CELALETTİN LEKESİZ HABERLERİ

Celalettin Lekesiz haber, Celalettin Lekesiz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Celalettin Lekesiz - 20.02.2016
Başbakan Davutoğlu Ankara Valiliğinde Brifing Alıyor
Brifinge, Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Tuğrul Türkeş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Başbakan Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Ali Sarıkaya, Ankara Milletvekilleri Ali İhsan Arslan ve Ertan Aydın, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Ankara Garnizon Komutanı Korgeneral Metin Gürak, Vali Yardımcısı Kemal Karadağ, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Merkez Komutanı Tuğgeneral Nevzat Büyükceran, Ankara Jandarma Bölge Komutan Vekili Tuğgeneral Mehmet Artar, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak ve ilgili bürokratlar katılıyor.
Celalettin Lekesiz - 19.02.2016
Şehitlerimizi Uğurluyoruz
Törene, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Mehmet Şimşek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ile saldırıda hayatını kaybedenlerin aileleri, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Celalettin Lekesiz - 18.02.2016
Şehit Astsubay Çil, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Celalettin Lekesiz - 16.02.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özel Harekat Dairesi Başkanlığını Ziyaret Etti
Güvercinlik'teki Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı ziyaretinin ardından helikopterle Gölbaşı'ndaki Havacılık Daire Başkanlığı helikopter pistine gelen Erdoğan'ı burada, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akdeniz ve Özel Harekat Daire Başkanı Turan Aksoy karşıladı.
Celalettin Lekesiz - 29.01.2016
Şehitlerimizi Uğurluyoruz
Helallik alınmasının ardından şehidin naaşı Kocatepe Camisi'ne getirildi. Buradaki törene TBMM Başkanı İsmail Kahraman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sebahattin Öztürk, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, bazı milletvekilleri, askeri yetkililer ve emniyet mensupları katıldı.
Celalettin Lekesiz - 27.01.2016
Mgk Toplantısı Sona Erdi
MGK'YA KATILAN İSİMLER Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısına katılan isimler şöyle: "Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Yalçın Akdoğan, Lütfi Elvan, Mehmet Şimşek, Tuğrul Türkeş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Ekan Ala, Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu, Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, MGK Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan.
Celalettin Lekesiz - 20.01.2016
Türk ve Alman Emniyetinden Eş Zamanlı Operasyon
Görüntü Dökümü: Almanya Federal Polis Teşkilatı Başkanı Romann'ın açıklamaları Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz'in açıklamaları İkilinin tokalaşması Türk ve Alman emniyetinden eş zamanlı operasyon Suriyeli sığınmacıları yasa dışı yollarla Avrupa'ya kaçıran şebeke çökertildi Türkiye'de ve Almanya'da eşzamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda Türkiye'de 10, Almanya'da ise 5 kişi yakalandı Suriyeli sığınmacıları yasa dışı yollarla Avrupa'ya taşıyan kaçakçılık şebekesi Türkiye ve Almanya'daki eşzamanlı operasyonlarla çökertildi.
Celalettin Lekesiz - 20.01.2016
Türk ve Alman Emniyetinden Eş Zamanlı Operasyon
Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Almanya'nın Potsdam kentinde Federal Polis Teşkilatı Başkanı Dieter Romann ile düzenlenen ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada "WAWE" (Dalga) adı verilen göçmen kaçakçılığı operasyonu kapsamında Türkiye'de İstanbul, Çanakkale, İzmir, Mersin, Hatay, Balıkesir de baskınlar düzenlendiğini ve 30 kişinin yakalandığını ifade etti.
Celalettin Lekesiz - 20.01.2016
Türk ve Alman Polisinden İnsan Kaçakçılarına Darbe
Türkiye ve Almanya emniyet birimlerinin 'WAVE' olarak adlandırdığı ortak operasyonlarda, insan kaçakçılığı yapan 35 organizatörün yakalandığı bildirildi. Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, hayalet gemi olarak adlandırılan gemiden 2 bin 500 kaçak göçmenin kurtarıldığı bilgisini de verdi.
