Çelebispor Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi Temsil Edecek

Kulüpler Arası Türkiye Karate Şampiyonası'nda İkinci Olan Çelebispor, Slovenya'da Yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi Temsil Etmeye Hak Kazandı.

Çelebispor Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi Temsil Edecek
19.05.2008 16:57 | Son Güncelleme: 19.05.2008 16:57

Kulüpler arası Türkiye Karate Şampiyonası'nda ikinci olan Çelebispor, Slovenya'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil etmeye hak kazandı.

Türkiye Karate Federasyonu faaliyet programında yer alan ve 16- 18 Mayıs tarihlerinde Eskişehir'de yapılan Kulüplerarası Türkiye Büyükler Karate Takım Şampiyonası'nda Erzurum'u temsil eden Çelebispor Karate Takımı, büyükler kategorisinde ikinci olmayı başardı. Toplam 90 kulübün katıldığı müsabakalarda erkekler kata takımı olarak katılan Ş.Cihat Kırcı, Necati Pınarbaşı ve Burak Akbulut üçlüsünden oluşan takım, 37 takımla yarışarak Türkiye 2'ncisi olmayı başardı. Birinciliği İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü'ne kaptıran Çelebispor, İstanbul Uygurspor, İstanbul Küçükçekmece Spor Kulübü, Ankara Polis Akademisi, Kocaeli ve Kayseri takımlarını geride bırakmayı başardı. Finalde İstanbul Büyükşehir Belediye Sporla final yapan Çelebispor rakibi karşısında az bir farkla şampiyonluğu kaçırmasına rağmen Avrupa Kulüpler Karate Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.

14-15 Haziran 2008 tarihleri arasında Slovenya'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi başarıyla temsil edebilmek için hemen çalışmalara başladıklarını söyleyen Çelebispor Antrenörü Ahmet Çelebi, alınan bu başarının küçümsenmeyecek bir derece olduğunu ifade etti.

Çelebi, "İlimizde karate sporunda çok kaliteli bir alt yapı oluşturduk. Bu alt yapıyla miniklerde, yıldızlarda, ümit ve gençlerde çeşitli zamanlarda Milli takımlara sporcu kazandırarak uluslararası başarılar elde ettik. Şimdi artık büyüklerde de kürsüye çıkarak Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazanmamız bizler için büyük bir başarıdır. Bu başarılarının devam edeceğini, altyapıya bakarak görmek mümkün. İnşallah Avrupa Şampiyonası'nda da ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek Slovenya'dan şampiyonluk kupasını getirme hedefi içerisindeyiz. Ben bizlere destekten hiçbir zaman kaçınmayan Çelebispor kulübü yönetim kuruluna, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne ve destek olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum." diye konuştu.

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title