Çek Cumhuriyeti Teknik Direktörü Brückner'in Açıklamaları

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Yarın Türkiye ile Karşılaşacak Olan Çek Cumhuriyeti'nin Teknik Direktörü Carel Brükcner, Maçı Yüzde 100 Kazanacaklarını Hiç Bir Zaman Söylemediğini İfade Etti.

Çek Cumhuriyeti Teknik Direktörü Brückner'in Açıklamaları

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda yarın Türkiye ile karşılaşacak olan Çek Cumhuriyeti'nin teknik direktörü Carel Brükcner, maçı yüzde 100 kazanacaklarını hiç bir zaman söylemediğini ifade etti.

Maçın yapılacağı statta düzenlediği basın toplantısında, bu maçın her iki takım açısından da, "ya hep ya hiç maçı" olacağını belirten Brückner "Hem savunmada hem hücumda kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Kendi açımızdan savunmamızı sağlam tutmamız ve Portekiz maçından daha iyi bir oyun sergilememiz lazım. Maçın gidişine göre hareket edeceğiz'' dedi.

Şimdiye kadar ''Türkiye karşısında yüzde 100 Çek Cumhuriyeti kazanır'' gibi bir ifade kullanmadığını belirten Brückner, maçın penaltılara gitmesinin de adil olup olmadığının bir önemi olmadığını belirterek, "Sonuçta bunu uygulamak zorundayız. Önemli olan sonunda maçı kazanmak. Türkiye'nin ilk 11'inde değişiklikler oldu. Rakibe göre farklı oyun ve taktikler var. Bu şaşırtmalı bir durum değil. Buna göre önlemimizi alacağız" diye konuştu.

(AC-OK-S)

Kaynak: İHA