vakfı - 03.05.2016
AİHM'nin Cemevleri Kararı
Cem Vakfı Onursal Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Alevilere yönelik almış olduğu kararın çok önemli olduğunu belirterek, "11 sene süren hukuk mücadelesinin sonucunda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, üç konuda çok önemli kararlar verdi" dedi.
Cem Vakfı - 03.05.2016
Cem Vakfı Başkanı Doğan: "Türkiye'nin Karşısında Artık Cem Vakfı Değil 47 Devlet Var"
Cem Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM)’nin cem evi kararını değerlendirerek, "Türkiye’nin karşısında artık 47 devlet var. Cem Vakfı, ya da Hasan Dede, ya da Selahattin Hoca, İzzettin Doğan yok. 47 devlet var" dedi.
Cem Vakfı - 26.04.2016
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nden Cemevleri Kararı
Cem Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan ve 203 kişinin AİHM'e başvurusuyla başlayan süreçte mahkeme 25 Kasım 214'de aldığı kararla davanın AİHM Büyük Dairesi'nde görülmesine karar vermişti.
Cem Vakfı - 26.04.2016
Aihm: Cemevlerine Yasal Statü Tanınmalı
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde (AİHM) bugün saat 11.30- 11.45 arasında büyük dairede görülen duruşmada, Türkiye'de yaşayan Alevilerin tüm hakların yerine getirilmesi; Cemevlerine yasal statü tanınması gerektiği yönünde karar bildirdi. AİHM Türkiye Cumhuriyeti'nin 9.,14. maddelerin açık ihlalini tespit etti. 3 Haziran 2015 tarihinde AİHM'deki ilk duruşmaya Türkiye Cem Vakfı Başkanı Prof.
Cem Vakfı - 29.03.2016
Kırklareli'den Kısa Kısa
Babaeski SGK Müdürlüğü'ne atanan Özcan Armağan'a ziyaretler sürüyor. Armağan, Ziraat Odası Başkanı Şahin Arslan'ı makamında kabul etti. Arslan, ziyarette, oda çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Armağan'a yeni görev yerinin hayırlı olması temennisinde bulunan Arslan, oda olarak SGK ile zaman zaman ortak çalışmalarda bulunduklarını belirtti. Arslan, Armağan'a görevinde başarılar diledi. Armağan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çanakkale gezisi Cem Vakfı Babaeski Şubesince Çanakkale gezisi düzenlendi.
Cem Vakfı - 22.03.2016
Alevi Dedeleri Malatya'da Buluştu
İnönü Üniversitesi Avrasya Alevilik-Bektaşilik Uygulama ve Araştırma Merkezi, Cem Vakfı Malatya Şubesi'nin de katkılarıyla "Dedeler Semineri" düzenledi.
Cem Vakfı - 01.03.2016
Sivas'ta "Keçe Yapımı ve Aksesuarları" Kursu Açıldı
Sivas Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, El Sanatları Eğitim Merkezi ve Sivas Cem Vakfı işbirliğinde kadınlara yönelik "keçe yapımı ve aksesuarları" kursu açıldı.
Cem Vakfı - 01.03.2016
Sivas'ta "Sultanşehir Kültür ve Kardeşlik Gecesi" Düzenlendi
Programa, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bektaş Arslan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, Cem Vakfı Başkanı Ali Dağ ve vatandaşlar katıldı.
Cem Vakfı - 19.02.2016
Kırklareli'den Kısa Kısa
Babaeski Atatürk Ortaokulu, TÜBİTAK Bilim Fuarı'na katılacak. Okul Müdürü Mehmet Korkmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TÜBİTAK Bilim Fuarı'na katılacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Öğrenciler tarafından projeler hazırlanacağını ifade eden Korkmaz, projelerin Haziran ayında açılacak fuarda sergileneceğini belirtti. Korkmaz, okul olarak TÜBİTAK Bilim Fuarı'nda da başarılı olmak istediklerini kaydetti. 'Hızır Lokması' etkinliği Cem Vakfı Babaeski Şubesi'nce 'Hızır Lokması' etkinliği düzenlendi.
