Çankırı, Vekil Vali Yardımcılarına Emanet

Çankırı, Vekil Vali Yardımcılarına Emanet

Dört Vali Yardımcısı Kadrosu Bulunan Çankırı'da İki Vali Yardımcısı'nın Bakanlığın Görevlendirmesi ile Ankara'da Değişik Kadrolarda Bulunması Nedeniyle Çankırı Valisi Ali Haydar Öner, Defterdar M.koray Alper ile Ilgaz Kaymakamı Namık Kemal Nazlı'ya Vali Yardımcılığı Vekilliği Görevini Verdi.

Çankırı, Vekil Vali Yardımcılarına Emanet

Dört Vali Yardımcısı kadrosu bulunan Çankırı'da iki Vali Yardımcısı'nın bakanlığın görevlendirmesi ile Ankara'da değişik kadrolarda bulunması nedeniyle Çankırı Valisi Ali Haydar Öner, Defterdar M.Koray Alper ile Ilgaz Kaymakamı Namık Kemal Nazlı'ya Vali Yardımcılığı Vekilliği görevini verdi.

Görevde bulunan Vali Yardımcısı Mehmet Büyüktaş'ın, oğlunun düğünü için izne ayrılması ve diğer Vali Yardımcısı Hakan Kubalı'nın milletvekilliği genel seçimleri için istifa etmesi üzerine Çankırı'da asil olarak görev yapan Vali Yardımcısı kalmadı. Çankırı Valisi Ali Haydar Öner, Devlet hizmetlerinde bir aksama olmaması için son olarak Emniyet Müdürü Nurettin Örnek'i Vali Yardımcısı Vekili olarak görevlendirdi. Bu arada Vali Öner'in görev nedeniyle il dışına çıktığı durumlarda Ilgaz Kaymakamı Namık Kemal

Nazlı, Vali Vekili olarak görevlendiriliyor.

(MD-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA