Cankurtaran Geçidi'nde Kar Başlamadan Sürücüler Uyarıldı

Cankurtaran Geçidi'nde Kar Başlamadan Sürücüler Uyarıldı

Cankurtaran Geçidi'nde kar başlamadan sürücüler uyarıldıARTVİN - Artvin'i Karadeniz sahiline bağlayan Hopa Dağı Cankurtaran Geçidi'nde bölgede beklenen şiddetli kar yağışı öncesinde trafik ekipleri sürücülere kış şartlarında uyulması gereken kuralları içeren el ilanları dağıttılar.

Cankurtaran Geçidi'nde kar başlamadan sürücüler uyarıldı

ARTVİN - Artvin'i Karadeniz sahiline bağlayan Hopa Dağı Cankurtaran Geçidi'nde bölgede beklenen şiddetli kar yağışı öncesinde trafik ekipleri sürücülere kış şartlarında uyulması gereken kuralları içeren el ilanları dağıttılar.
690 rakımlı Hopa Dağı Cankurtaran Geçidi'nde araçlarına zincir veya kış lastiği sürücüler buzlanma nedeniyle her kış yolda kalırken, Artvin Bölge Trafik Şube Müdürü Sefer Yerebakan, benzer manzaraların yaşanmaması için Cankurtaran İstasyon Kontrol Şubesi'nde görevli amir Selami Tokdemir ile yoldan geçen araçları durdurarak sürücülere kış şartlarına uyulması gereken kuralları içeren el ilanları ile uyarıda bulundular.
Uyarıların ardından yöredeki İsrafil Yavuz isimli bir esnaf kara kovan balını tepsiye doldurduğu karın üstüne tereyağı ile eritilmiş balı dökerek kar helvası yaparak önce trafik ekiplerine sonra yoldan geçen sürücülere ikram etti.
Süpriz uygulama sonrası şaşkınlıklarını gizlemeyen sürücüler, uyarı nitelikli el ilanlarına ve hem de ilk defa tattıkları kar helvası ikramı için teşekkürlerini dile getirdiler.
Trafik ekipleri, bölgede ilerleyen saatlerde ve özelikle gece boyu kar yağışı etkili olacağından, sürücülere, zincirsız ve kış lastiksiz yola çıkmamaları konusunda uyarıda bulunuyor.