Celalettin Lekesiz - 15.01.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sultanahmet'te
Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, sürecın kısa olmadığını ifade ederek, "Bu süreci kendileri noktasında, kendileri için faydaya dönüştürmek, ülkemizi de adeta çevre ülkelerde olduğu gibi bir sıkıntılı duruma sokabilme gayreti içerisinde olan birçok terör örgütüyle şu anda mücadele içerisindeyiz. Bu terör örgütlerinin başında bölücü terör örgütü PKK geliyor. Bunun yanında aynı şekilde Suriye'nin kuzeyinde PYD, yine PKK ile ilintili olan YPG ki aynı zamanda PYD ile beraber çalışıyor ve bir diğer yine terör örgütü El Kaide'nin adeta daha sonra ondan ayrılan DAEŞ terör örgütüdür. DAEŞ terör örgütünün de biliyorsunuz ilk palazlandığı yer Irak, Irak'tan sonra Suriye, Suriye'den sonra tekrar Irak'a Musul hareketiyle girmiş olan bir örgüttür" diye konuştu. Erdoğan, son dönemlerde özellikle Suriye'nin içerisinde ve Suriye'nin kuzeyindeki sınır bölgesindeki gelişmelere izin verilmeyeceği konusunda tavırları olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti: "Bu tavrı kabul etmeleri diye bir şey mümkün değil, etmiyorlar. Fakat Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, Türk milleti olarak bizim de bunu tabii kabul etmemiz mümkün olmayacağı gibi, Türkiye'de böyle bir teröre de müsaade etmemiz mümkün değil. Eğer şu anda Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde, Doğu Anadolu Bölgesi'nde başta olmak üzere yapmış olduğumuz bu temizlik harekatı, sıradan bir harekat değildir. Ama aynı şekilde Kuzey Suriye'den ve Irak'tan gelecek olan tehditleri de göz önünde bulundurarak, oralarda da koalisyon güçleriyle başlattığımız harekat vardır. Bu harekatı da özellikle DAEŞ'in şu anda kabul etmediğini, edemediğini, hazmedemediğini görüyoruz. Sultanahmet'te tabii bu birinci eylemleri değil. Şu ana kadar DAEŞ'in ülkemize yönelik 10 tane harekatı oldu." Sultanahmet'teki terör saldırısında Türkiye'de misafir, turist konumunda olan 10 Alman vatandaşının öldüğünü hatırlatan Erdoğan, yaralıların çeşitli hastanelerde tedavi altında olduğunu, bazı yaralıların tedavilerinin ardından taburcu edildiğini ve biri Norveçli, biri Perulu iki kişinin de memleketlerine uğurlandığını anlattı. Erdoğan, konunun bütün detaylarıyla incelendiğine değinerek, dün üst düzey daraltılmış bir güvenlik toplantısında konunun gelişmeleri ve kronolojik durumuna ilişkin Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ve istihbarat örgütleri yöneticileriyle değerlendirme yapıldığını ve bundan sonra atılacak adımların ele alındığını söyledi.
Celalettin Lekesiz - 14.01.2016
Ankara'daki Saldırıda 'İhmal' İddiaları İşleme Konulmadı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Başbakan Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Selami Altınok, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç ve Ankara Emniyet Müdürü Kadri Kartal hakkında dosyayı görevsizlik kararı vererek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi.
Celalettin Lekesiz - 13.01.2016
İstanbul'daki Merkezi Yerlerde Ek Güvenlik Önlemi Kararı...
Cağaloğlu'nda bulunan Vilayet Binası'nda bu akşam Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığında gerçekleşen toplantıya, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bazı müsteşarlar, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, MİT, Jandarma, Emniyet İstihbarat, Kaçakçılık ve Narkotik Suçlarla Mücadele birimlerinden yetkililer katıldı.
Celalettin Lekesiz - 12.01.2016
İstanbul Valiliği'nde 2 Saat Süren Güvenlik Toplantısı Yapıldı
Sultanahmet Meydanı'nda yaşanan canlı bomba saldırısının ardından İstanbul Valiliği'nde 2 saat süren "Güvenlik Toplantısı" yapıldı.  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un başkanlığında düzenlenen toplantıya, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile İstanbul'daki güvenlik bürokrasisinin yetkilileri katıldı.
Celalettin Lekesiz - 12.01.2016
Derleme - Sultanahmet'teki Terör Saldırısına İlişkin Haberlerimizi Derleyerek Yayımlıyoruz.
