Çayeli Haberleri

Çayeli haber, Çayeli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çayeli - 24.03.2021
DSİ Rize'de derelerde ki taşkın riskini azaltacak
Yıldız, diğer taraftan "Rize-Çayeli Büyükköy Beldesi Yan Dereleri Taşkın Kontrol Projesi" işinin de ihalesinin yapıldığını da belirterek, "Doğu Karadeniz ülkemizin en çok yağış alan bölgesi.
Çayeli - 12.03.2021
Son dakika haber! Rize'de 12 ruhsatsız tabanca ele geçirildi
Gelen son dakika haberine göre Rize'nin Çayeli ilçesinde yapılan ruhsatsız silah operasyonunda 12 tabanca ele geçirildi, 2 kişi yakalandı.
Çayeli - 12.03.2021
Rize'de 88 köy yolu ulaşıma kapalı
Rize'de dün akşamdan itibaren aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle İkizdere'de 29, Çamlıhemşin'de 24, Ardeşen'de 12, Pazar'da 7, Çayeli'nde 6, Hemşin'de 6 ve Güneysu'da 4 köy yolu olmak üzere toplam 7 ilçede 88 köye ulaşım sağlanamıyor.
Çayeli - 11.03.2021
Rize'de pandemide kumarhaneye çevrilen eve baskın
RİZE (İHA) – Rize'nin Çayeli ilçesinde bir eve yapılan operasyonda 21 kişi yakalanarak haklarında yasal işlem başlatıldı.
Çayeli - 25.02.2021
Rize'ye 25 doktor kadrosu açıldı
Rize Devlet Hastanesine 1 tıbbi patoloji uzmanı ile 1 enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji uzmanı kadrosu açıldığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Kaçkar Devlet Hastanesine 1 çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı ile ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı kadrosu açılmıştır. Rize'ye 10 uzman tabibin yanı sıra Kaçkar Devlet Hastanesine 5 tabip, Çayeli İshakoğlu Devlet Hastanesine 5 tabip, Fındıklı Devlet Hastanesine 2 tabip ile Merkez Toplum Sağlığı Merkezine 1 tabip, İkizdere Hakkı Emine Ekşi İlçe Devlet Hastanesi 1 tabip ve Kalkandere Şaban Cengiz İlçe Devlet Hastanesine 1 tabip olmak üzere toplam da 15 tabip kadrosu açılmıştır.
Çayeli - 20.02.2021
Doğu Karadeniz'de kar 3 ilde etkisini sürdürüyor
Kar nedeniyle merkezde 45, İkizdere'de 29, Kalkandere'de 22, Çayeli ve Güneysu'da 21'er, Ardeşen, Pazar ve Çamlıhemşin'de 15'er, Derepazarı ve Fındıklı'da 10'ar, Hemşin'de 8 ve İyidere'de ise 7 köy yolu ulaşıma kapandı.
Çayeli - 19.02.2021
Rize ve Artvin'de 56 köy yolu ulaşıma kapandı
Rize'de aralıklı olarak devam eden yağış nedeniyle Ardeşen, Pazar ve Güneysu'da birer, Çamlıhemşin'de 12, Çayeli ve İkizdere'de ise 7'şer olmak üzere 29 köye ulaşım sağlanamıyor.
Çayeli - 12.02.2021
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ek binalarının açılış töreninde konuştu: (2)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bütçeden üniversitelerimiz için ayırdığımız payı 2,5 milyar liradan aldık, bu yıl itibarıyla 36 milyar liraya yükselttik." dedi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Ek Binası ile Çayeli Eğitim Fakültesi Ek Binası Açılış Programı'na katıldı.
Çayeli - 11.02.2021
Son dakika haberleri... GÜNDEM ÖZETİ / 12 Şubat 2021
Son dakika gelişmesine göre Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ek binasıyla Çayeli Eğitim Fakültesi ek binası açılış programına iştirak edecek, partisinin Adana, Ankara, Erzurum, İstanbul, Konya, Malatya,...
Çayeli - 10.02.2021
Rize'de ırmağa yuvarlanan yaşlı kadın yaralı kurtarıldı
Rize'nin Çayeli ilçesinde kaybolan yaşlı kadın, yuvarlandığı ırmaktan ağır yaralı olarak kurtarıldı.
Çayeli - 03.02.2021
Sonbahar yağışları 2020'de normaline göre yarı yarıya azaldı
2020 yılının bir günde gerçekleşen en yüksek yağışı 14 Temmuz 2020'de Rize Çayeli Bakır İşletmeleri'nin olduğu bölgede meydana gelmişti.
Çayeli - 03.02.2021
İTÜ, ormanlık alanların heyelan haritasını çıkaracak
Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tolga Görüm ve ekibi tarafından Türkiye'de her yıl ölümcül vakalara neden olan orman alanlarındaki heyelan olaylarının önceden tespit edilip gerekli önlemlerin alınması için çalışma başlatıldı. Bu kapsamda, Bartın'ın Ulus ve Rize'in Çayeli ilçesi pilot bölge seçildi.
