Çaycuma'da Anadolu İmam Hatip Lisesi Açıldı

Çaycuma'da Anadolu İmam Hatip Lisesi Açıldı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, Anadolu imam Hatip Lisesi açılarak 2013-2014 eğitim öğretim yılında hizmete başlayacağı belirtildi.

Çaycuma'da Anadolu İmam Hatip Lisesi Açıldı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, Anadolu imam Hatip Lisesi açılarak 2013-2014 eğitim öğretim yılında hizmete başlayacağı belirtildi.

Çaycuma ilçesinde, Eğitim Bir Sen Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Günay 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılından itibaren SBS sınav puanı ile öğrenci almaya başlayacağını ifade etti. Günay," Çaycuma'ya ve bölgemize hayırlı olsun. İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Ortaokulu ve ardından Anadolu İmam Hatip Lisesi yüz bin nüfuslu Çaycuma için bir ihtiyaçtı, bir eksik daha tamamlanmış oldu. 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında Çaycuma Anadolu Lisesi yeni binasında, Çok Programlı Lisede Çaycuma Anadolu Lisesinin boşalttığı prefabrik binalarda eğitim öğretime başlayacak. Her iki okulda taşınma işlemlerine başlamış hatta büyük oranda tamamlamıştır. 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında, İmam hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Ortaokulu bir yerleşke şeklinde Çaycuma İmam Hatipliler Derneğinin Çaycuma İmam hatip Lisesine tahsis ettiği kendi binalarında eğitime başlayacaklar. On altı derslik olarak inşa edilen İmam Hatip Ortaokulu binası büyük oranda tamamlandı. En azından iki katı 2013-2014 Eğitim Öğretim yılına yetiştirilmeye çalışılıyor. Çaycuma bu alanda güzel gelişmelere sahne oldu. On altı derslikli İmam Hatip Ortaokulunun yapımını, Çaycumalı hayırseverler özellikle Dursun Özkan, Murat Özkan, Vedat Emeksiz, Naim Akça, Yusuf Arslan'ın büyük gayretleri ve İmam Hatipliler Derneğince, Öğretmen Lisesi binasını Çaycuma TSO, Atatürk İlkokulunu, Çaycumalı İşadamı Bülent Kantarcı, Çaycuma Anadolu lisesi devlet tarafından, Hayrulllah-Sakine Anaokulu emekli öğretmen Hayrullah Saki tarafından, bunun yanında İş Okulu ve Anaokulları, Perşembe ve Karapınar'da ilkokul ve lise binaları Güpgüpoğlu ailesince yapıldı. Eğitim öğretime kazandırıldı. Bu yeni okul, bina ve dersliklerin Çaycuma'ya kazandırılmasında, başta Zonguldak Valimiz Erol Ayyıldız, İlçe Kaymakamımız Hasan Yaman, Belediye Başkanımız Mithat Gülşen, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turgut Özbek, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Kadri Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kenan Dereli, İlçe Müftümüz Ömer Keskin ve Çaycuma İmam Hatipliler Derneğinin büyük katkıları olmuştur. Kendilerine ve hayırsever vatandaşlarımıza camiamız adına teşekkür ederiz"dedi. - ZONGULDAK