Casper VIA Akıllı Telefon Raflarda

Casper VIA Akıllı Telefon Raflarda

İşte Casper'ın Intel işlemcili akıllı telefonu

Casper VIA Akıllı Telefon Raflarda

Son yıllarda teknoloji alanında rekabetin en yoğun yaşandığı pazarların başında akıllı telefon sektörü geliyor. Birçok markanın bulunduğu bu alana zaman zaman farklı firmalar da giriş yapıyor. Sektörün en yeni firmalarından biri ise Casper oluyor. Intel ile işbirliğine giden bilgiayar üreticisi Casper, Android işletim sistemli akıllı telefon ailesinin ilk modelini satışan sundu.

CASPER TELEFON RAFLARDA

Türkiye'nin Intel® hızında ilk akıllı telefonu "Casper VIA" piyasada boy göstermeye başladı Yıllardır iç pazarda bilgisayar ürünleri ile var olan Casper, önce tablet ardından da akıllı telefon pazarına giriş yapmıştı. VIA ismiyle akıllı telefon pazarına iki ürün sunan Casper'ın bu modelleri yavaş yavaş raflardaki yerini aldı.

Özellikleri belli oldu

Akıllı telefonlarını VIA ismiyle satışa sunacak olan Casper'da ilk ürün 4.7 inç, 1280x720 piksel ekrana sahip A6108 modeli oldu. Intel Atom işlemci kullanan akıllı telefon, Android işletim sisteminin 4.1.2 sürümünü kullanıyor. 1 GB RAM'i bulunan akıllı telefon, 8 GB dahili hafızaya sahip.microSD kart desteği de var

Yekpare bir gövdeye sahip olan telefon microSD bellek yuvasına sahip ve bu yuva 32 GB belleğe kadar destek veriyor. GPS, Wi-Fi, Bluetooth gibi özellikleri bulunan telefon, Haziran ayının başından itibaren satışa sunulacak.

8 Megapiksel kamera

Telefonda biri önde diğeri arkada iki adet kamera bulunuyor. Arka kamera 8 Megapiksel çözünürlük sunuyor. Ön kamera ise 1.3 Megapiksel çözünürlük desteği veriyor.

Güncelleme alacak

Android işletim sistemli telefonların en büyük sorunlarından biri olan güncelleme konusu Casper'da sıkıntı olmayacak. Firma bütün telefonlarına (teknik özellikler elverdiği sürece) güncelleme verecek.İKİNCİ MODELİ DE DUYURDUCasper, Android işletim sistemli ikinci telefonunu da duyurdu. VIA ailesinin giriş seviyesi modeli olarak tanımlanan A3216, 4.7 inçlik bir ekrana sahip. 1.2 GHz Qualcomm MSM8225Q işlemci kullanan telefon Android Jelly Bean 4.1 işletim sistemini kullanıyor.


3 farklı değiştirilebilir kapak


Ekran çözünürlüğü 540x960 piksel olan ürün, önde 2, arkada 8 Megapiksel kameraya sahip. 1 GB RAM, 16 GB hafıza, microSD bellek yuvası, 3 farklı değiştirilebilir kapak (kutudan çıkıyor), Wi-Fi Bluetooth, GPS, LED flaş gibi özellikleri bulunan telefonda 2000 mAh pil kullanılıyor.


Satış fiyatı KDV dahil 699 TL olarak açıklanan telefonun 1 hafta içinde satışa sunulması bekleniyor.


VIA A6108'in fiyatı


Daha önce yaptığımız haberde fiyatının 999 TL olmasının beklenen A6108'in resmi fiyatı da belli oldu. Ürün önümüzdeki haftadan itibaren 899 TL fiyatla satışa sunulacak.


Yeni modeller de gelecek


Casper Android işletim sistemli akıllı telefon pazarına 2 yeni modelle giriş yapsa da Eylül ayından itibaren yeni telefon modellerini de VIA ailesine ekleyecek. Bunlar arasında 6 inçlik Phablet olarak tanımlanan cihazların olması da bekleniyor.