Sultanahmet Meydanı'nda canlı bomba tarafından düzenlenen terör saldırısında 10 kişi yaşamını yitirdi, 15 kişi yaralandı. Sultanahmet Meydanı'nda sabah saatlerinde meydana gelen patlamanın ardından, bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri, Sultanahmet Meydanı çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Meydan çevresine şerit çeken Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü polisleri, patlamanın olduğu bölgeye vatandaşların ve basın mensuplarının girmesini engelledi. Sağlık ekipleri de yaralılara ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Yaralılar, ambulanslarla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere çevredeki hastanelere kaldırıldı.Olay Yeri İnceleme ve Bomba İmha Şube müdürlüklerine bağlı uzman polisler, patlamanın nedenini tespit etmek için çalışmaya başladı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis helikopteri de Sultanahmet bölgesinde havadan denetim gerçekleştirdi.Patlamanın ardından bölgeye giden bir polis aracı, Beyazıt Tramvay durağı yakınında kaldırıma çarptı. Araçtaki polisler, kazayı hafif sıyrıklarla atlattı.Patlama nedeniyle Beyazıt-Eminönü arasındaki tramvay seferleri bir süre yapılamadı. Sultanahmet Meydanı çevresi araç trafiğine kapatıldı.- İstanbul Emniyet Müdürü Çalışkan, inceleme yaptı İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Sultanahmet Meydanı'na gelerek, patlamaya ilişkin bilgi aldı. Olay yerinde inceleme yapan polislerle görüşen Çalışkan, basın mensuplarına açıklama yapmadı. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada ise saat 10.15 sularında meydana gelen patlamada, ilk belirlemelere göre 10 kişinin öldüğü, 15 kişinin yaralandığı bildirildi. Açıklamada, patlamanın nedeni, patlayıcının cinsi, olayın fail veya failleri hakkındaki incelemelerin sürdürüldüğü belirtildi. - Kurtulmuş, Ala ve Müezzinoğlu, yaralıları ziyaret etti Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, terör saldırısında yaralananları tedavi gördükleri Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret etti. Ankara'dan uçakla Atatürk Havalimanı'na gelen Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Ala ve Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, buradan Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geçti. Kurtulmuş, Ala ve Müezzinoğlu, Sultanahmet'teki saldırıda yaralananları ziyaret ederek, sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Numan Kurtulmuş, ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Son gelişmelerle birlikte 10 artı bir yani 10 sivil vatandaş, bir kişi ise canlı bomba olan terörist. Şu anda 11 kişinin cesedi... Kimlikler tespit edilmeye çalışılıyor. 10 artı bir şekilde bunu ifade edebiliriz" dedi. Saldırganın kimliğine ilişkin soru üzerine Kurtulmuş, "Ölen canlı bombanın 1988 doğumlu Suriye uyruklu bir kişi olduğu anlaşılıyor ve ilk bulgulara göre de bağlantılarının DAEŞ'le ilintili olduğu anlaşılıyor. Bunun üzerine daha fazla bilgi vermiyoruz çünkü şu anda gerekli çalışmalar yapılıyor. Tekraren ifade ediyorum. İnşallah arkasındaki bütün gerçek ortaya çıkartılır. Olay bütün çıplaklığıyla ortaya çıkartılır. Ben hem milletimize teröre karşı yekvücut olma çağrısını tekrarlıyorum" diye konuştu.Açıklamaların ardından, Kurtulmuş, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gören yaralıları ziyaret etti. İçişleri Bakanı Efkan Ala, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki yaralılara ziyarette bulundu.- Valilikte toplantı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın katılımıyla, İstanbul Valiliği'nde, terör saldırısına ilişkin toplantı yapıldı.
Celalettin Lekesiz - 12.01.2016
İstanbul'da Güvenlik Zirvesi
Başbakan Numan Kurtulmuş'un başkanlığındaki güvenlik zirvesi saat 18.00'de başladı. Zirveye, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun yanı sıra, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, MİT İstanbul Bölge Başkanı Aydın Demir, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan gibi güvenlik bürokrasisi katıldı.