Cem Vakfı - 18.02.2016
Ankara'daki Terör Saldırısına Tepkiler
Cem Vakfı Genel Başkanı ve Alevi Vakıfları Federasyonu, Vakıfları Onursal Başkanı Prof. Dr. İzzetin Doğan ile Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) Ankara'da meydana gelen terör saldırısını kınadı.
Cem Vakfı - 18.02.2016
İzzettin Doğan'dan Kınama
Cem Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan, Ankara'da dün meydana gelen terör saldırısını kınayan bir açıklama yaptı.
Cem Vakfı - 07.02.2016
Kırklareli'den Kısa Kısa
CEM Vakfı Babaeski Şubesince 'türkü gecesi' düzenlendi.
Cem Vakfı - 31.01.2016
Malatya Kültürü Neyi Anlatır"
Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan da birlik ve beraberliğin önemini vurgulayarak, Malatya'nın iki cumhurbaşkanı çıkarmış, bir çok devlet adamı ve bürokrat yetiştirmiş önemli bir kent olduğunu kaydetti.
Cem Vakfı - 28.01.2016
Malatya Kültürü Neyi Anlatır" Söyleşisi Düzenlenecek
Konuyla ilgili yapılan açıklamada zengin kültürel dokusu ile bir kültürler mozaiği olan Anadolu'nun yine aynı kültürel dokuya sahip bir yöresi olan Malatya'nın yıllar boyu barındırdığı kültürlerin yansımasıyla önemli bir merkez olduğu belirtildi. Malatya'nın günümüzde de bu önemini devam ettirdiğinin belirtildiği açıklamada bu nedenle 2006 yılında Malatya İş Adamları Derneği (MİAD) tarafından düzenlenen 'Malatya Kültürü neyi Anlatır' konulu söyleşinin ikincisinin 10 yıl sonra 30 Ocak 2016 Cumartesi günü Malatya'da düzenleneceği belirtildi. Saat 17: 00'de Double Tree by Hilton Otel'de gerçekleştirilecek olan "Malatya Kültürü neyi Anlatır" konulu söyleşiye Gazeteci-Yazar Vahap Munyar, Hrant Dink'in eşi Rakel Dink, Malatya Eğitim Vakfı Başkanı Prof. Dr. Mesut Parlak, Malatya Girişim Gurubu Yönetim Kurulu Başkan vekili Mehmet Kavuk, Gazeteci-Yazar Cumali Ünaldı, Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan, ile Malatyalı Ermeniler Derneği'nin kurucu Başkanı Hosrof Köletavitoğlu'nun katılacağı açıklandı.
Cem Vakfı - 28.01.2016
Malatya Kültürü Neyi Anlatır" Adlı Söyleşi Düzenlenecek
Malatya'da "Malatya Kültürü Neyi Anlatır" adlı söyleşi düzenlenecek.Bir alışveriş merkezinden yapılan yazılı açıklamada, 30 Ocak 2016 Cumartesi günü bir otelde tertiplenecek söyleşiye, gazeteci Vahap Munyar, Hrant Dink'in eşi Rakel Dink, Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Parlak, iş adamı Mehmet Kavuk, şair Cumali Ünaldı, Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan, Malatyalı Ermeniler Derneğinin Kurucu Başkanı Hosrof Köletavitoğlu'nun katılacağı belirtildi.
