Cankurtaran Haberleri

Cankurtaran haber, Cankurtaran son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cankurtaran - 06.07.2020
Batı Karadeniz'de Kovid-19 tedbirleri
Kurumun sorumluluk alanlarında bulunan plajlar ve yürüme alanlarına el dezenfeksiyon aparatları konulduğunu aktararak, "Maske takılması ve sosyal mesafenin korunmasıyla ilgili uyarı tabelaları konuldu ve denetimler de yapılıyor. Vatandaşlarımızdan beklentimiz; sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları, maskesiz dolaşmamaları. Yine önceki yıllarda olduğu gibi bu yaz sezonunda da jet-ski ve bot ile cankurtaran hizmeti veriliyor.
Cankurtaran - 06.07.2020
Kerç Boğazı'nda gemi yangını: Sanıklar ilk kez hakim karşısında
TOPLU İĞNE DELİĞİ DAHİ YETERDİ Davanın diğer tutuklu sanığı Eralp Akat ise gemi hortumuyla ilgili iddiaya değinerek "Hortumun çapı 8'inçtir. Yüksek basınç altında sıvılaştırılmış olan gaz ortalama çalışma basıncı 12 bara kadar hortumun içinden geçer. Böyle yüksek bir basınçta topu iğne deliği olsa dahi operasyonun başladığı dakika hortum yırtılır. Bunun alev alması ya da parlaması için ekstra bir tahrike gerek yoktur. Atmosferdeki 20.9 oranındaki oksijen bunun ateş almasına neden olur. Olay olduğunda herhangi bir patlama olmadı. Herhangi bir patlama sesi duymadım. Ben kamaramdaydım. İkinci kaptanın beni güvertede yangın çıktı diyerek uyarmasıyla ikinci kaptanıma sahil istasyonundan yardım çağrısında bulunması talimatını verdim.ö şeklinde beyanda bulundu.  PERSONEL TALİMATLARIMA UYMADI Tutuklu sanık Akat, beyanlarını şu şekilde sürdürdü: "Acil durum olduğunda herkesin ne yapacağı önceden bellidir ve yangına müdahale edilmesi gerekir fakat olay olduktan sonra benim gemi personelim benim hiçbir şekilde gemiyi terk talimatı vermeme rağmen kendi inisiyatifleri ile koruyucu ekipmanları kullanmadan kendilerini denize atmışlardır. Bu nedenle ben gemimde yangın ile mücadele edemedim. Aynı zamanda cankurtaran ekipmanlarımı personel yokluğu nedeniyle kullanamadım" Sanık Mehmet Erdem Erimez ise savunmasında "Gemi üstünde herhangi bir denetim kontrol yapma ve karar verme imkanımız yoktur.
Cankurtaran - 06.07.2020
Kerç Boğazı'ndaki gemi kazasına ilişkin dava başladı
İkinci kaptanın güvertede yangın çıktı diyerek uyarmasıyla sahil istasyonundan yardım çağrısında bulunması talimatını verdiğini aktaran Akat, şunları söyledi: "Acil durum olduğunda herkesin ne yapacağı önceden bellidir ve yangına müdahale edilmesi gerekir. Fakat olay olduktan sonra benim gemi personelim kendi inisiyatifleri ile koruyucu ekipmanları kullanmadan kendilerini denize atmışlardır. Bu nedenle ben gemimde yangın ile mücadele edemedim. Aynı zamanda cankurtaran ekipmanlarımı personel yokluğu nedeniyle kullanamadım.
Cankurtaran - 06.07.2020
Son dakika haber | Kocaeli sahillerinde 173 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, KOSKEM bünyesinde faaliyet gösteren cankurtaranlar olası boğulma olaylarına anında müdahalede bulundu.
Cankurtaran - 04.07.2020
Ordu'da kadınlar plajında yeni tedbirler uygulanıyor
Yoğun ilgi gören plajda oturma bankları, şezlonglar, çocuk oyun alanları, cankurtaran kulesi gibi başlıca alanlar dezenfekte edildi.
Cankurtaran - 03.07.2020
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu, cankurtaran eğitmen sınavı düzenleyecek
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu, "bronz ve gümüş cankurtaran" eğitmen sınavının 24-25 Temmuz tarihlerinde İstanbul'da yapılacağını duyurdu.
Cankurtaran - 03.07.2020
Kırşehir'de akarsu ve göletler için boğulma uyarısı
İl AFAD Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, vatandaşların boğulma vakalarıyla karşılaşmamaları için yüzmek istediklerinde kurumsal hizmet veren tesisleri, cankurtaran bulunan plajları ve güvenlikli havuzları tercih etmeleri gerektiği belirtildi.
Cankurtaran - 29.06.2020
AFAD vatandaşların güvenli şekilde yüzmeleri için rehber hazırladı
Rüzgarlı havalara dikkat Rehberde, çeken akıntıya kapılmamak için rüzgarlı havalarda denize girilmemesi, cankurtaran ve sağlık ekibi bulunan sahil ve plajların tercih edilmesi, can yeleği veya simidi gibi malzemeler bulundurulması, deniz kıyafeti kullanılması uyarılarında bulunuldu.
Cankurtaran - 24.06.2020
Ordu'da denizde rip akıntısına karşı uyarıda bulunuldu
Açıklamada, geçen yıllarda kentte denize giren onlarca vatandaşın rip akıntılarına kapılarak hayatını kaybettiği veya boğulma tehlikesi geçirdiği bildirilerek, "Bu nedenle vatandaşlarımıza rüzgarlı havalarda, denizin dalgalı olduğu günlerde ve kontrolsüz, emniyet tedbiri alınmamış, cankurtaran bulunmayan sahil ve plajlarda denize girmemelerini öneriyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Cankurtaran Haberleri | Cankurtaran Haber - Haberler - Sayfa 7 - Cankurtaran haberleri, son dakika cankurtaran haber ve gelişmeleri burada. Denizde çeken akıntıya kapılan iki arkadaş kurtarıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 03:34:30. #1.16#

title