ÇATOD Üyeleri Seramik Müzesini Gezdi - Haberler
Haberi Paylaş

ÇATOD Üyeleri Seramik Müzesini Gezdi

AA - Haberler | Yerel
ÇATOD Üyeleri Seramik Müzesini Gezdi

Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği Derneği üyeleri, Çanakkale Seramik Müzesini ziyaret etti.

Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği Derneği (ÇATOD) üyeleri, Çanakkale Seramik Müzesi'ni ziyaret etti.

ÇATOD Başkanı Kemal Pazarbaşı, burada yaptığı konuşmada, müzenin kente çok yakıştığını, Çanakkale Savaşları'nın 100'üncü yılı nedeniyle Çanakkale'ye gelecek konukları müzeyi ziyaret etmeleri konusunda yönlendireceklerini söyledi.

Pazarbaşı, bu yıl kente daha çok ziyaretçi gelmesini beklediklerini ifade ederek, eski er hamamı olan yapının restore edilerek müze haline getirilmesinin turizm için büyük bir katkı oluşturduğunu kaydetti.

Müze Koordinatörü Övgü Gökdağ ise müzesinin açılışının yapıldığı 2013 yılının kasım ayından bu yana yaklaşık 11 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptığını belirtti.

Katılımcılar daha sonra Çanakkale Belediyesi ile Çanakkale Avustralya Konsolosluğu işbirliğinde düzenlenen "Antik Kültürler-Modern Dostlar" ile iş adamı Niyazi Önen'in "Geleneksel Çanakkale Seramikleri Koleksiyon Sergisi"ni gezdi.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title