Casey: "Ralston PKK Terörüne Karşı İşbirliği Arayışında"

Casey: "Ralston PKK Terörüne Karşı İşbirliği Arayışında"

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tom Casey, ABD'nin Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Olarak Atadığı Emekli Orgeneral Joseph Ralston'ın, Terör Örgütü PKK Problemiyle Başa Çıkmak Amacıyla İlgili Tarafların Yakın İşbirliğinin Nasıl Sağlanabileceği Üzerinde Danışmalarda Bulunduğunu Söyledi.

Casey:
19.09.2006 07:28 | Son Güncelleme: 19.09.2006 07:28

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Tom Casey, ABD'nin Terörle Mücadele Özel Temsilcisi olarak atadığı emekli orgeneral Joseph Ralston'ın, terör örgütü PKK problemiyle başa çıkmak amacıyla ilgili tarafların yakın işbirliğinin nasıl sağlanabileceği üzerinde danışmalarda bulunduğunu söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı'nda düzenlediği günlük basın toplantısında, Ralston'ın, Irak Kürdistan Demokratik Partisi (IKDP) lideri Mesud Barzani ile temaslarına ilişkin bir soruyu yanıtlan Casey, ''Ralston'ın, Türk yetkililerle görüşmelerinde ne yaptıysa Irak'ta da aynısını yapmasını beklerim. Bu da, Iraklılar, Amerikalılar ve Türkler olarak hepimizin, PKK'nın oluşturduğu tehditle başa çıkabilmek için nasıl birlikte çalışabileceğimizi konuşmaktır'' dedi.

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title