Çek'ler ve Gürcü'ler Kemaliye'ye Hayran Kaldı

Çek'ler ve Gürcü'ler Kemaliye'ye Hayran Kaldı

Erzincan'ın Kemaliye İlçesinde Bu Yıl 30.'su Düzenlenen Uluslar Arası Kültür ve Doğu Sporları Festivali'ne Katılan Çek ve Gürcü Halk Oyunları Ekiplerinin Üyeleri İlçenin Doğal Güzelliklerine Hayran Kaldı.

Çek'ler ve Gürcü'ler Kemaliye'ye Hayran Kaldı

Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde bu yıl 30.'su düzenlenen Uluslar arası Kültür ve Doğu Sporları Festivali'ne katılan Çek ve Gürcü halk oyunları ekiplerinin üyeleri ilçenin doğal güzelliklerine hayran kaldı.

Kemaliye'de 21 Haziran Cumartesi günü başlayan ve 27 Haziran Cuma günü sona erecek olan festivale katılan Çek Cumhuriyeti Halk Dansları Topluluğu ve Gürcü Halk Dansları Ekibi festival süresince hem düzenlenen programlarda sahne aldılar hem de ilçenin tarihi ve kültürel yapılarını, doğal güzelliklerini yakından inceleme fırsatı buldular. Beraberlerindeki tercümanlarla birlikte Kemaliye'de Karanlık Kanyon, Mani Yolu, Taş Yolu, Zincirli Kaya, Kadı Gölü'nü ve Kemaliye'nin tarihi evlerini gezen Çek ve Gürcü folklorcüler, ilçe halkından da büyük ilgi gördüler.

Festival boyunca katıldıkları etkinliklerde ilgi odağı olan yabancı folklor ekiplerinin üyeleri Kemaliye'de kaldıkları süre içerisinde bol bol hatıra fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmediler.

(İS-AA-Y) 26.06.2008 16:08 TSİ