Çatalca'yı Vuran Sel Felaketinden Korkutan Görüntü! Kamyon Bile Ters Döndü - Haberler
Haberi Paylaş

Çatalca'yı Vuran Sel Felaketinden Korkutan Görüntü! Kamyon Bile Ters Döndü

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Çatalca'da dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış sel felaketine dönüştü. Evler sular altında kalırken, kamyonun ters dönmesi felaketin şiddetini ortaya koydu.

Çatalca'da dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağmur Karamandere Mahallesi'nde yolu kapadı. Istranca Deresinin taşması sonucu meydana gelen selde birçok evi su bastı. Cadde ve sokaklar dereye dönerken, birçok ahır, çiftlik, bahçe sular altında kaldı. O anlarda mahalleli cep telefonu kameralarıyla su baskınlarını çekti. Suların çekilmesinin ardından bugün de vatandaşlar evlerini temizlemeye başladı. Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel Karamandere köyünde incelemelerde bulundu. Kaymakamlık tarafından da hasar tespit çalışmaları yapılmaya devam ediyor.

KAMYON BİLETERS DÖNMÜŞ

Sel suları nedeniyle derenin yakınında park etmiş bir kamyon ters döndü. Mahalleni aşağı bölümlerinde yer alan evler ve bahçelerde büyük zarar gördü.


CEP TELEFONUYLA SELİ GÖRÜNTÜLEDİLER

Sel felaketinin yaşandığı o anları bazı vatandaşlar cep telefonu kameralarıyla görüntüledi. Görüntülerde dereye dönmüş yollar ve sokaklar dikkat çekiyor. Bazı görüntülerde ise su basan evler görülüyor. Suyun içinde kalan ineklerin de sudan çıkarılmaya çalışılması görüntülere yansıyor. Sel suları basan evlerini temizleyen vatandaşlar da o anları anlattı. Mahalleli "Su geldi olduğu gibi bastı buraları. Istranca suyu çok geldi. Dere buraya doğru patladı. Sular evlere girdi. Vatandaşlar mağdur oldu. Sonra elimizden geleni yaptık. İnsanları traktörlerle, kepçelerle taşıdık" diye konuştu.


KAYMAKAM İNCELEMELERDE BULUNDU

Çatalca kaymakamı İnci Sezer Becel incelemelerde bulunduktan sonra açıklama yaptı.Becel, "Dün ilçemize dün yağan aşırı yağışlardan dolayı bir sel felaketi yaşadık. Özellikle Çatalca İlçemizin kuzeybatı mahallelerinde; Aydınlar, Karamandere, Yalıköy Mahallelerimizde ciddi bir felaket yaşandı. Ama çok şükür ki can kaybımız yok. Dünden itibaren bütün kurumlarımızla beraber insanları hem tahliye etmek için, hem felaketin daha büyük sonuçlar doğurmaması için çaba sarf ettik. Tabi ki maddi kayıpları var vatandaşlarımızın. Evleri geziyoruz şu anda. Ama devlet bütün imkanlarıyla burada olacaktır. Hasar tespitlerini yapıyoruz" dedi.

Haber in diğer fotoğrafları:


Çatalca'yı Vuran Sel Felaketinden Korkutan Görüntü! Kamyon Bile Ters Döndü

Çatalca'yı Vuran Sel Felaketinden Korkutan Görüntü! Kamyon Bile Ters Döndü

Çatalca'yı Vuran Sel Felaketinden Korkutan Görüntü! Kamyon Bile Ters Döndü

Çatalca'yı Vuran Sel Felaketinden Korkutan Görüntü! Kamyon Bile Ters Döndü

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title