Çelik: "Çocuklarınıza Dinlerini Adam Akıllı Öğretin"

Çelik: "Çocuklarınıza Dinlerini Adam Akıllı Öğretin"

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 'Din Elden Gidiyor, Misyonerler Türkiye'de Kol Geziyor, Her Tarafta Kiliseler Açıldı' Diye Propaganda Yapıldığını Belirterek, 'Çocuklarınıza Dinlerini Adam Akıllı Öğretmezseniz Misyoneri de Gelir, Yel de Gelir Alır, Sel de Gelir Alır' Dedi.

Çelik:

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ''din elden gidiyor, misyonerler Türkiye'de kol geziyor, her tarafta kiliseler açıldı'' diye propaganda yapıldığını belirterek, ''Çocuklarınıza dinlerini adam akıllı öğretmezseniz misyoneri de gelir, yel de gelir alır, sel de gelir alır'' dedi.

AK Parti Ankara İl Başkanlığının ''Siyaset Akademisinde'' konuşan Çelik, ''küreselleşme kavramı ve etkileri'' üzerinde durdu.

''Küreselleşmenin yararlı mı, yoksa zararlı mı'' olduğunu tartışmanın anlamı bulunmadığını ifade eden Çelik, küreselleşmeyi yöneten ve yönlendiren bir iradenin parçası mı, yoksa tersi mi olunacağına karar verilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye'ye yabancı sermayenin girişine ve arazilerin yabancılara satışına karşı çıkanlar olduğunu kaydeden Çelik, Türk sermayesinin yabancı ülkelerde yatırımlar yaptığına, Türk vatandaşlarının yabancı ülkelerde araziler satın aldığına dikkat çekti.

Çelik, ''Bu topraklar kutsaldır. Kimse bizimle bu konuda milliyetçilik falan filan yarıştırmasın. İpek böceği politikasıyla milliyetçilik, vatanperverlik bir biriyle zerre kadar bağdaşmaz'' diye konuştu.

İnsanların sefaletinden, içinde bulunduğu sıkıntıdan yararlanılarak, maddi menfaat karşılığında din değiştirmeye zorlanmasının kabul edilebilir olmadığını, ''iğrenç ve insan haysiyetine aykırı'' olduğunu ifade eden Çelik, ''Ama herkes fikir özgürlüğü kapsamında kendi dinini anlatabilir'' dedi.