Cannes'ta Ceylan'ın Filmine Tam Not

Cannes'ta Ceylan'ın Filmine Tam Not

Dünyanın Dört Bir Yanından Gelen Sinema Eleştirmenleri, 61. Cannes Film Festivali'nde "Altın Palmiye" İçin Yarışan Nuri Bilge Ceylan'ın "Üç Maymun" Adlı Filmine Tam Not Verdi.

Cannes'ta Ceylan'ın Filmine Tam Not

Dünyanın dört bir yanından gelen sinema eleştirmenleri, 61. Cannes Film Festivali'nde "Altın Palmiye" için yarışan Nuri Bilge Ceylan'ın "Üç Maymun" adlı filmine tam not verdi.

Nuri Bilge Ceylan'ın filmi, gala gösterisi öncesi bugün sinema eleştirmenleri ve basın için gösterildi.

Yaklaşık 500 kişi kapasiteye sahip sinema salonunun tamamının dolu olduğu görüldü. Yabancı basın, filmin ardından Nuri Bilge Ceylan için röportaj kuyruğuna girdi.

Dünyanın saygın gazetelerinden New York Times ve Le Monde gibi gazetelerle önde gelen yabancı haber ajansları, Nuri Bilge Ceylan ile röportaj yaptılar.

Gösterim sonunda AA muhabirine konuşan yabancı film eleştirmenleri, Ceylan'ın, bu filmiyle Cannes'dan mutlaka bir ödülle çıkacağı konusunda görüş bildirdiler.

Yabancı film eleştirmenleri, filmi çok beğendiklerini, filmin drama gücünü çok yüksek bulduklarını ve Cannes Festivali'nin yakından tanıdığı Ceylan'ın sinemasının önemli aşamalar kaydettiği görüşünde birleştiler.

Ceylan'ın filmi, yarın yarışma çerçevesinde yerel saatle 10.30'da davetliler için gösterilecek.

Kaynak: AA