Cebrail Haberleri

Cebrail haber, Cebrail son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cebrail - 19.5.2020
Başkan Aslan'dan 'Kadir Gecesi' mesajı
Başkan Aslan, yayımladığı mesajda, "İnsan evrenin bilinen en muhteşem varlığı. Yüce Allah insanı en güzel şekilde yaratmış, ona akıl ve hür irade vermiş; vahyin ışığında kendini inşa etmesini istemiştir. Bu bakımdan hayat bir sınavdır; iyiyi, doğruyu ve güzeli gerçekleştirme sınavıdır. Allah, her şeyi kuşatan rahmetinin ve merhametinin gereği olarak insan aklına destek olsun diye vahiy göndermiştir. Bütün Müslümanların heyecan ve sabırsızlıkla beklediği mübarek Kadir Gecesine ulaşmanın sevinç ve huzuru var içimizde. Bu mübarek gecenin feyzinden ve bereketinden azami derecede istifade edebilmek, Kadir Gecesini hakkıyla ihya etmek ve onun bereketinden nasiplenmek için elimizden gelen gayret ve itinayı göstermeyi Allah cümlemize nasip eylesin. En nurlu ve feyizli geceyi Kadir Gecesinde idrak ederiz. Kur'an'da adı geçen tek ay Ramazan ayıdır; tek gece de Kadir Gecesidir. Bu bereketli saatlerin şeref ve kıymetini Kainatın Rabbi Sevgili Habibine haber vermektedir. Bu gecenin faziletine o kadar değer verilmektedir ki, o vakitlerde tecelli edecek rahmetin ve ruhani hadiselerin anlatılması için müstakil bir süre inmiştir. Bu süre Kadir Süresidir. Yine Cenab-ı Hak bu gecenin kutsiyetini bildirmek için beş ayetli bir surede üç defa 'Leyletü'l-Kadr' ifadesini açıkça zikretmektedir. 'Şüphesiz, o Kur'an-ı Kadir Gecesinde indirdik. Bilir misin, Kadir Gecesi nedir? Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır' Ulvi hadiseler de surenin sonunda şöyle ifade buyurulur, 'O gecede melekler ve Cebrail Rablerinin izniyle her iş için arka arkaya iner.
Cebrail - 18.5.2020
BBP Genel Başkanı Destici'den Kadir Gecesi mesajı
"Lakin pandeminin hızının kesildiği ve normalleşme adımlarının atıldığı bu günlerde vatandaşlarımızın da kahir ekseriyetinin hasretle beklediği ve bize ilettiği vechile, bazı İslam ve Avrupa ülkelerinde örneklerini gördüğümüz şekilde tüm tedbirlerin alınarak Ramazan ayının son cuma namazı ve bayram namazının belirlenecek olan camilerimizde cemaatle kılınmasına müsaade edilmesini arzu ediyoruz" diyen Destici, "İçinde bulunduğumuz günlerin rahmet, mağfiret ve bereketinin en büyük manası, Kadir Gecesi'nin Ramazan ayının içerisinde yer almasındandır. Peygamber Efendimizin (S.A.V.) "Bu ayda öyle bir gece vardır ki, bin aydan daha hayırlıdır" hadis-i şerifi, Ramazan ayı ve Kadir Gecesi'nin manevi değerine işaret eder. Kur'an-ı Kerim, Kadir Gecesi'nde indirilmeye başlanmıştır. Kadir Gecesi'nin fazileti, Kadir Suresi'nde "Şüphesiz biz o (Kur'an'ı) Kadir Gecesi'nde indirdik. Kadir Gecesi'nin ne olduğunu sen ne bileceksin! Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner.
Cebrail - 18.5.2020
Tarihi camide mukabele geleneği canlı yayınla sürdürülüyor
Ramazan denildiği zaman 7'den 70'e bütün Müslümanların aklına Kur'an geldiğini dile getiren Taşcı, şöyle konuştu: "Çünkü Allah, 14 asır önce yine böyle bir ramazanda Kur'an-ı Kerim'i insanlığa indirdi. Ramazan ayı içerisinde yapılabilecek en hayırlı ibadetlerin başında Kur'an ile buluşmak ve okumak geliyor. Bugün bizim 14 asırdır devam ettiğimiz ve inşallah da kıyamete kadar devam ettireceğimiz mukabele geleneği Hazreti Cebrail ile Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in karşılıklı okumalarından bize kalmıştır.
Cebrail - 16.5.2020
MKE Ankaragücü oyuncusu Cebrail Karayel'in dedesi vefat etti
Süper Lig ekibi MKE Ankaragücü'nde forma giyen Cebrail Karayel'in dedesi hayatını kaybetti.
Cebrail - 15.5.2020
Cuma namazı Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde kılındı
Cuma namazı Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde kılındı ANKARA - Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde cuma namazını kıldırdı. Kurt, namaz öncesinde "Kur'anla Yaşamak" başlıklı hutbe irad etti. Covid-19 tedbirleri nedeniyle temsili kılınan cuma namazı, Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt'un imametinde eda edildi. Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde az sayıda katılımla ve tedbirler alınarak kılınan cuma namazı öncesi Kurt, "Kur'anla Yaşamak" başlıklı hutbe irad etti. Kurt, hutbesinde şu ifadelere yer verdi: "Muhterem Müslümanlar! Kur'an-ı Kerim'de Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: Şüphesiz, biz Kur'an'ı Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi, bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Cebrail o gece, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner.
