Çelik: Anormalin Üstü Anormalliktir

Çelik: Anormalin Üstü Anormalliktir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin'in Erzincan'da Bir Gizli Tanıkla Görüştüğü İddiaları ile İlgili Olarak, 'Ultra Anormal, Anormalin Üstü Bir Anormalliktir. Eğer Bir Ak Partili Milletvekili Yapmış Olsaydı, CHP Şimdi Bunu Meydanlarda Kıyamete Dönüştürmüştü' Dedi.

Çelik: Anormalin Üstü Anormalliktir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CHP İzmir Mİlletvekili Ahmet Ersin'in Erzincan'da bir gizli tanıkla görüştüğü iddiaları ile ilgili olarak, ''Ultra anormal, anormalin üstü bir anormalliktir. Eğer bir AK Partili milletvekili yapmış olsaydı, CHP şimdi bunu meydanlarda kıyamete dönüştürmüştü'' dedi.

Çelik, Denizli'de demokratik açılım çalışmalarına ilişkin verdiği konferansın ardından soruları yanıtladı.

CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin'in, Erzincan'da gizli tanıkla görüştüğü yönündeki iddianın sorulması üzerine Çelik, delil karartmanın, adalet üzerinde siyasi baskı oluşturmanın ''kesinlikle tevessül bile edilmemesi gereken bir şey'' olduğunu söyledi. Çelik, şöyle devam etti:

''Erzincan'daki bir gizli tanıkla bir CHP milletvekilinin görüşmesi, tabii ben söylentilerden hareket etmek istemiyorum, ispat edilmiş bir durum varsa söz söyleme hakkına sahibim. Bu, tek başına kabul edilebilecek bir durum değildir. Tenhada, kenarda birilerinin birilerini etkilemeye çalışması, kabul edilebilir ve savunulabilir tarafı olmayan bir şeydir. Bırakalım adalet yerini bulsun. Milletvekilinin yapması normal değil, ultra anormaldir. Anormalin üstü bir anormalliktir. Eğer bir AK Partili milletvekili yapmış olsaydı, CHP şimdi bunu meydanlarda kıyamete dönüştürmüştü.''

Hüseyin Çelik, anayasa değişikliğiyle ilgili soru üzerine de bu konuda bir hazırlık yapıldığını, Mecliste grubu bulunan partilerle Meclis dışında yüzde 1'den fazla oy almış muhalefet partilerine gelecek hafta çalışmanın gönderilmesinin planlandığını belirterek, şöyle konuştu:

''Onların desteğini isteyeceğiz. Eğer TBMM'de 367'yi bulursak zaten bir sorun yok. Bulamazsak 330 ile 367 arasında bir rakama ulaşırsak, o zaman da referanduma gidecek, halkın kendisine gidip diyeceğiz ki 'Sizin adınıza bu anayasa değişikliklerini yapmak istiyoruz. Kabul ediyor musunuz' diyeceğiz. Millet kendi iradesiyle buna oy verecek. Referanduma gerek kalmadan Meclis zemininde çözülmesini umut ediyorum.''