Çaykur Rizespor, Kötü Gidişe Son Verdi

Çaykur Rizespor, Kendi Sahasında Gaziantepspor'u 2-1 Mağlup Ederek İki Haftalık Galibiyet Hasretine Son Verdi.

Çaykur Rizespor, Kötü Gidişe Son Verdi

Çaykur Rizespor, kendi sahasında Gaziantepspor'u 2-1 mağlup ederek iki haftalık galibiyet hasretine son verdi.

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Saffet Susiç, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, zor bir maç olduğunu belirterek, "İki maç üst üste mağlup olduk. Plan programımızdan en az 4 puan kaybettik. Bu maç gerçekten çok zor bir maçtı. Gaziantepspor çok güzel bir maç sergiledi. Galip gelmeye mecburduk ve galip geldiğimiz için çok mutluyuz. Futbolcularımı her şeyden önce tebrik ediyorum. 90 dakika koşup savaştılar ve hak ettikleri 3 puanı aldılar" diye konuştu.

Mağlubiyeti bozuk sahaya bağlayan Gaziantepspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal ise, "Her iki takım için de söylenecek çok fazla bir şey yok. Bozuk zemin her iki takımı da olumsuz yönde etkiledi. Biz hem talihsiz hem de hatalı goller yedik. Golü de bulduk, ilk önce beraberliği yakaladık. Sonra baskımız arttı, ama sahanın bozuk zemininden dolayı beraberliği bulamadık. Oyunu çevirmek için çok mücadele ettik ama olmadı" ifadelerini kullandı.

Gaziantepsporlu futbolculardan Ali Cansun ise, attığı gole sevinemediğini ifade ederek, "Gol attım ama keşke gol atmasaydım da buradan galibiyetle ayrılsaydık. Çünkü buradan 3 puan ile dönebilseydik 15 puan yapacaktık. İlk 4 içerisinde kendimize yer bulma şansımız olacaktı. Buradan 3 puan alamadık. Bizim açımızdan bu mağlubiyetin bir ders olması lazım" diye konuştu.

Çaykur Rizesporlu futbolcu Serhat da, attığı gol ile takımına karşı olan borcunu ödediğini vurgulayarak, "Takımıma karşı borçluyum. Sivasspor maçında ciddi bir hata yapmıştım. Hocaya ve takıma kendimi affettirmem lazımdı. Allah bunu nasip etti ve gol attım. Tabi önemli olan benim gol atmam değil takımın galip gelmesi. Kazandığımız için mutluyuz" dedi.

Gaziantepsporlu futbolcu Mehmet Polat mağlup oldukları için üzgün olduklarını belirtirken, Çaykur Rizesporlu futbolcu Suat ise kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.

(GF-İY-OK-S)