Çavdarhisar'da Üreticilere Nohut ve Mısır Tohumu Dağıtıldı

Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesinde 9 çiftçiye bin 250 kilogram nohut tohumu ve 50 çiftçiye sılajlık ve dane mısır dağıtımı gerçekleşti.

Çavdarhisar'da Üreticilere Nohut ve Mısır Tohumu Dağıtıldı

Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesinde 9 çiftçiye bin 250 kilogram nohut tohumu ve 50 çiftçiye sılajlık ve dane mısır dağıtımı gerçekleşti.

Kütahya İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Çavdarhisar ilçesinde havza bazlı nohut ve dane mısır tarımının geliştirilmesi projesi başlatıldı.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili İbrahim Gülmez, yaptığı açıklamada, "Havza bazlı yemeklik baklagil üretimini geliştirme projesi kapsamında 9 çiftçiye 100 Dekarlık alanda nohut üretimi yapmaları için 1250 kilogram nohut tohumu, sılajlık ve dane mısır yetiştiriciliğinin geliştirilmesi projesi kapsamında 50 çiftçiye 250 dekarlık alanda 50 çuval mısır tohumu dağıtımını gerçekleştirdik" dedi.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen törene, Çavdarhisar Kaymakamı Kadir Yurdagül, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili İbrahim Gülmez, Ziraat odası Başkanı Mustafa Çalışkan, Sulama Birliği Başkanı Hüseyin Akgün ve çiftçiler katıldı. (YD-EFE) - KÜTAHYA