Çayeli - 29.01.2021
Rize'de 28 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı
Kentte aralıklarla devam eden yağış nedeniyle Çamlıhemşin'de 7, Çayeli'nde 3 ve İkizdere'de 18 olmak üzere 28 köye ulaşım sağlanamıyor.
Çayeli - 15.01.2021
Karadeniz'de 3 ilde kar yağışı etkisini sürdürüyor
İkizdere, Çamlıhemşin, Hemşin ve Çayeli ilçelerine bağlı yüksek köylerde de kar yağışı sürüyor.
Çayeli - 11.01.2021
Son dakika! Rize'de jandarma ekipleri kaybolan keçileri drone ile buldu
Çayeli ilçesine bağlı Buzlupınar köyü Biberoz mevkisinde hayvancılık yapan Mehmet Şeker, 180 keçiyi otlamaları için dağa çıkardı.
Çayeli - 11.12.2020
Melihat Gülses, çevrim içi konserle sanatseverlerle buluşacak
Semplice Quartet, "İyi ki Doğdun Beethoven" başlıklı konseriyle 17 Aralık'ta, Iraz Yıldız 22 Aralık'ta, "Çayeli'nden Öteye Karadeniz Ezgileri" projesiyle Ayşenur Kolivar 26 Aralık'ta, Murat Karahan ile Yeni Yıl Konseri ise 31 Aralık'ta sanatseverlerle buluşacak.
Çayeli - 19.11.2020
Karadeniz'de yağışlar yarı yarıya azaldı, kuraklık tehlikesi arttı
'HER YIL ANOMALİ YAŞIYORUZ' Artvin Çoruh Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Özalp, Doğu Karadeniz'de son yıllarda mevsimsel yağışlarda düzensizlik yaşandığını söyleyerek, "Bu konuda ciddi çalışmalar yapılıyor. Özellikle son bir kaç aydır Meteoroloji'nin sunduğu raporlarda bir önceki yıla ve önceki uzun dönemli ortalamalara göre yağışların düştüğü ortaya çıktı. Bundan dolayı akarsuların debilerinde düşüş yaşandığı bir gerçek. Bunu iklim değişikliğine de bağlayabiliriz. Aslında son 40 yıldır bunun etkilerini ciddi biçimde görüyoruz, yaşamaya başladık. İklim değişikliğinin burada en büyük etmeni yağış mevsimlerinin değişmesidir. Normalde Doğu Karadeniz düzenli bir yağışa ve dolayısıyla akarsu akışına sahip deriz. Artık görüyoruz ki her yıl bir anomali yaşıyoruz, sürekli rekorlar kırıyoruz. Akarsu yatağının geniş olacağı bu dönemlerde ne yazık ki oldukça az su aktığını görebiliyoruz. Bunu da iklim değişikliğine bağlayabiliriz" diye konuştu.   'SIRADIŞI BİR KURAKLIK VAR' Doğu Karadeniz'de Eylül ayı döneminin pastırma yazı olarak bilindiğini ve daha az yağışlı geçtiğini ifade eden Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Oğuz Kurdoğlu da 'Akarsu rejiminde ve derelerin debisinde bir miktar düşmeler olur. Fakat son yıllarda tekerrürler arttı. Bu yıl sıra dışı bir kuraklık var. Yağan yağmurlar küçük lokasyonlarda görülüyor ve şiddetli yağıyor. Bu da küresel iklim değişiminin oluşturduğu bir durum. Doğu Karadeniz'de süre içerisinde bir miktar belki artacak ama kar yağışı azalacak. Ama düşen yağışlar birim zamanda çok daha yüksek miktarlarda olacak. Normalde 1 hafta veya 10 günde düşen yağmurlar hatta 1 ayda düşecek yağmur miktarı 1 veya 2 günde düşmeye başlıyor. İşte bu ekstrem durum büyük bir problem olarak karşımıza çıkıyor. Hopa'da, Çayeli'nde, Rize'de bir kaç kere olduğu gibi çok büyük seller ve taşkınlar yaşanıyor" dedi.
Çayeli - 08.11.2020
Rize'deki şiddetli yağış
Heyelan nedeniyle Çayeli'nde 10, Ardeşen'de 7, Pazar'da 7, merkezde 6, Güneysu'da 3, Çamlıhemşin'de 3, Fındıklı ve Hemşin'de ise birer köy yolunun ulaşıma kapandığı ifade edilen açıklamada, söz konusu yolların 30'unun ulaşıma açıldığı aktarıldı.
Çayeli - 03.11.2020
TEB'den 1,1 milyar TL net kar
KOSGEB ile ortak destek TEB İşletme Bankacılığı, Giresun ve Rize illerinde yaşanan sel felaketinden etkilenen işletmelere destek olmak amacıyla, anaparanın banka kaynaklarından, faiz desteğinin ise KOSGEB tarafından karşılandığı KOSGEB Giresun ili ve Rize/Çayeli ilçesi "Acil Destek Kredi Programı"na dahil oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Çayeli Haberleri | Çayeli Haber - Haberler - Sayfa 5 - Çayeli haberleri, son dakika çayeli haber ve gelişmeleri burada. Çiftçi olmadıkları halde çiftçi kayıt belgesi almak istediler hüsrana uğradılar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.10.2021 19:30:18. #1.16#

title