Çaykur Rizespor, Beşiktaş'ı evinde mağlup etti: 1-0

Çaykur Rizespor, Beşiktaş'ı evinde mağlup etti: 1-0

Fortis Türkiye Kupası çeyrek finali ilk maçında Çaykur Rizespor, Beşiktaş'ı 1-0 mağlup etti.

Çaykur Rizespor, Beşiktaş'ı evinde mağlup etti: 1-0

Fortis Türkiye Kupası çeyrek finali ilk maçında Çaykur Rizespor, Beşiktaş'ı 1-0 mağlup etti.

Karşılaşmanın ardından açıklama yapan Çaykur Rizespro Teknik Direktörü Erdoğan Arıca, "Bugün iyi savaştılar, iyi mücadele ettiler. İyi bir sonuç aldığımız için mutluyuz.'' dedi. Takımın sorununun "top rakipteyken iyi oynamaması ve savaşmaması" olduğunu belirten Arıca, ''Takıma 2 günde fiziki olarak bir şey veremezdim. Ben sadece top rakipteyken rakibe alan bırakmamalarını ve savaşmalarını söyledim. Bunu organize ettim. Hepsini kutluyorum.'' diye konuştu.

Çaykur Rizespor'un son haftalarda iç sahada farklı skorlarla mağlup olduğunu; bu durumun takımı demoralize ettiğini dile getiren Arıca, ''Bu maçta alınacak kötü bir sonuç daha büyük moral bozukluğu oluşturabilirdi. Futbolcularım bu düşünceyle ellerinden geleni yaptılar.'' şeklinde konuştu.

SAĞLAM: "BİREYSEL OLARAK DAHA ÇOK ÇALIŞMALIYIZ"

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ise, mağlubiyetin dezavantaj olmadığını ve rakiplerine bireysel hatalarından dolayı 1 gol armağan ettiklerini belirterek, "Genel olarak bakıldığında oyunun geneline hakim olan, bol pozisyon üreten bizken bunlardan yararlanamadık. Çok iyi bir oyun ortaya koyduk ancak mağlup olduk.'' dedi.

Rakiplerine bireysel hatalarından dolayı 1 gol armağan ettiklerini dile getiren Sağlam, "Geçtiğimiz haftalara da bakıldığında ve bu maçta da bireysel hatalarımız ön plana çıktı. Demek ki, bundan sonra bireysel olarak daha çok çalışmamız gerekiyor. Bu, sıkıntılı bir durum. Bunu çözebilecek anlayışa sahibiz. Hedefleri büyük olan takımlar böyle eksiklikler yapmamalı. Zaten, arayış içerisinde olduğumuz defans mevkisine yeni oyuncular katıyoruz." diye konuştu.

İki ayaklı maçlarda 1-0'lık mağlubiyetin dezavantajlı bir sonuç olmadığını söyleyen Sağlam, "Bu maçtan gerekli dersleri çıkarıp önümüzdeki Kayserispor maçına hazırlanmalıyız. Biz, iki ayaklı maçlarda 1-0'lık dezavantajı, avantaja çevirebilecek kalite ve tecrübeye sahibiz.'' açıklamasında bulundu.

Kaynak: CHA