Çarşamba Müftüsü Yediyıldız: Ramazan'da Daha Hoşgörülü Olalım
Haberler » Güncel » Haber

Çarşamba Müftüsü Yediyıldız: Ramazan'da Daha Hoşgörülü Olalım

Çarşamba Müftüsü M. Şemsettin Yediyıldız, Ramazan Ayında İnsanların Çevresine Her Zamankinden Daha Fazla Güler Yüzlü ve Hoşgörülü Olmasını İstedi.

Çarşamba Müftüsü Yediyıldız: Ramazan'da Daha Hoşgörülü Olalım

Çarşamba Müftüsü M. Şemsettin Yediyıldız, Ramazan ayında insanların çevresine her zamankinden daha fazla güler yüzlü ve hoşgörülü olmasını istedi.

Ramazan'ın rahmet, bereket ve mağfiret ayı olduğunu ve bu aydan istifade etmek için gayret gösterilmesini gerektiğini belirten Müftü Yeniyıldız, "Oruçlu insan çevresine güven veren insandır. Bu güvenin en belirgin özelliği de yüzündeki tebesümdür. Bunun en güzel örneğini Peygamber Efendimiz (SAV)'in hayatında görmek mümkündür." dedi.

Hz. Muhammed'in daima mütebessim bir simaya sahip olduğunu anlatan Yediyıldız, "Oruçlu kişi asık suratlı ve sinirli davranırsa diğer kişiler üzerinde de olumsuz etki bırakır. Oruçlular, neşeli, enerjik, sabırlı ve daima güler yüzlü olmalı" diye konuştu.

Yediyıldız," Ramazan Kur'an ayıdır. Bu ayda bol bol Kur'an okumalı, teravih ve vakit namazlarını cemaatle kılmaya çalışmalı. İhtiyaç sahiplerine yardım etmeliyiz. Peygamberimiz (SAV), oruçlu iken günlük işlerini hiç aksatmamış, mevcut ibadetlerini artırıp Ramazan'ın bereketinden istifadeye çalışmış."şeklinde konuştu.

(CİHAN)