Canlı Yayına Alınmayınca İntihara Kalkıştı

Canlı Yayına Alınmayınca İntihara Kalkıştı

İstanbul'da Uzun Süredir İşsiz Olduğunu Söyleyen Bir Şahıs, Gittiği Kanal 7 Televizyonunda Program Yapan Şebnem Kısaparmak ile Görüştürülmeyince Soluğu Kağıthane'de Bulunan Yaklaşık 30 Metre Yükseklikteki Viyadük Tepesinde Aldı. Şahıs, Canlı Yayını Keserek Olay Yerine Gelen Şebnem Kısaparmak'ın Yoğun Çabası Sonucu İkna Edilebildi. Kısaparmak İse Olayın Ardından Heyecana Dayanamayarak Kısa Sürel...

Canlı Yayına Alınmayınca İntihara Kalkıştı

İstanbul'da uzun süredir işsiz olduğunu söyleyen bir şahıs, gittiği Kanal 7 televizyonunda program yapan Şebnem Kısaparmak ile görüştürülmeyince soluğu Kağıthane'de bulunan yaklaşık 30 metre yükseklikteki viyadük tepesinde aldı. Şahıs, canlı yayını keserek olay yerine gelen Şebnem Kısaparmak'ın yoğun çabası sonucu ikna edilebildi. Kısaparmak ise olayın ardından heyecana dayanamayarak kısa süreli baygınlık geçirdi.

Alınan bilgiye göre, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nden çalışmak için 1 yıl önce İstanbul'a gelen ve uzun süredir işsiz olduğu söyleyen Murat Sevinç (39), kendisine iş bulması için Kanal 7 televizyonunda 'Şebnem'le paylaştıkça' adlı programı yapan Şebnem Kısaparmak ile görüşmek istedi. Televizyonun Eyüp'teki binasına gelen Murat Sevinç, güvenlik görevlileri tarafından görüştürülmediğini iddia ederek oradan ayrıldı. Kendisine kötü davranıldığını söyleyen ve yapılan muameleye isyan eden Sevinç, kısa bir süre sonra Sadabat 1 viyadüğüne çıktı. Memleketteki 3 çocuğuna ekmek gönderemediğini ve uzun süredir iş aradığını ancak bir sonuç alamadığını söyleyen Murat Sevinç, olay yerine gelen polislere bu duruma artık dayanamadığını, artık yaşamak istemediğini ifede etti. Sevinç, olay yerine gelen 112 Hızır Acil Servisi çalışanları ve polislerin yaklaşık 1 saat süren ikna çabalarına yanıt vermedi. Sevinç, kendisine yardımcı olacağını söyleyen polislere Şebnem Kısaparmak'ın olay yerine gelmesini, aksi halde aşağı inmeyeceğini belirtti. Bunun üzerine polis amirleri, o sırada canlı yayında bulunan ve programının bitmesine yarım saat kalan Şebnem Kısaparmak ile irtibata geçerek durumu anlattı. Kısaparmak ise, önce olanları inanamadı ancak durumun ciddiyetini anlayınca hemen canlı yayını yarıda keserek kendisine ait özel otomobiliyle olay yerine geldi.

Büyük bir heyecanla olay yerine gelen Şebnem Kısaparmak, viyadüğün korkuluklarında gördüğü Murat Sevinç'e iş bulması konusunda yardımcı olacağını ve şahsın bütün masraflarını karşılayacağını belirttive şahsı ikna etti. Sevinç bir süre sonra Kısaparmak'ın eline tutarak korkuluklardan aşağı indirildi.

Şahıs ifadesi alınmak üzere Sanayi Polis Merkezi'ne götürülürken, Kısaparmak olayın heyecanıyla kısa süreli baygınlık geçirdi. Canlı yayını yarıda keserek olay yerine gelen Şebnem Kısaparmak, yaptığının insanlık görevi olduğunu belirterek, "Böyle bir durumla daha önce de karşılaşmıştım. Allah'a şükür yine mutlu sonla noktalandı" dedi.

(MH-AS-OK-Y)

Kaynak: İHA