Cazibe Merkezi Haberleri

Cazibe Merkezi haber, Cazibe Merkezi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cazibe Merkezi - 30.11.2020
BIST100 yüzde 1.08 düşüşle başladı, dolar 7.83 lirada
"Gelişmekte olan piyasalara Kasım ayında 30 milyar dolar ile, önceki beş ayın toplamından daha fazla para girdi. Hisse senetleri bu tutarın üçte ikisini alarak uzun bir aradan sonra cazibe merkezi haline geldi.
Cazibe Merkezi - 25.11.2020
MHP'li Bulut: "Sakarat ve Boğalı yaylaları altın madenciliği için kesinlikle yanlış yer"
"Mersin, turizm konusunda daha fazla yatırım almalıdır" MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, seçim bölgesi olan Mersin'in, Akdeniz'in incisi, Türkiye'nin göz bebeği olduğunu belirterek, "Deniz, kültür, doğa ve yayla turizmi gibi çok yönlü turistik faaliyetlerin yapıldığı Mersin'imizin turizm noktasında istenilen seviyelere taşınması, turizm ile anılması ve turizm şehri olarak adlandırılması için turizm ile alakalı bütünlükçü ve sürdürülebilir bir eylem planı hazırlanmalı. Şehrimizin cazibe merkezi haline getirilmesi adına tanıtıcı faaliyetler yapılmalı.
Cazibe Merkezi - 25.11.2020
Avrupalı ve Rus kayakçıların tercihi Kaçkar Dağları
DÜNYAYI etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle zor günler yaşayan Avrupa'da bu yıl kayakçılar, Alp Dağları yerine Türkiye'de, Kaçkar Dağları'nı tercih etti. Rus kayakçıların da ilgi gösterdiği bölgede ocak ayında başlayacak helikopterle kayak sporu heliski için şimdiden rezervasyonlar doldu. İngiltere merkezli Financial Times gazetesi de Kaçkarlar ile Ayder Yaylası'nın kış turizmi ve sporları için cazibe merkezi olabileceğini yazdı.
Cazibe Merkezi - 24.11.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Elazığ'da depremzedeler için inşa edilen konutları inceledi Açıklaması
"İstiyoruz ki Elazığ'daki tüm yapı stoku sağlam ve güvenli hale gelsin" Kurum, "Orta hasarlı binalarla ilgili bir gelişme var mı?" sorusunu şöyle yanıtladı: "Orta hasarlı binalarla ilgili AFAD'ın 2 yıl ödemesiz 8 yıl sıfır faizli kredisi var. Kentsel dönüşüm alanı ilan etmemiz suretiyle de bu süreci Elazığ Belediye Başkanımız yürütmekte. Bu alanda talep eden vatandaşlara vergi, resim, harç muafiyeti vererek hem belediyemizin hem Bakanlığımızın maddi ve teknik olarak her türlü desteğini veriyor olacağız. İstiyoruz ki, Elazığ'daki tüm yapı stoku sağlam ve güvenli hale gelsin. İnşallah 2023, 2053 ve 2071'e giden yolda Elazığ'ımızı bölgenin cazibe merkezi haline getirecek adımları hep birlikte atacağız.
Cazibe Merkezi - 23.11.2020
Kayseri'de hasta yakını misafirhanesinin temeli atıldı
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, törende, Kayseri'nin bir cazibe merkezi olduğunu söyledi.
Cazibe Merkezi - 22.11.2020
"Trakya'nın incisi" Kıyıköy 150 yabancı genci misafir edecek
Yatkın, ikisi koordinatörlük 22 projenin içerisinde yer aldıklarını belirterek, "Başta Kıyıköylü gençler olmak üzere 80 genci yurt dışına göndereceğiz, 150 yabancı genci ise 3 ay Kıyıköy'de misafir edeceğiz. Trakya'nın incisi Kıyıköy'ün ismini Avrupa'da da en iyi şekilde temsil etmeyi ve aynı zamanda beldemizi yabancı turistler için cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz.
Cazibe Merkezi - 19.11.2020
"İSKİD İklimlendirme Trendleri" webinarı
Türkiye'nin son dönemde yenilenebilir enerji teknolojileri ve yatırımları konusunda ortaya koyduğu başarı son derece aşikar olduğunu kaydeden Alkin, "Önümüzdeki dönemde Türkiye, güvenli liman tedarikçisi bir ülke olarak bu konudaki başarısını, karbon salınımı konusundaki avantajlarını ortaya çıkarmayı sürdürdükçe uluslararası yatırımcılar için bir cazibe merkezi olmayı da sürdürecek.
