Castro'nun Kızı: "Kimse Böyle Ayrılacağını Tahmin Etmiyordu"

Castro'nun Kızı: "Kimse Böyle Ayrılacağını Tahmin Etmiyordu"

Küba'nın Emekli Lideri Fidel Castro'nun Kızı Alina Fernandez, Babasının Bu Biçimde İktidarı Bırakacağını Kimsenin Tahmin Etmediğini Söyledi.

Castro'nun Kızı:

Küba'nın emekli lideri Fidel Castro'nun kızı Alina Fernandez, babasının bu biçimde iktidarı bırakacağını kimsenin tahmin etmediğini söyledi.

Sürgünde yaşadığı ABD'nin Florida eyaletindeki Miami kentinde CNN Televizyonu'na açıklamalarda bulunan Alina Fernandez, babasının çok ağır hasta olduğunu düşündüğünü ve giderek daha az görev almak zorunda kaldığını söyledi.

Babasıyla doğrudan bir ilişkisi olmayan Fernandez, ''Emekliye ayrıldığını açıklamasına karşın ipleri elinde tutmayı sürdürebilirdi'' derken, Castro'nun ağır hasta olduğu sonucuna vardığını da belirterek, ''Sanıyorum hala ipleri elinde tutuyor ama giderek daha az, bu kesin'' diye konuştu.

Babasının hastalığının ölümcül bir hastalık olup olmadığının sorulması üzerine, ''Sanıyorum öyle'' yanıtını veren ve babasının halk önüne çıkmak istemediğini ifade eden Fernandez, hatırı sayılır Kübalı sürgünün yaşadığı Florida'da çok az insanın onun bu biçimde iktidardan ayrılacağını düşündüğünü de belirterek, ''Bu tam anlamıyla bir sürpriz oldu. Çünkü kimse onun bu biçimde iktidardan ayrılacağını tahmin etmiyordu'' dedi.

Eski bir manken olan ve tanınmamak için kilo alıp peruk takarak 1993'te İspanyol pasaportuyla Küba'dan kaçan Fernandez, Castro'nun, evli bir kadın olan Naty Revuelta ile ilişkisinden doğan kızı. Fernandez ile Castro'nun, hiçbir zaman yakın olmadığı belirtiliyor.

Kaynak: AA