CarrefourSA kimin markası? CarrefourSA satıldı mı? - Haberler
Haberi Paylaş

CarrefourSA kimin markası? CarrefourSA satıldı mı?

CarrefourSA kimin markası? CarrefourSA satıldı mı?
Haberler.com - Haberler | Gündem

Türkiye'nin en büyük dev market zincirlerinden biri olan CarrefourSA son dönemlerde art arda yaptığı satışlarla konuşuluyor. CarrefourSA kimin markası? CarrefourSA satıldı mı? sorusu ise merak ediliyor.

Carrefoursa, 2018 yılı itibariyle 3 büyük marketini sattı. O günde bugüne Ataşehir, Maltepe ve Bayrampaşa ilçelerinde bulunan üç ayrı gayrimenkulünü satışa çıkaran CarrefourSA milyar liradan fazla bedelle sattı. Peki CarrefourSA kimin markası? CarrefourSA satıldı mı? İşte detaylar!

CARREFOURSA KİMİN MARKASI?

Dünyadaki ilk mağazasını 15 Haziran 1963'te Fransa'da açan Carrefour, global perakende devlerinden biri olmaktadır. Türkiye'deise Carrefour, 1993 yılında ilk mağazasını İçerenköy'de açtı.1996 yılında ise Sabancı Holding ile ortaklık kuruldu. CarrefourSA, 2005 yılı Mayıs ayında Gima ve Endi'yi bünyesine katarak, sektördeki büyüme hamlesini devam ettirdi.

2013 yılı Temmuz ayı itibarıyla Sabancı Holding'in CarrefourSA bünyesindeki yönetimde söz sahibi olmasıyla birlikte her alanda gerçekleştirdiği yatırımlarla büyük bir değişim başlattı. Bu değişimle birlikte CarrefourSA, büyüme yolunda İsmar Marketler Zinciri, 1e1 Marketler ve Kiler Marketler'i de bünyesine katarak dev bir market zinciri oldu.

2018 yıl sonu itibarıyla 29 Hipermarket, 349 Süper market, 24 Gurme ve 194 Mini marketten oluşan bir zincirle, toplam 493 bin m² satış alanında müşterilere hizmet sunmaya devam eden CarrefourSA, yıl boyunca toplam 163 milyon müşteriye ulaşarak; 5.203 milyon TL ciro elde etmiştir.

Güçlü bir finansal pozisyona sahip olan CarrefourSA, büyüme ve değer yaratma potansiyeli olan tüm projeleri kendi kaynaklarıyla değerlendirerek yatırımlarına devam etmeyi, bu sayede müşteriler için yakın, keyifli ve değer yaratan alışverişin adresi olmayı hedeflemektedir.

CARREFOURSA SATILDI MI?

Aralık ayının sonlarına ilk satış haberlerini almaya başladığımız CarrefourSA ilk gayrimenkul satışını İçerenköy Carrefour AVM, City's ve Meydan İstanbul AVM'lerinin sahibi, Gülaylar Grup şirketi İstanbul Gayrimenkul Yatırım'a, 1.2 milyar TL'ye satarak gerçekleştirdi.

Ardından Bayrampaşa'daki dev arazinin taşınmazların grubundaki Esenler Mahallesi 4 pafta, 526 ada, 1 parseli Re-Pie Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. Avrupa Stratejik Gayrimenkul Yatırım Fonu'na 133 milyon TL'ye sattı.

Maltepe'de Cevizli Mahallesi'nde bulunan süpermarket, alışveriş merkezi, depo ve ofis nitelikteki taşınmaz mülklerini Bakırköy Gayrimenkul Yatırım İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye 835 milyon TL+KDV şeklinde sattı.

Haberler.com - Gündem

Gayrimenkul, CarrefourSA, Türkiye, Market, Gündem, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title