Cazibe Merkezi - 18.11.2020
'dan "FreeZone Gaming" kullanıcılarına "yüksek hız" imkanı
Mobil oyun performansı için yüksek hız ve düşük gecikme sürelerinin artık yeni nesil temel ihtiyaçlar arasında yer aldığını belirten Aksoy, şunları kaydetti: "Vodafone olarak, oyun firmaları ile uzun vadeli iş ortaklıkları kurarak mobil şebeke mimarimizi bu doğrultuda geliştiriyoruz. 'Geleceğe Hazır Şebeke' ile mevcut mobil altyapımızı daha hızlı, daha esnek ve gecikme süresi daha düşük bir yapıya kavuşturduk. Hedefimiz, şebekemizi oyun sektörünün cazibe merkezi haline getirmek ve kişiselleştirilmiş şebeke yapısıyla her bir müşterimizin ihtiyaçlarını ayrı ayrı tespit edip onlara mükemmel oyun deneyimi yaşamaları için gerekli maksimum hız ve minimum gecikme sürelerini sağlayabilmek.
Cazibe Merkezi - 17.11.2020
2021 yılı bütçe görüşmeleri
Elvan, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen Hazine ve Maliye Bakanlığı ve bağlı kuruluşların bütçe görüşmelerine katıldı ve milletvekillerinin sorularını cevapladı. Elvan, şöyle konuştu: "Makroekonomik, finansal, fiyat istikrarı konusunda çok önem veriyoruz ve bizim yol haritamızın genel çerçevesini oluşturacak. Demokrasi, adalet, kalkınma ve ekonomi birbirinden ayrılamayacak kavramlardır. Biz adil ve şeffaf bir hukuk devleti ile ekonomik büyümeyi, kalkınmayı, refahı ve istikrarı sürekli kılabileceğimize inanıyoruz. Önümüzdeki günlerde Adalet Bakanımızla birlikte sivil toplum örgütlerimizle, iş dünyamızla bir araya geleceğiz. TOBB, TÜSİAD, MÜSİAD, TİM ile bir araya geleceğiz. Hukuk alanında ve diğer alanlarda dinleyeceğiz. Ne tür sorunlar yaşıyorlar, uygulamada ne tür sorunlarla karşı karşıya kalıyorlar konuşacağız, ortak akılla yapılması gereken düzenlemeleri yapacağız. Hiçbir insanımızın, vatandaşımızın kafasının arkasında en ufak kaygısı olmaz. Kapılarımız 24 saat açık olacak. Bizim de makul gördüğümüz ve haklı gördüğümüz hangi konu varsa, reform niteliğinde olan her konuda gerekli adımları kararlılıkla atacağız." Yatırım ortamının iyileştirilmesi noktasında atılması gereken adımların olduğuna dikkat çeken Elvan, "Türkiye yatırımcılar açısından hem yerli hem uluslararası yatırımcılar açısından cazibe merkezi olsun istiyoruz.
Cazibe Merkezi - 17.11.2020
Cazibe Merkezi - 16.11.2020
Batı Sahra'da yeniden savaş endişesi
Son çatışmalar ve Fas'ın Sahra diplomasisi: 13 Kasım Cuma günü Fas'ı Moritanya'ya bağlayan ve Moritanya ekonomisi için hayati öneme sahip olan karayolu, Polisario Cephesi milisleri tarafından trafiğe kapatılarak birçok kamyon şoförü alıkonuldu. Bunun üzerine Fas, olayın gerçekleştiği Gergerat'a operasyon düzenleyerek durumu kontrol altına aldığını açıkladı. Bu açıklamanın ardından aynı gün içerisinde Polisario Cephesi ile Fas Ordusu arasında çatışmalar başladı. Polisario lideri İbrahim Gali, önce BM'ye çağrıda bulundu, ardından da Fas'a resmen savaş ilan etti. Böylece 1991'den beri yürürlükte olan ateşkes de sona ermiş oldu. Yine Polisario tarafından BM Barış Gücü olarak bölgede bulunan MINURSO kuvvetlerine 12 saat içerisinde bulundukları bölgeleri terk etmelerine yönelik bir ültimatom verildiği bilgisi sosyal medyada kısa sürede yayılsa da bizzat MINURSO Özel Temsilcisi Colin Stewart bu bilgiyi yalanladı. Peki Polisario'yu 30 yıldır yürürlükte olan ateşkesi resmen terk etmeye sevk eden amiller neler? 1975'teki Yeşil Yürüyüş ile Sahra'ya yeniden yerleşmeye başlayan Fas, 1975-1991 arasındaki savaş döneminde önceliğini bölgedeki çatışmalarda kendisini üstün kılacak olan 2 bin 700 km uzunluğundaki kumdan duvarları inşa etmeye verdi. Fakat bilhassa 1999'da babası II. Hasan'ın vefatıyla kral olan VI. Muhammed'in yenilikçi politikalarıyla Fas, Sahra'ya ciddi manada yatırım yapmaya başladı. Öyle ki bugün El Ayun ve Dahle gibi şehirler ticaret ve turizm açısından birer cazibe merkezi haline geldiler.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cazibe Merkezi Haberleri | Cazibe Merkezi Haber - Haberler - Cazibe Merkezi haberleri, son dakika cazibe merkezi haber ve gelişmeleri burada. Mersin'de hizmetler tahrip ediliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 17:37:18. #1.14#
title