CATS Müzikali Zorlu Center PSM'de Gösterilerine Başladı
Advertisement

CATS Müzikali Zorlu Center PSM'de Gösterilerine Başladı

CATS Müzikali Zorlu Center PSM'de Gösterilerine Başladı
Bültenler - Haberler | Güncel

"CATS" müzikali, Akbank'ın öncü sponsoru olduğu Zorlu Center PSM'de gösterime başladı.

9 Şubat'a kadar izlenebilecek!

Dünyaca ünlü CATS müzikali Zorlu Center PSM'de gösterilerine başladı

Heyecanlı bekleyiş sona erdi...1981 yılından bu yana Broadway ve Londra'da izleyici ve ödül rekorlarıyla fenomen haline gelen "CATS" müzikali, Akbank'ın öncü sponsoru olduğu Zorlu Center PSM'de gösterime başladı. Türkiye'ye ilk kez gelen müzikal,21 Ocak – 9 Şubat 2014 tarihleri arasında izlenebilecek. Açılışı kapalı gişe yapan CATS, seyircinin yoğun ilgisiyle karşılandı.
T.S. Eliot'ın "Yetenekli Kediler" adlı şiirinden esinlenerek yazılan, ilk kez 1981'de West End'de ardından 1982'de Broadway'de gösterime giren dünyaca ünlü CATS müzikali, Türkiye'de ilk kez Broadway şovlarını sanatseverlere sunan, Akbank'ın öncü sponsorluğunu üstlendiği, Zorlu Center PSM sahnesinde izleyiciyle buluştu.

Kediler seyirciler arasında dolaştı

Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği, iş ve eğlence dünyasından önemli isimlerin de izlediği gala gecesinde kedi karakterlerin seyirciler arasında dolaşarak sürpriz yapması, salondaki herkesi şaşırttı. Müziğin, dansın, şiirin, hayallerin, tiyatronun ve aşkın mükemmel uyumunu içinde taşıyan CATS, set tasarımı, olağanüstü kostümleri ve mükemmel koreografisiyle 21 Ocak'ta Akbank'ın özel gala davetiyle izleyiciyle buluşmaya başladı. Gösteri, 9 Şubat 2014 tarihine kadar Zorlu Center PSM sahnesinde izlenebilecek.

Özel gala gecesinde konuşan Zorlu Center PSM Genel Müdürü Ray Cullom, Akbank'a, sanata desteğinden ötürü ve Zorlu ailesine, bu muhteşem performans sanatları merkezini İstanbul'a kazandırdığı için teşekkür etti.

Yaşamın ta kendisi

Müzikal, yaşamın ta kendisini kediler arasında geçen bir hikaye ile anlatıyor. Andrew Lloyd Webber'in rekorlar kıran uyarlamasına dayanan CATS, Broadway'de 7 kez 'Tony Ödülü', 'Laurance Olivier'de en iyi müzikal ödülü, en iyi orijinal kadro kategorisinde 'Grammy Ödülü', en iyi müzikal ve en iyi yönetmen dalları da dahil olmak üzere sayısız ödüle sahip. Broadway'in en uzun soluklu müzikali unvanıyla birçok kez dünya turnesine çıkan müzikal, yirmiden fazla dile çevrildi. 1998'de televizyona da uyarlanan müzikal, 300'den fazla şehirde 50 milyondan fazla izleyici tarafından izlendi.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title