Çeçenistan Haberleri

Çeçenistan haber, Çeçenistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çeçenistan - 12.03.2018
Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısı Davası
İddianamede, "Bir polis memurunun sanık Bulgarov'u kontrol amaçlı durdurması üzerine Bulgarov ateş açmış ve bu noktada üzerindeki bombayı patlatmıştır. Dış hatlar gidiş kapısından giren Osmanov ile kimliği tespit edilemeyen bir başka şahıs ise iki ayrı noktaya ayrılmış, kimliği tespit edilemeyen şahıs, uzun namlulu silahlarla güvenlik noktasına ateş açmış, vurulunca da üzerindeki bombayı patlattığı anlaşılmıştır. Osmanov ise yürüyen merdivenleri kullanarak yolcu karşılama salonuna yönelmiş ve üzerindeki bombayı patlatmıştır." deniliyor. Canlı bomba eylemini gerçekleştiren sanıkların Atatürk Havalimanı'ndaki keşif görüntülerinin güvenlik kameralarına yansıdığı belirtilen iddianamede, canlı bomba eylemini gerçekleştiren saldırganların, olaydan önce 3 Haziran, 8 Haziran ve 23 Haziran 2016'da Atatürk Havalimanı'na gelerek keşif yaptıkları, sanıklardan 16'sının Rus vatandaşı, diğerlerinin ise Çeçenistan, Cezayir, Tunus, Mısır, Suriye ve Türk vatandaşı olduğu anlatılıyor.
Çeçenistan - 12.03.2018
Fatih Erbakan, Babasını Anlattı
Erbakan Hoca'nın mazlumların ve ezilenlerin umudu olduğunu dile getiren Erbakan "Hocamız zalimleri ve Siyonistleri titreten Erbakan'dı. O Mücahit Erbakan'dı. Her zaman söylediğimiz gibi onun saçındaki ak düşmüş her bir tele baktığınızda Keşmir'i, Kudüs'ü, Çeçenistan'ı, Arakan'ı görebilirsiniz.
Çeçenistan - 09.03.2018
Necmettin Erbakan Sivas'ta Anıldı
Zalimleri ve siyonistleri titretenin Erbakan hoca olduğunu söyleyen Erbakan, şunları kaydetti: "Onun saçındaki ak düşmüş her bir tele baktığınızda, Kudüs'ü, Bosna'yı, Keşmir'i, Arakan'ı, Çeçenistan'ı, Moro'yu görebilmeniz mümkündür.
Çeçenistan - 07.03.2018
Rusya'da Helikopter Düştü
Rusya Federasyonu'na bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti'nde bir helikopterin düşmesi sonucu en az 5 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
Çeçenistan - 07.03.2018
Çeçenistan'da Helikopter Düştü
Rusya Federasyonu’na bağlı Çeçenistan’da bir helikopterin düşmesi sonucu en az 5 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
Çeçenistan - 04.03.2018
Dha İstanbul Bülteni - 1
Anmada konuşan Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan,  "O mazlumlarınve ezilenlerin umuduydu, o zalimleri ve siyonistleri titreten Erbakan'dı. Onun saçındaki her bir ak düşmüş tele baktığınızda Kudüs'ü, Çeçenistan'ı, Bosna'yı,Keşmir'i, Arakan'ı görmeniz mümkündür.
Çeçenistan - 04.03.2018
Necmettin Erbakan Anıldı
Anmada konuşan Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, "O mazlumlarınve ezilenlerin umuduydu, o zalimleri ve siyonistleri titreten Erbakan'dı. Onunsaçındaki her bir ak düşmüş tele baktığınızda Kudüs'ü, Çeçenistan'ı, Bosna'yı,Keşmir'i, Arakan'ı görmeniz mümkündür.
Çeçenistan - 04.03.2018
Necmettin Erbakan Anıldı
Anmada konuşan Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan,  "O mazlumlarınve ezilenlerin umuduydu, o zalimleri ve siyonistleri titreten Erbakan'dı. Onunsaçındaki her bir ak düşmüş tele baktığınızda Kudüs'ü, Çeçenistan'ı, Bosna'yı,Keşmir'i, Arakan'ı görmeniz mümkündür.
Çeçenistan - 04.03.2018
Erbakan Vakfı Genel Başkanı Erbakan Açıklaması
Erbakan'ın pusulası akıl ve ilim, haritası ise İslam olan bir lider olduğunu belirten Fatih Erbakan, "Bu sayede İslam alemine 40 sene boyunca rehberlik etti, bu sayede İslam aleminin radarı vazifesini gördü. O mazlumların ve ezilenlerin umuduydu, o zalimleri ve siyonistleri titreten Erbakan'dı. Onun saçındaki her bir ak düşmüş tele baktığınızda Kudüs'ü, Çeçenistan'ı, Bosna'yı, Keşmir'i, Arakan'ı görmeniz mümkündür.
