Castro Yöneticileri "Eleştirdi"

Castro Yöneticileri "Eleştirdi"

Sağlığı Bozulunca Yarım Asırlık İktidarını Terk Edip Köşesine Çekilen Küba Lideri Fidel Castro, Sosyalizmden Uzaklaşılmamasını İstedi ve Başta Kendi Kardeşi Olmak Üzere Yöneticileri, Vaad Ettikleri Değişim Nedeniyle 'Eleştirdi'.

Castro Yöneticileri

Sağlığı bozulunca yarım asırlık iktidarını terk edip köşesine çekilen Küba lideri Fidel Castro, sosyalizmden uzaklaşılmamasını istedi ve başta kendi kardeşi olmak üzere yöneticileri, vaad ettikleri değişim nedeniyle ''eleştirdi''.

Dünya komünizminin 82 yaşındaki efsanevi siması Castro, son günlerde gazetelerde çıkan yazılarında, 30 ağustos ve 8 eylülde Küba'yı hallaç pamuğu gibi atan kasırgalardan sonra bazı gıda maddelerini bulamamaktan sızlanan halkın "her türlü isteğini karşılama hayalleri gören" bazı yöneticileri kınadı.

Devlet yöneticilerine "sıkı disiplin" çağrısında bulunan "Lider Maximo", bir yazısında, "Biz, yöneticileri enflasyon, işsizlik, borsadaki düşüş ve ekonomik gerileme gibi sıkıntılarla boğuşurken krize düşen gelişmiş kapitalist ülke değiliz; bizler sosyalistiz ve sosyalist olmak zorundayız..." ifadesini kullandı.