Cas'tan Eskişehir ve Sivas'a Kötü Haber

UEFA'dan sonra CAS'tan da iki kulübümüze kötü haber geldi.

Cas'tan Eskişehir ve Sivas'a Kötü Haber

UEFA'dan sonra CAS'tan da iki kulübümüze kötü haber geldi. UEFA Tahkim Kurulu'nun Eskişehirspor ile Sivasspor'a verdiği Avrupa'dan 1 yıl men cezasını CAS da onadı.

CAS, Sivasspor ve Eskişehirspor'a verilen 1'er yıl Avrupa Kupaları'ndan men cezasını onadı. ntvspor.net'in haberine göre UEFA, Eskişehirspor ve Sivasspor hakkında 2011 yılındaki şike davası kapsamında, 21 Mayıs'ta soruşturma başlatmıştı. İki kulüp de İsviçre'nin Nyon kentinde sözlü savunmalarını yaparak konuyu CAS'a taşımıştı. CAS, yapılan itirazları değerlendirmesinin ardından iki kulüp hakkındaki kararını verdi ve UEFA'nın verdiği hem Eskişehirspor hem de Sivasspor'u kupalara katılmakdan birer yıl men etme kararını onadı.

Eskişehirspor, Türkiye Kupası ikincisi olarak, Sivasspor da Süper Lig'i 5. sırada bitirerek UEFA Avrupa Ligi'ne katılma hakkı elde etmişti. İki takım cezalarını 2014-2015 sezonunda çekecek.

TÜRKİYE'DEN KUPALARA KATILACAK TAKIMLAR DEĞİŞTİ

Eskişehirspor ve Sivasspor'un Avrupa Ligi'ne katılım hakkını kaybetmesiyle kupalara dahil olma konusu netleşti.

Bu karar sonrasında, Bursaspor'un Avrupa Ligi Play-Off 2. turunda, Kardemir Karabükspor'un da Avrupa Ligi 3. turunda oynaması kesinleşti.

UEFA'nın TFF'ye Avrupa Ligi için yeni iki takım bildirmesi talebinde bulunması gerekiyor. Bu durumda TFF, lig sıralamasına göre seçimini yapacak. Ancak burada da bir takım devre dışı kalacak. Kasımpaşa, ligi 6. sırada bitirmesine rağmen UEFA kulüp lisansı alamadığı için Avrupa Kupaları'na gidemiyor. Bu da TFF'nin 7. Kardemir Karabükspor ve 8. Bursaspor'un isimlerini UEFA'ya bildirme ihtimalini gündeme getiriyor.

TFF daha önce Bursaspor ile Kardemir Karabükspor'a, Sivasspor ve Eskişehirspor'un UEFA'dan aldığı men cezalarının CAS tarafından onanması durumunda Avrupa Ligi'ne 3. eleme turundan katılacağına dair bir bildiri göndermişti.