Çeçenistan - 02.03.2018
Suriye ve Arakan'daki Mazlumlar İçin Yardım Seferberliği
Açlık, susuzluk başta olmak üzere insani krizin zaten derin olduğu bu bölgenin son haftalarda yoğunlaşan saldırılarla kısa sürede yüzlerce sivilin hayatını kaybettiği bir toplu mezara dönüştüğünü anlatan Yıldırım, şöyle konuştu: "Her gün binlerce bombanın atıldığı Doğu Guta'da son 3 ayda 700'den fazla kişi hayatını kaybetti. Binlerce insanın yaralandığı bu bölgede insani kriz had safhaya ulaştı. Kuşatma altındaki insanlar, fotoğraf ve videolarla dünya kamuoyuna seslerini duyurmaya çalışıyor. 2013 yılından itibaren çocuk ve bebeklerin gıda yetersizliğinden, yaralıların da tıbbi malzeme yetersizliğinden dolayı öldüğü ya da ölmek üzere olduğu kaydediliyor." "Yardım çalışmalarımız Suriye ve Arakan merkezli olacak" Geçmişte Bosna Hersek, Çeçenistan ve Afganistan'da insani yardımlarla mazlumların yanında olduklarını, bugün de Suriyeli ve Arakanlı mazlumların yanında olmaya devam edeceklerini bildiren Yıldırım, şunları söyledi: "Bu amaçla başlattığımız yardım kampanyamıza diğer kampanyalarımızda olduğu gibi inşallah tüm Bilecikliler hangi görüşte olursa olsunlar insanlık namına destek vereceklerdir.
Çeçenistan - 27.02.2018
Analiz - BM Kararının Doğu Guta İçin Bir Anlamı Var Mı?
Rusya ve Şam yönetiminin Doğu Guta'da Halep ve muhaliflerin elindeki diğer şehirlere karşı uyguladığı stratejiyi sürdürdüğü anlaşılıyor. Bölgedeki muhaliflere karşı savaşı artık bitirip Şam'ı tamamen muhalif unsurlardan temizlemek isteyen rejim, insani maliyetini düşünmeden, topyekün saldırıya girişti. Belki de insani maliyetin özellikle yüksek tutulmaya çalışıldığı ve bu şekilde hedef alınan şehirde yaşayan insanların bölgeyi terk etmesinin sağlanmaya çalışıldığını ifade etmek gerekir. Şam yönetiminin bu taktiğiyle, Rusya'nın Çeçenistan'da ve İsrail'in Filistin'de uyguladığı stratejiye başvurduğu görülüyor.
Çeçenistan - 25.02.2018
Öldürülen Rus Muhalifin Anısına Yürüyüş
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin karşıtı gösterilere verdiği destek ve muhalif tutumuyla öne çıkan Nemtsov, 27 Şubat 2015'te, Kremlin Sarayı'na çok yakın bir yerde kurşunlanarak öldürülmüştü. Rus mahkemesi, Nemtsov cinayetinden suçlu bulduğu Çeçenistan vatandaşı Zaur Dadayev'i 20 yıl hapse mahkum etmişti.
Çeçenistan - 12.02.2018
Kahramanmaraş'taki Şalvar Güreşi Dünya Kupası'na Büyük İlgi
Kıran kırana geçen mücadelelerin sonunda dereceye giren güreşçilere madalyaları ve ödülleri verilirken, takımlara da kupaları takdim edildi. Yapılan müsabakaların sonunda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımı 60 puanla 1'inci olurken, 31 puanla Çeçenistan 2'nci, 30 puanla İran ve Gürcistan ise 3'üncü oldu.
Çeçenistan - 11.02.2018
Şalvar Güreşi Dünya Kupası Kahramanmaraş'ta Yapıldı
Müsabakaların sonunda Türkiye'yi temsil eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi güreş takımı 60 puanla birinci, 31 puanla Çeçenistan ikinci, 30'ar puanla da İran ve Gürcistan üçüncü oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Çeçenistan Haberleri | Çeçenistan Haber - Haberler - Sayfa 10 - Çeçenistan haberleri, son dakika çeçenistan haber ve gelişmeleri burada. Analiz - Suriye Krizi Küresel Fay Hatlarını Tetikliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.11.2021 04:47:58. #1.16#

title