Castro, Chavez'in Öldürülmesinden Endişeli

Castro, Chavez'in Öldürülmesinden Endişeli

Küba Lideri Fidel Castro, İspanya Kralı Juan Carlos'a Çıkışmasından Sonra Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'in "Amerikan İmparatorluğu" ya da "Oligarşi" Tarafından Öldürülmesinden Endişe Ettiğini Söyledi.

Castro, Chavez'in Öldürülmesinden Endişeli

Küba lideri Fidel Castro, İspanya Kralı Juan Carlos'a çıkışmasından sonra Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'in "Amerikan İmparatorluğu" ya da "oligarşi" tarafından öldürülmesinden endişe ettiğini söyledi.

Chavez'i desteklediğini yineleyen Castro, resmi basın organlarından yayımlanan açıklamasında, Chavez'in öldürülmesinden korktuğunu ifade ederek, müttefikini, "risklere rağmen mücadeleye devam etmeye" çağırdı.

Geçirdiği ağır bağırsak ameliyatından sonra yetkilerini kardeşi Raul Castro'ya devreden Fidel Castro, Chavez'e, "Ama her gün de Rus ruleti oynama ya da yazı tura atma" tavsiyesinde de bulundu.

Şili'de geçen hafta yapılan 17. İbero-Latin Amerika zirvesinde İspanya Kralı Juan Carlos, eski İspanya Başbakanı Jose Maria Aznar için ''faşist'' ifadesini kullanan Chavez'e ''Kes sesini'demiş, Chavez de İspanya Kralı Juan Carlos için, "vahşi bir boğa" ifadesini kullanmıştı.

Kaynak: AA