Cbü ile Hollanda-Türkiye Ticaret Odası Arasında İşbirliği Protokolü

Cbü ile Hollanda-Türkiye Ticaret Odası Arasında İşbirliği Protokolü

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) ile Hollanda-Türkiye Ticaret Odası (HTTO) arasında çerçeve protokolü imzalandı.

Cbü ile Hollanda-Türkiye Ticaret Odası Arasında İşbirliği Protokolü

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) ile Hollanda-Türkiye Ticaret Odası (HTTO) arasında çerçeve protokolü imzalandı. Hollanda-Türkiye Ticaret Odası, imzalanan protokol gereğince CBÜ'de çeşitli eğitim faaliyetleri organize edecek, her yıl 20 öğrenciye ERASMUS programı kapsamında yurt dışında staj yeri sağlayacak ve Hollandalı firmaların Ar-Ge projeleri kapsamında üniversite ile işbirliği yapmalarında arabuluculuk görevini üstlenecek. Protokol, Hollanda Türkiye Ticaret Odası'nın Manisa'da tanınmasına da katkı sağlayacak.

CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Hollanda Türkiye Ticaret Odası ile gerçekleştirilen bu protokolün, HTTO ve üniversitenin uluslararası tanınırlığına katkı sağlayacağına inandığını, protokolün bu anlamda örnek teşkil edeceğini söyledi.

Üniversite-Sanayi İşbirliği Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜSİTEM) Müdürü Doç. Dr. Nurşen Saklakoğlu ise "Celal Bayar Üniversitesi sadece Manisa ilinde değil, üniversitemizle birlikte çalışmak isteyen yurt içi ve yurt dışından her kurum ve kuruluş ile işbirliği içerisinde olacaktır." dedi.

Protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Rektör Danışmanı ve Üniversite-Sanayi İşbirliği Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜSİTEM) Müdürü Doç. Dr. Nurşen Saklakoğlu ve Hollanda Türkiye Ticaret Odası Türkiye Genel Başkanı Abdullah Kafadar katıldı.

Kaynak: CHA