Çankırı Şabanözü Rehabilitasyon Merkezi Açıldı

Çankırı Şabanözü Rehabilitasyon Merkezi Açıldı

Çankırı Şabanözü Rehabilitasyon Merkezi'nin Açılışı Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun Katılımıyla Gerçekleşti.

Çankırı Şabanözü Rehabilitasyon Merkezi Açıldı

Çankırı Şabanözü Rehabilitasyon Merkezi'nin açılışı Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun katılımıyla gerçekleşti.

Çankırı Valisi Ali Haydar Öner, AK Parti Çankırı Milletvekilleri Nurettin Akman ve Suat Kınıklıoğlu, Çankırı ve Şabanözü'nde görev yapan bürokratlar ve vatandaşların katıldığı açılışta konuşan Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Genel Müdürü İsmail Barış, kurumunun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Milletvekilleri Nurettin Akman ve Suat Kınıklıoğlu da yaptıkları konuşmalarda hükümetleri dönemlerinde Çankırı'ya yapılan hizmetler hakkında bilgi verdiler.

Çankırı Valisi Ali Haydar Öner, sosyal hizmetler açısından Çankırı'da iyi durumda olduklarını belirterek, "Bu tür hizmetleri yapmazsak bu dünya için suç işlemiş, öbür dünya için de vebal altında kalmış oluruz" diye konuştu.

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu da konuşmasında dezavantajlı gruplar için yapılan hizmetlere önem verdiklerini ifade ederek, "Bu hizmetler, ben ölürsem çocuğum ne olacak kaygılarını geride bırakacaktır" dedi.

Bakan Çubukçu, açılışın ardından Rehabilitasyon Merkezi'ni gezerek, merkezde kalan sakinlerin oluşturduğu Gönül Korosu'nun konserini dinledi. Koronun halk müziği parçalarından oluşan mini konserini çok beğenen Bakan Nimet Çubukçu, tören süresince rehabilitasyon sakinleriyle yakından ilgilendi. Küçük kız çocuklarını kucağına alan Bakan Çubukçu, bir süre de onlarla sohbet etti.

(MD-BÖ-NÇ-Y)