Çelebi: İktidarı Sandığa Gömeceğiz - Haberler
Haberi Paylaş

Çelebi: İktidarı Sandığa Gömeceğiz

Çelebi: İktidarı Sandığa Gömeceğiz

Disk Genel Başkanı Süleyman Çelebi, 'Elimize Geçen Şansı, Fırsatı İyi Değerlendirip Martın Son Günlerinde İktidarı Sandığa Gömeceğiz' Dedi.

DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, ''Elimize geçen şansı, fırsatı iyi değerlendirip martın son günlerinde iktidarı sandığa gömeceğiz'' dedi.

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde Emek Platformu öncülüğünde düzenlenen ''Krizin Bedelini Biz Ödemeyeceğiz'' mitingi için katılımcılar, Hükümet Konağı önünde toplandı.

Grup, daha sonra çeşitli sloganlar atarak İstanbul Caddesi'nden geçerek Kongre Meydanı'na geldi.

DİSK Genel Başkanı Çelebi, mitingde yaptığı konuşmada, iktidar partisinin pembe tablolar çizdiğini, Türk halkının iktidarın bu oyununu bozacağını savundu.

Süleyman Çelebi, şöyle devam etti:

''İktidarın yandaşları pembe tablolar çiziyor. Tencere kaynamıyor, işçiler atılıyor. Biz 'Sorun var' diyoruz, Hükümet 'Sorun yok' diyor. İktidar yoksul seçmeni, az gelirli olanı, işsiz olanı istiyor, 'onlara sadaka kültürüyle bir şeyler dağıtırım' diyor, onu istiyor. 'Onlara kömür dağıtır, gönüllerini alırım' diyor. Biz ne istiyoruz? Çocuklarımızın geleceğini, daha iyi yaşam koşullarında yaşamalarını istiyoruz. İktidar, 'ne kadar yoksul, ne kadar işsiz kalırsa' onun oyunu alırım diyor. Türk halkı, emekliler, işçiler, bunların oyununu bozacak. Bunlara haddini bildirmek için yola koyulduk.''

İstanbul'da 15 Şubatta büyük bir miting düzenleyeceklerini bildiren Çelebi, ''Önümüze çıkan şansı iyi kullanma günü geliyor. Elimize geçen şansı, fırsatı iyi değerlendirip martın son günlerinde iktidarı sandığa gömeceğiz. Nasıl hesap vereceklerini görecekler'' diye konuştu.

Türk-İş Genel Sekreteri ve Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel de iktidar partisinin ''Biz gelişen Türkiye yaratacağız'' dediğini anımsattı.

Türkel, ''Yarattılar mı? Bize bu ülkede hırsızlık olmayacak dediler, ama onlar hırsızlığı alışkanlık hale getirdiler. Gözümüzün içine baka baka siz 70 milyon değilsiniz dediler. İşte gelsinler görsünler bakalım 70 milyon muyuz, değil miyiz?'' dedi.

Mitinge, CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Petrol-İş Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın, KESK Basın-Yayın Sekreteri Hüseyin Gölpınar, sendika, siyasi parti ve sivil toplum örgütü üyeleri ile işçiler katıldı.

AA - Son Dakika Haberleri

, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title