Çark Deresi Rekreasyon Projesi

Çark Deresi Rekreasyon Projesi

Zeki Toçoğlu, 2 halı saha, 1 yarı olimpik yüzme havuzu, 6 tenis kortu, 1 sosyal tesis ve büyük bir otoparkın yer alacağını söyledi.

Çark Deresi Rekreasyon Projesi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Çark Deresi Rekreasyon Projesi'nin 2. etabının içinde 2 halı saha, 1 yarı olimpik yüzme havuzu, 6 tenis kortu, 1 sosyal tesis ve büyük bir otoparkın yer alacağını söyledi.

Projenin ikinci etabıyla ilgili açıklama yapan Toçoğlu, ikinci etabın toplam alanının 13 dönüm ve otopark alanından oluşacağını kaydetti.

Toçoğlu, Yazlık Köprüsü'nden Yenikent'e doğru giden dere güzergahı boyunca bir çalışma başlattıklarını hatırlatarak, "Yazlık-Yenikent Çark Deresi Rekreasyon Projesi ismini verdiğimiz projenin ilk etabını tamamlamıştık. İlk etapta 11 bin metre kare alanda çalışmalar yapmış, yürüyüş yollarının, çocuk parklarının, yeşil alanların ve açık hava tiyatrosunun yapımını tamamlamıştık" dedi.

İkinci etabın çalışmalarına başladıklarını ifade eden Toçoğlu, "İkinci etap çalışması birinci etaba göre daha kapsamlı olacak. Projenin ikinci etabının içinde 2 adet halı saha, 1 adet yarı olimpik yüzme havuzu, 6 adet tenis kortu, 1 adet sosyal tesis ve büyük bir otopark yer alacak" diye konuştu.

Toçoğlu, tesislerin bir kısmının açılışını yaz ayları içinde yapmayı planladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Büyükşehir Belediyesi olarak bu tarz sosyal donatı alanlarını çoğaltmak için çalışıyoruz. Hemşehrilerimizin de bildiği gibi kısa süre önce Yenikent Park'ını hizmete açmıştık. İnşallah buradaki çalışmalarımızı da kısa sürede tamamlayacağız ve şehrimize yepyeni tesisler kazandırmış olacağız."

- SAKARYA

Kaynak: AA