Celalettin Lekesiz - 12.01.2016
Sultanahmet'teki Terör Saldırısı
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla İstanbul Valiliğinde Sultanahmet'teki terör saldırısına ilişkin toplantı yapılıyor.
Celalettin Lekesiz - 12.01.2016
İletişim Yolu ile Dolandırıcılık" Çalıştayı
Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, "Hiçbir savcı, hiçbir hakim, hiçbir asker, hiçbir polis sizden böyle bir talepte bulunmaz, 'Şuraya lütfen para yatırın' demez. Hakim, savcı, başkomiser, asker sıfatıyla arayıp bir yere para yatırmanızı istiyorlarsa, biliniz ki o kişi dolandırıcıdır.
Celalettin Lekesiz - 12.01.2016
Çankaya Köşkü'nde Güvenlik Zirvesi
Güvenlik Zirvesi, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında Çankaya Köşkü'nde toplanacak. Toplantıya, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz katılacak.
Celalettin Lekesiz - 08.01.2016
Güneş'ten Emniyet Genel Müdürü Lekesiz'e Ziyaret
Eski İçişleri Bakanı Osman Güneş, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz'i ziyaret etti.
Celalettin Lekesiz - 31.12.2015
Başbakanlıktaki Güvenlik Toplantısı Sona Erdi
Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen güvenlik toplantısı sona erdi.  Çankaya Köşkü'nde basına kapalı gerçekleşen toplantı, 4 saat 40 dakika sürdü. Toplantıda, terörle mücadelede gelinen son nokta, şehirlerin yeniden imarı, başta çocuklar olmak üzere terör mağdurlarına yönelik çalışmalar ele alındı.  Toplantıya, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan yardımcıları Numan Kurtulmuş, Yalçın Akdoğan ve Tuğrul Türkeş,  İçişleri Bakanı Efkan Ala, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Milletvekili ve Başbakan Davutoğlu'nun Başdanışmanı Ali Sarıkaya, Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Genelkurmay Harekat Başkanı Korgeneral Bahadır Köse, Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları Ahmet Muhtar Gün ve Ümit Yalçın, Başbakan'ın başdanışmanları Kemal Ökem ve Hatem Ete ile Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürü Bilal Durdalı katıldı.
Celalettin Lekesiz - 31.12.2015
Güvenlik Zirvesi Toplandı
Güvenlik Zirvesi, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında Çankaya Köşkü'nde toplandı. Toplantının gündeminde, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaşanan terör olayları ve bölgedeki son gelişmeler olacak. Toplantıya, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Yalçın Akdoğan ve Tuğrul Türkeş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Başbakan Başdanışmanları Ali Sarıkaya, Hatem Ete, Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu, Dışişleri Müsteşar Yardımcıları Ahmet Muhtar Gün ve Ümit Yalçın, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Genelkurmay Harekat Başkanı Bahadır Köse, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım katıldı.
Celalettin Lekesiz - 31.12.2015
Başbakanlıkta Güvenlik Toplantısı
Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre toplantıda, terörle mücadelede gelinen son nokta, şehirlerin yeniden imarı, başta çocuklar olmak üzere terör mağdurlarına yönelik çalışmalar ele alınacak.  Toplantıya, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan yardımcıları Numan Kurtulmuş, Yalçın Akdoğan ve Tuğrul Türkeş,  İçişleri Bakanı Efkan Ala, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Genelkurmay Harekat Başkanı Korgeneral Bahadır Köse, Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları Ahmet Muhtar Gün ve Ümit Yalçın, Başbakan başdanışmanları Kemal Ökem, Hatem Ete ve Ali Sarıkaya ile Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürü Bilal Durdalı katılıyor.
Celalettin Lekesiz - 25.12.2015
İçişleri Bakanı Ala Mardin'de
Ala'ya ziyaretinde, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sebahattin Öztürk ve Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak ile diğer ilgililer eşlik etti.