Cebrail - 15.5.2020
Cuma namazı Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde kılındı
Covid-19 tedbirleri nedeniyle temsili kılınan cuma namazı, Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt'un imametinde eda edildi. Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde az sayıda katılımla ve tedbirler alınarak kılınan cuma namazı öncesi Kurt, "Kur'anla Yaşamak" başlıklı hutbe irad etti. Kurt, hutbesinde şu ifadelere yer verdi: "Muhterem Müslümanlar! Kur'an-ı Kerim'de Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: Şüphesiz, biz Kur'an'ı Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi, bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Cebrail o gece, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner.
Cebrail - 11.5.2020
Kilis'te devrilen kamyonun sürücüsü öldü
Alınan bilgiye göre, Cebrail Ölmez (26) yönetimindeki 79 EC 240 plakalı kamyon, Söğütlü köyü çıkışında şarampole devrildi.
Cebrail - 10.5.2020
Randevu listeleri dolan berberler dezenfekte edildi, açılmayı bekliyor
- Randevu listeleri dolan berberler dezenfekte edildi, açılmayı bekliyor ELAZIĞ - Elazığ'da Korona virüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında 55 gündür kapalı olan berber ve kuaförlerin Pazartesi günün açılacak olması nedeniyle randevu defterleri doldu, iş yerleri dezenfekte edildi. Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da kuaför ve berberler Pazartesi günü itibariyle faaliyete geçiriyor. Faaliyete geçecek olan berberler, belediyeye bağlı ekipler tarafından dezenfekte edildi. Bir çok berber ve kuaför ilke 2-3 günlük randevu listesini doldurdu. Müşterilerine randevulu hizmet vereceklerini belirten berberlerden Güngör Deveci," 11 Mayıs tarihinde berber ve kuaförlerin açılacak olması nedeniyle bizlerde tedbirlerimizi alıyoruz. Müşterilerimize randevu şeklinde hizmet edeceğiz. Yoğunluk oluşmaması için telefonla arayan müşterimize uygun bir saat veriyoruz. Müşterilerimizde devletimizin aldığı kararlara uyarak anlayış gösteriyorlar. 11 Mayıs günü inşallah hizmet vereceğiz. Hijyen kurallarına uyacağız. Hem bizim hem de müşterilerimize en iyi hizmeti sunacağız " dedi. İş yerinde yoğunluk oluşmaması için müşterileri tek tek kabul edeceklerini belirten Deveci,"Bazı zamanlar randevu alamayan müşterilerde olacak. Onları da yoğunluk olmadığı zaman, gerekli bütün tedbirleri alarak hizmet vereceğiz.Ajandamız da randevu alan müşterilerimiz oldukça fazla. Özellikle devletimiz bütün tedbirleri aldı. Vatandaşlarımız da bu kurallara uydu. Sayın cumhurbaşkanımızın ve valimizin uyarılarını dikkate aldılar"diyekonuştu. 55 gürdür korona virüsünden dolayı iş yerlerinin kapalı olduğunu aktaran berber Serkan Yılmaz, "Bütün tedbirlerimizi aldık. Pazartesi günü başlayacağız. Bütün önleri aldık . Eldiven maske herşey tek kullanımlıktır. Havlu önlük olarak kullanacağız.Sakal tıraşı talebinde kimse bizden bulunmasın"ifadelerini kulylandı. İşletmecilerden Cebrail Doğan'da, "Temizliklerimizi yapıyoruz.
Cebrail - 8.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 19
Elazığ İl Müftü Vekili Abdurrahim Aytaç, mukabele geleneğinin Cebrail tarafından Hz.
Cebrail - 24.4.2020
Ramazanın ilk cuma namazını Diyanet İşleri Başkanı Erbaş kıldırdı
Son Peygamber Hazreti Muhammed'in her ramazanda vahiy meleği Cebrail ile Kur'an-ı Kerim'i hatmettiğini belirten Erbaş, ramazanda mukabele okumanın da sünnet olduğunu söyledi.
Cebrail - 17.4.2020
Kumru yuvası için kış boyu sobayı yakmadı
ADANA'nın Kozan ilçesinde, 5 ay önce soba borusunun üzerine yuva yapan kumru nedeniyle kış boyu soba yakmayan Cebrail Uluer, "Havalar ısındı, sobayı söktük fakat sobanın borusunu hala olduğu yerden çıkartmadık" dedi.
Cebrail - 10.4.2020
(Görüntülerle)BAĞCILAR'DA MEYDANLAR VE BAZI YOLLAR YAYA GİRİŞ ÇIKIŞINA KAPATILDI
"ÇOK GÜZEL UYGULAMA KEŞKE BİR HAFTA ÖNCE OLSAYDI" Çevre sakinlerinden Cebrail Maçin, "Çok güzel olmuş keşke bir hafta önce olsaydı, daha iyi olacaktı.
Cebrail - 17.3.2020
Ankaragücü'nden 'koronavirüs'e karşı 14 altın kural
Cebrail Karayel: Tokalaşma, sarılma gibi yakın temaslardan kaçının.
Cebrail - 13.3.2020
182'şer yıl hapis cezasıyla aranan göçmen kaçakçıları yakalandı
MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde, 7 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili 'göçmen kaçakçılığı' suçundan 182'şer yıl hapis cezasına çarptırılan firari hükümlüler Cebrail Enkudar, Ecevit Bülent Gökalp ve Ali Can Şaş, Adana'da yakalandı.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Cebrail Haberleri | Cebrail Haber - Haberler - Sayfa 4 - Cebrail haberleri, son dakika cebrail haber ve gelişmeleri burada. Rizeli üretici yaş çay hasadını Senegalli işçi arkadaşlarıyla gerçekleştiriyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.9.2020 22:52:58. #1.14#
title