Çankırı Valisi Uzun'un Eşi Gülserin Uzun, Halk Eğitim Müdürlüğü'nü Ziyaret Etti

Çankırı Valisi Uzun'un Eşi Gülserin Uzun, Halk Eğitim Müdürlüğü'nü Ziyaret Etti

Çankırı Valisi Şemsettin Uzun'un Eşi Gülserin Uzun, Halk Eğitim Müdürlüğünü Ziyaret Etti. Halk Eğitim Müdürü Kemal Yamuç Tarafından Karşılanan Bayan Uzun, Kursiyerleri de Ziyaret Ederek Onlarla Bir Süre Sohbet Etti.

Çankırı Valisi Uzun'un Eşi Gülserin Uzun, Halk Eğitim Müdürlüğü'nü Ziyaret Etti

Çankırı Valisi Şemsettin Uzun'un eşi Gülserin Uzun, Halk Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti. Halk Eğitim Müdürü Kemal Yamuç tarafından karşılanan Bayan Uzun, kursiyerleri de ziyaret ederek onlarla bir süre sohbet etti.

Halk Eğitim Müdürü Kemal Yamuç, Halk Eğitim olarak birçok dalda kurslar verildiğini, Çankırı Halk Eğitimi olarak Türkiye çapında iyi dereceler elde ettiklerini, şu an Mefruşat, Tel Kırma, Nakış, Takı Tasarım, Kuaförlük ve Okuma Yazma kurslarının devam ettiğini ve halkın ilgisinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Nakış Öğretmeni Nebahat Tolay tarafından, Halk Eğitimde öğretmenler ve kursiyerler tarafından yapılan ve Çankırı'nın tanıtımı amacıyla, çeşitli etkinliklerde sergilenen, 81 ilin katılımı ile ay sonunda İstanbul'da düzenlenecek olan fuarda Çankırı standında sergilenecek ürünler Bayan Uzun'un beğenisine sunuldu.

El emeği göz nuru olan bu ürünlerin yerini hiçbir hazır ürünün tutamayacağını vurgulayan Bayan Uzun, Mefruşat ve Tel Kırma kursiyerlerinin yaptığı ürünleri inceledi. Bayan Uzun, "Birbirinden güzel modeller ile birçok ürün yapıyorsunuz, hepside çok güzel olmuş. Hepinizin ellerine sağlık, sizlere kolaylıklar diliyorum" dedi. Okuma yazma kursiyerleri ile de bir süre görüşerek sohbet eden Bayan Uzun, kursiyerlere başarılar diledi.

Halk Eğitim Müdürü Kemal Yamuç, "Valimizin eşi olarak bizleri ziyaret etmeniz hem kursiyerlerimizi hem de bizleri son derece mutlu etti, ziyaretiniz nedeniyle teşekkür ederiz." dedi.

(CİHAN)