Çaykur'dan Yeni Ürünler

Geçtiğimiz Yıllarda Yeşil Çay Üretimine Geçerek Siyah Çayın Dışında İlk Kez Yeni Ürünler Piyasaya Çıkartan Çaykur, 2007 Yılı İçerisinde Altı Farklı Ürünü Daha Piyasaya Çıkartmaya Hazırlanıyor.

Çaykur'dan Yeni Ürünler

Geçtiğimiz yıllarda yeşil çay üretimine geçerek siyah çayın dışında ilk kez yeni ürünler piyasaya çıkartan ÇAYKUR, 2007 yılı içerisinde altı farklı ürünü daha piyasaya çıkartmaya hazırlanıyor.

ÇAYKUR'un 2007 yılı içerisinde piyasaya süreceği yeni ürünler arasında naneli yeşil çay, elmalı yeşil çay, limonlu yeşil çay, böğürtlenli yeşil çay, yeşil çay diyet ve Anadolu Filizi yer alıyor. Yeşil çay ürünleri sallama çay olarak hazırlanırken, Anadolu Filizi isimli yeni ürün 500 gram ve 1 kiloluk paketlerde piyasaya çıkacak. ÇAYKUR'un en kaliteli siyah çayından hazırlanan Anadolu Filizi'nin 1 kilogramı 12 YTL 'den satışa çıkartılacak. Çaykur'un en kaliteli ürünlerinden bir tanesi olacak Anadolu

Filizi'nin özellikle yurt dışında önemli oranda alıcı bulması hedefleniyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan ÇAYKUR Genel Müdürü Ekrem Yüce, ürün yelpazelerinin her geçen gün genişlediğini hatırlatarak, "Artık tüketicilerimize siyah çayın yanında birçok farklı alternatif sunuyoruz. Ürün yelpazemiz genişlemeye devam edecek. Amacımız ÇAYKUR'u dünyanın önde gelen çay markalarından bir tanesi yapmaktır" dedi.

(GF-ÖS-ÖK-E)