Çarşamba Belediyesi'nden Örnek Yardım

Çarşamba Belediyesi'nden Örnek Yardım

Samsun'un Çarşamba İlçe Belediyesi, 2 Çocuğu ve İşsiz Kocasıyla Birlikte Harabe Bir Evde Hayatta Kalma Mücadelesi Veren Kadına Yardım Eli Uzattı.

Çarşamba Belediyesi'nden Örnek Yardım

Samsun'un Çarşamba İlçe Belediyesi, 2 çocuğu ve işsiz kocasıyla birlikte harabe bir evde hayatta kalma mücadelesi veren kadına yardım eli uzattı.

Kış soğuklarının bastırmasıyla birlikle yaşam mücadeleleri daha da zorlaşan Kuvancak ailesi, çareyi Çarşamba Belediyesi Çözüm Merkezi'ne başvurmakta buldu. Orta Mahalle'de camları ve kapısı kırık, her tarafı çamur içerisinde 2 odalı harabe evlerinde yaşam mücadelesi veren Kuvancak ailesinden anne Ayşe Kuvancak, geçtiğimiz hafta 2 çocuğunu da yanına alarak gittiği Çarşamba Belediyesi Çözüm Merkezi'nden yardım istedi. Kuvancak'ın feryadına kayıtsız kalmayan Çözüm Merkezi personeli, ailenin yaşam mücadelesi verdiği evde yaptığı incelemelerin ardından gerekli çalışmalara başladı.

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar'ın girişimleri sonucu Kuvancak ailesinin öncelikle gıda ve giysi ihtiyacı karşılandı. Belediyenin meclis üyelerinden biri ailenin bir yıllık ev kiralarını üslendi ve eşya yardımında bulundu.

Kış ayını çocuklarıyla sıcak bir aile ortamında geçirecek olmanın

mutluluğunu yaşayan anne Ayşe Kuvancak, belediye personeline sarılarak

teşekkür etti. Anne Kuvancak, "Eski evimizde çok kötü günler yaşadık. Siz de yardım eli uzatmasaydınız, halimiz ne olurdu düşünmek dahi istemiyorum. Allah sizden razı olsun. Artık çocuklarım okulla aç gitmeyecek. Soğuk bir evde üşümeyecek" şeklinde konuştu.

(EŞ-MAY-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA