Cehaletle Savaşmanın Yolları

Cehaletle Savaşmanın Yolları
Bültenler - Haberler | Güncel

Dr Hüseyin Mirkelam ve hekimleri eğitim için çalışacak.

"Cehaletle savaşmanın yolu eğitime destekten geçer"

Gaziantep'in eğitim alanında Vali Erdal Ata ile başlattığı eğitim seferberliğine destek vermek için kolları sıvayan Özel Mirkelam Göz Lazer Göz Merkezi Baş Hekimi Dr Hüseyin Mirkelam ve merkezde görev yapan diğer hekimler eğitime katkı için çalışacak. Cehaletle savaşmanın yolunun eğitime destekten geçtiğine dikkat çeken Dr Hüseyin Mirkelam "Merkezimiz 22 Aralık 2011 tarihindeki bir günlük gelirini başlatılan eğitim seferberliğine bağışlayacaktır" dedi.

Gaziantep Valisi Erdal Ata'nın başlattığı eğitim seferberliğine destek vermek amacıyla kolları sıvayan Özel Mirkelam Göz Lazer Göz Merkezi Baş Hekimi Dr Hüseyin Mirkelam ve merkezde görev yapan hekimler bir günlük gelirlerini eğitime bağışlamak için kolları sıvadı. Eğitime katkılarıyla tanınan Dr Hüseyin Mirkelam daha önce de bir çok okulun eğitim araç ve gereçlerini temin etmiş, okullardaki sosyal, sportif ve sanatsal faaliyetleri desteklemiş ve son olarak Şanlıurfa'nın Birecik İlçesinde kendi adıyla anılan Dr Hüseyin Mirkelam Halk Eğitim Merkezi'ni inşa ettirerek Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlamıştı.

Öğrencilere sürekli ücretsiz tedavi ve muayeneleriyle tanınan ve çocuk dostu merkezler arasında yer alan Özel Mirkelam Göz Lazer Göz Merkezi Gaziantep Valisi Erdal Ata'nın başlattı eğitim seferberliğine destek vermek amacıyla 22 Aralık Perşembe günü eğitime destek amacıyla bir günlük gelirlerini başlatılan kampanyaya bağışlayacak. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Özel Mirkelam Göz Lazer Göz Merkezi Baş Hekimi Dr Hüseyin Mirkelam "Eğitim hepimizin önceliği olmak zorundadır. Yıllardır gerek Gaziantep gerekse başka illerde eğitime önemli destekler sağladık. Son olarak Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde bir halk eğitim merkezi inşa ettirerek özellikle yetişkinlere eğitim verilmesi ve eğitim almamış yetişkinlerin gerek örgün gerek yayğın eğitimle topluma kazandırılmasına destek sağladık.

Gaziantep Valisi Sayın Erdal Ata ve İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ekrem Serin tarafından startı verilen eğitim seferberliğine destek vermek amacıyla ben ve merkezimizde görev yapan hekimlerimiz Dr Edip Temizyürek ve Dr Süleyman Yıldırım 22 Aralık 2011 Perşembe günü elde edilecek merkez gelirlerimizi eğitime destek olmak amacıyla Gaziantep Valiliğinin başlattığı eğitime destek kampanyasına bağışlamaya karar verdik. Amacımız 24 Aralık 2011 tarihinde yapılacak olan eğitime destek toplantısı öncesi sadece sanayici ve iş adamlarımızın değil, meslek kuruluşlarının, sivcil toplum örgütlerinin ve bütün iş yerlerinin bu oluşuma destek vermesidir. Bilindiği gibi 25 Aralık Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluş günüdür ve 24 Aralık Cehaletle Savaşmanın startının verildiği gün olarak Gaziantep tarihine geçmelidir." dedi.

Eğitim sorunu vatandaşların destekleriyle çözümlenebilir.

Gaziantep'in eğitim alanındaki sorunlarının çözümlenmesinde devlet vatandaş işbirliğinin de önemine dikkat çeken Dr Hüseyin Mirkelam başlatılan eğitim seferberliğine toplumun bütün kesimlerinin destek vermesi gerektiğini belirterek 24 Aralık tarihinde eğitim adına Türkiye'de örnek gösterilecek sonuçlara ulaşılması için Gaziantep Valisi Erdal Ata ve ekibinin desteklenmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Mirkelam bu konuda sözlerine şöyle devam etti "Nasıl Milli Mücadelede el ele omuz omuza bütün cephelerde savaşıldıysa cehaletle savaşmanın artık tek yolu el ele omuz omuza eğitimi ve eğitimcilerimizi desteklemektir. Bugün sorun ortada, temel sorunların başında derslik açığı ve teknoloji açığı bulunmakta. Gaziantepli sanayici ve iş adamlarımız başta olmak üzere, küçük büyük demeden bütün iş verenlerimiz ve vatandaşlarımız bu konuya duyarlı olmalı ve destek sağlamalıdır" dedi.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title