Cem Vakfı - 25.01.2016
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Genişlemeden Sorumlu Komiser Johannes Hahn ile İnsani Yardım ve Kriz Yönetiminden Sorumlu Komiser Christos Stylianides'i kabul edecek. (15.00-Ankara) POLİTİKA - TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Bütçe ve Kesinhesap Kanunu tasarıları geneli ile Sayıştay tezkereleri üzerinde görüşmeler yapılacak. (11.00-Ankara) - TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın mektubu üzerine HDP’nin kurulacak Anayasa Uzlaşma Komisyonu’na vereceği üç üyenin ismini bildirmesi bekleniyor. (Ankara) - Tunceli eski milletvekili Kamer Genç'in cenazesi Tunceli Cemevi'nde düzenlenecek ilk törenin ardından Nazımiye’ye götürülecek. Buradaki cemevinde yapılacak cenaze töreninden sonra Genç’in cenazesi doğduğu Ramazan Köyü'nde toprağa verilecek. Cenaze törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak. (10.00-12.00-Tunceli) EKONOMİ - TÜİK, Ocak ayı Sektörel Güven Endekslerini açıklayacak. (10.00-Ankara) DÜNYA - İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani İtalya ziyaretine bugün başlayacak. Ruhani’nin Papa Francis ile bir araya gelmesi bekleniyor. (Roma) - Suriye BM Özel Elçisi Staffan de Mistura, bu hafta yapılması planlanan barış görüşmelerine ilişkin basın toplantısı düzenleyecek. (Cenevre) - Cumhuriyet Halk Partisi Dışişleri Komisyonu Heyeti, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz Başkanlığında, KKTC'de bazı temaslarda bulunacak. (Lefkoşa) - Afganistan Dışişleri Bakanı Selahaddin Rabbani, Çin’e resmi bir ziyarette bulunacak.(Pekin) GÜNCEL - Tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması için Silivri Cezaevi önünde başlatılan umut nöbetini Grup Yorum üyeleri tutacak. (11.00-İstanbul) - Cem Vakfı Başkanı İzzettin Doğan, Adalet Bakanlığı yetkilileriyle Ankara Hakimevi'nde görüşecek.
Cem Vakfı - 24.01.2016
Kamer Genç Son Yolculuğuna Uğurlanıyor
Cem Vakfı Genel Başkanı Prof.
Cem Vakfı - 22.01.2016
Cem Vakfı, AİHM'e Taşıdığı 'Ayrımcılık' Davalarını Kazandı
Cem Vakfı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabında Alevi İslam inancının gereği gibi yer almaması ve 'Bedelsiz girilen ve topluca ibadet edilen yerlerin elektrik paraları Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesine konacak fondan ödenir' ibaresi ile ilgili dava açtı.
Cem Vakfı - 21.01.2016
Tekrar - Hükümet Alevilerle Görüşecek
Alevi temsilcilerle hükümet yetkilileri Ankara’da bir araya gelecek. Hükümetin çözüm önerilerinin görüşüleceği toplantıya, Cem Vakfı Genel Başkanı Prof.
Cem Vakfı - 21.01.2016
Hükümet Alevilerle Görüşecek
Alevi temsilcilerle hükümet yetkilileri Ankara’da bir araya gelecek. Hükümetin çözüm önerilerinin görüşüleceği toplantıya, Cem Vakfı Genel Başkanı Prof.
Cem Vakfı - 25.12.2015
İsmet İnönü'nün Vefatının 42. Yıl Dönümü
Cumhuriyet Kadınları Derneği, Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Teşkilatı, Atatürkçü Düşünce Derneği, Cem Vakfı Sivas Şubesi, Vatan Partisi, Hacıbektaş Vakfı, Sivas 58 Kadın Girişimcileri Derneği, Üretici Kadın Girişimcileri Derneği, Kimsesiz Çocuklar Koruma Derneği, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Sivas Şubesi, İnönü Konağı önünde anma programı düzenledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cem Vakfı Haberleri | Cem Vakfı Haber - Haberler - Sayfa 8 - Cem Vakfı haberleri, son dakika cem vakfı haber ve gelişmeleri burada. Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.3.2021 13:26:50. #1.16#
title