Celalettin Lekesiz - 25.12.2015
Gazi Polisin Babası: Bizi PKK Kurşunları Değil, Oğlumun Gözaltına Alınması Yıktı
BABA YILMAZ: BU MANZARA BENİ YIKTI Başkomiser Mehmet Akif Yılmaz'ın babası Eyüp Yılmaz, polislerin başkomiser oğlunu gözaltına almasına tepki göstererek, "Sabah namazından sonra geldiler. Ben yıkıldım. Yıllarca öğretmenlik yaptım, vatan sevdasını anlattım. Oğlum teröristlerin hedefi oldu, yıkılmadım ama sabahki manzara beni yıktı, yaraladı." sözleriyle dile getirdi. Gazi başkomiserin babası, terörle mücadeleye katkısı nedeniyle emniyet genel müdürü Celalettin Lekesiz'in oğluna verdiği başarı belgesini de paylaştı.
Celalettin Lekesiz - 23.12.2015
Şehit Özel Harekat Polisi Güneş İçin Tören
Cenaze törenine, İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, askeri yetkililer ile Güneş'in mesai arkadaşları katıldı.
Celalettin Lekesiz - 23.12.2015
Şehit Özel Harekat Polisi Güneş İçin Tören Düzenlendi
TABUTU GÖREV YAPTIĞI YERE GETİRİLDİ Şehit Güneş'in Türk bayrağına sarılı tabutu GATA'dan yıllarca görev yaptığı Özel Harekat Daire Başkanlığına getirildi. TÖRENE EŞİ VE ÇOCUKLARI KATILDI Törene şehidin eşi Sibel, oğulları 10 yaşındaki Doğan, 18 yaşındaki Alperen ve yakınları başta olmak üzere Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ve emniyet yetkilileri katıldı.
Celalettin Lekesiz - 16.12.2015
Şehit Emniyet Müdürü Son Yolculuğuna Uğurlandı
Şehit polis için ikindi namazının ardından düzenlenen cenaze törenine, eşi Nurşen, çocukları Mesude, Şevval ve Zeynep Kabukçu ile babası Kamil Kabukçu ve yakınlarının yanı sıra İçişleri Bakanı Efkan Ala, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, İçişleri Bakan Yardımcısı Selami Altınok, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, emniyet mensupları ve vatandaşlar katıldı.
Celalettin Lekesiz - 10.12.2015
Şehit Polis Çetin Son Yolculuğuna Uğurlandı
Kurşunlu Camii civarında dün bomba imha ekiplerinin çalışması sırasında bölücü terör örgütü mensupları tarafından uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla yapılan saldırıda şehit olan bomba imha uzmanı Çetin'in Türk bayrağına sarılı naaşı, polislerin omuzlarında Kocatepe Camisi avlusuna getirildi.  Şehit polis için ikindi namazının ardından düzenlenen cenaze törenine annesi Şükran, babası Dilaver, eşi Aysun, 6 yaşındaki oğlu Eymen Çetin ve yakınlarının yanı sıra Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kuvvet komutanları, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, emniyet mensupları ve vatandaşlar katıldı.
Celalettin Lekesiz - 10.12.2015
Sur'da Şehit Edilen Polis Haydar Çetin, Kocatepe'den Uğurlanıyor
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Kurşunlu Camii bahçesinde teröristler tarafından tuzaklanan bombayı imha etmeye çalışırken keskin nişancı tüfeği Kanas ile başından vurularak şehit düşen polis memuru Haydar Çetin’in cenaze töreni Kocatepe Camii’nde gerçekleştiriliyor. Cenaze törenine, şehidin yakınları, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, kuvvet komutanları ve mesai arkadaşları katılıyor.
Celalettin Lekesiz - 07.12.2015
Güvenlik Toplantısı, Davutoğlu Başkanlığında Toplandı
Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında, Çankaya Köşkü'nde güvenlik toplantısı gerçekleştirildi. Saat 13.00 sıralarında başlayan, ülke içi ve çevresindeki güvenlik konularının konuşulduğu toplantı 2 saat kadar sürdü. Toplantıya Davutoğlu'nun yanısıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan yardımcıları Numan Kurtulmuş, Yalçın Akdoğan ve Tuğrul Türkeş, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ve diğer ilgililer katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Celalettin Lekesiz Haberleri | Celalettin Lekesiz Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Celalettin Lekesiz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Celalettin Lekesiz kimdir, hayatı ve biyografisi. Hakan Fidan, Ankara Saldırısıyla İlgili İstihbarat Komisyonu'na Bilgi Verece
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.10.2021 23:20:14. #1.15#

title