Cem Sağbil Sanatseverleri Büyüledi

Cem Sağbil Sanatseverleri Büyüledi

Güzelyalı Kültür ve Sanat Merkezi'nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.4 Şubat'a kadar gezilebilecek olan serginin açılışını Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan yaptı.

Cem Sağbil Sanatseverleri Büyüledi

Ressam ve heykeltraş Cem Sağbil'in resim ve bronz heykellerden oluşan sergisi Konak Belediyesi

Güzelyalı Kültür ve Sanat Merkezi'nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

4 Şubat'a kadar gezilebilecek olan serginin açılışını Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan yaptı. İzmirli sanatseverler özellikle bronz heykellere büyük bir ilgi gösterdi. Sergiyi çok beğendiğini belirten Başkan Tartan, dünyanın en önemli kültür merkezlerinden biri Paris, orada tek eserleri sergilenen Türk sanatçısı Cem Sağbil… Bu onun için büyük bir onur ama bu onur aslında bizim. Aramızda olduğunuz için kendisine teşekkür ederiz. Bu sergi İzmirlinin. Doya doya bu keyfi yaşamaya davet ediyorum" dedi.

İzmir'de olmak benim için de büyük bir onur diyen Cem Sağbil, "Kendimi çok şanslı hissediyorum. Çok severek geldiğim ve atölyemin de olduğu İzmir'de olmaktan mutluyum. Beni İzmirlilerle buluşturan Hakan Tartan'a teşekkür ederim" diye konuştu.

İstanbul'da Güzel Sanatlar Akademisi'nde İç Mimarlık eğitimi alan sanatçı, 1979 yılında Almanya'nın Stuttgart kentine giderek Stuttgart Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde Seramik ve Heykel dalında eğitim aldı. 2006-2007'de Sanat Kurumu tarafından Yılın Sanatçısı ödülünü alan Cem Sağbil, 1987 yılından bu yana Almanya'nın pek çok kentinde, Paris'te, Ankara, İzmir, İstanbul ve Kıbrıs'ta çok sayıda kişisel ve karma sergilere katıldı. Sanatçı, çalışmalarını halen Almanya, İzmir ve İstanbul'da sürdürüyor.

(HK)

11.01.2013 10: 34: 01

TSI

NNNN - İZMİR