Çayeli'nde "Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi" Oluşturuldu
Haberler » Güncel » Haber

Çayeli'nde "Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi" Oluşturuldu

Rize'nin Çayeli İlçesinde, İshakoğlu Devlet Hastanesi Bünyesinde, Farklı Mekanlarda Hizmet Veren Diş Doktorları "Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi" Çatısı Altında Toplandı.

Çayeli'nde

Rize'nin Çayeli ilçesinde, İshakoğlu Devlet Hastanesi bünyesinde, farklı mekanlarda hizmet veren Diş doktorları "Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi" çatısı altında toplandı.

İshakoğlu Devlet Hastanesi ana binasının boş bulunan dördüncü katı, yeniden düzenlenerek "Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi" haline getirildi. Dört koltuk, dört poliklinik ve iki ölçü alma bölümlerinden oluşan Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesinde 4 diş doktoru görev yapıyor. 45 bin YTL'ye mal olan ünitenin açılışında konuşan Çayeli Kaymakamı Mehmet Aktaş, bundan böyle diş çekimi, dolgu, kaplama, protez, bakım, diş temizliği ve kaplama gibi hizmetlerin bu ünitede verileceğini söyleyerek hayırlı Olsun" temennisiyle kurdelayı kesti.

Ünite hakkında bigi veren Başhekim Dr.Yahya Kesici Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi'nin faaliyete geçmiş olmasıyla hastane içerisinde dağınık olarak hizmet veren birimlerin bir çatı altına toplatıldığını, böylelikle hastaların hem hekim seçme haklarının kolaylaştırıldığını ve hem de hizmet almada kolaylık sağlanmış olduğunu belirtti. Ünitenin Çayelili üç hayırsever tarafından 45 bin YTL tutarında bir harcamayla faaliyete geçirildiğini söyleyen Dr. Yahya Kesici, hayırseverin kendilerine vermeyi düşündükleri plaketleri dahi kabul etmediklerini söyledi.

Aynı zamanda yatırım yapan hayırseverler ünite bünyesine asılacak isimliklerde adlarının zikredilmesine de izin vermedi. Bu hayırseverlere şükranlarını sunduğunu ifade eden Başhekim Dr.Yahya Kesici, böyle bir ünitenin Türkiye'nin bir çok ilinde dahi bulunmadığını söyledi. Açılış sonrası Kaymakam Mehmet Aktaş, hayırseverleri telefonla arayarak bu hizmetlerinden ötürü kendilerine teşekkür etti.

Günde yaklaşık 100 hastaya hizmet verilecek olan ünitenin yanı sıra. Özellikle Pazar, Ardeşen ve Fındıklı ilçelerinden hasta beklediklerini anlatan Kesici, "Gelen hiçbir hasta muayene olmadan geri çevrilmeyecektir" dedi.

Açılış törenine Kaymakam Mehmet Aktaş, Belediye Başkanı Rıza Çakır, Başkan Yardımcısı Mustafa Baltacı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır, daire amirleri, Sağlık Grup Başkanı Çayeli İshakoğlu, Devlet Hastanesi Başekimi Dr.Yahya Kesici ve servis hastaları katıldı. (CİHAN)