Çankırı Meslek Yüksekokulu Proje Yöneticileri Portekiz'e Gitti

Çankırı Meslek Yüksekokulu Proje Yöneticileri Portekiz'e Gitti

Socrates Grundtvig G1 Projesi Olağan Toplantısına Katılmak ve Proje Koordinatörü Olarak Toplantıya Başkanlık Yapmak Üzere Çankırı Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Uzman Kadrosu Portekiz'e Gitti.

Çankırı Meslek Yüksekokulu Proje Yöneticileri Portekiz'e Gitti

Socrates Grundtvig G1 Projesi olağan toplantısına katılmak ve proje koordinatörü olarak toplantıya başkanlık yapmak üzere Çankırı Meslek Yüksekokulu Yönetim ve uzman kadrosu Portekiz'e gitti.

Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen ve merkezi Brüksel'de bulunan Eğitim ve Gençlik Genel Müdürlüğü tarafından seçilen projelerden biri olan Socrates Grundtvig G1 Projesi, Ankara Üniversitesi'ne bağlı Çankırı Meslek Yüksek Okulu'nun koordinatörlüğünde yürütülüyor. Amacı, örgün eğitime katılmaya imkanı olmayan yetişkinlere kendi evlerinde eğitim imkanı sunmak olan projeye İngiltere, Almanya, İtalya, Hollanda, Portekiz, Romanya, Yunanistan ve Türkiye'den çeşitli kuruluşlar katılıyor. 2 yıl süreli olup birinci yıl faaliyetleri başarıyla tamamlanan ve kısa adı OBELFA olan projenin koordinatörlüğünü Çankırı Meslek Yüksek Okulu yapıyor. Proje ile ilgili ilk pilot uygulamanın geçtiğimiz aylarda tamamlandığını belirten yetkililer, bu uygulama ile ilgili ilk değerlendirmenin bu ay içerisinde yapılacağını ifade etti. Projenin olağan toplantısına katılmak ve proje koordinatörü olarak toplantıya başkanlık yapmak üzere Çankırı Meslek Yüksekokulu Yönetim ve uzman kadrosu Portekiz'e gitti. 5 gün sürecek toplantıdan sonra alınacak kararlar doğrultusunda projenin geleceğinin şekilleneceği belirtildi.

Toplantıya katılmak üzere Portekiz'e hareket eden heyette Çankırı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Sabahattin Balcı, Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Murat Arı ile Öğretim Görevlileri Mehmet Biçer, Bekir Güldibi ve Abdülkadir Gökmen bulunuyor.

(MD-BÖ-OK-Y)

Kaynak: İHA