Çankırı İl İdare Şube Başkanları Toplantısı

Çankırı İl İdare Şube Başkanları Toplantısı

Çankırı İl İdare Şube Başkanları Toplantısı, Vali Ali Haydar Öner Başkanlığında Gerçekleştirildi.

Çankırı İl İdare Şube Başkanları Toplantısı

Çankırı İl İdare Şube Başkanları toplantısı, Vali Ali Haydar Öner başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Planlama Müdürü Gazi Baykaler'in tasarruf genelgesi hakkında detaylı bilgiler verdiği toplantıda bir konuşma yapan Çankırı Valisi Ali Haydar Öner, toplantının aksaklıkları yerinde görmek için yapıldığını belirterek, kamu kurum ve kuruluşlarının giderlerinden tasarruf sağlanması, bürokratik işlemlerin azaltılması ve resmi taşıtların kullanımına ilişkin olarak alınan tedbirlere uyum konusunda her düzeydeki görevlinin özen göstermesi gerektiğini söyledi. Resmi taşıtların kullanımı konusuna dikkat çeken Vali Öner, "Resmi plakalı araçlar, kullananın değil milletin malıdır. Ona sadece devletin işini görsün diye verilmiştir. Ayrıca bir kurumda olan aracı sadece o kurum değil diğer kurumlar da kullanabilir, bu konuda bencil olmayalım" dedi.

Resmi araçların şahsi amaçla asla kullanılamayacağını dile getiren Vali Öner, "Emir ve zata veya makam hizmetlerine tahsis edilen taşıtlar dışında kalan ve hizmet aracı olarak havuzda yer alan taşıtlar aynı kurumun birimleri arasında ayrım yapılmaksızın, resmi hizmetlerin yerine getirilmesi amacıyla kullanılacaktır. Bu taşıtlar özel işlerde, tatil günlerinde ve personel servis aracı olarak kullanılmayacak. Hiçbir makam, birim ve şahsın kullanımına tahsis edilmeyecektir" diye konuştu.

Haberleşme konusunda tasarruf tedbirlerinin devam ettiğini de hatırlatan Vali Öner, "Telefon faturaları her defasında harcama yetkilileri tarafından aylar itibariyle bizzat kontrol edilerek, özel görüşme bedellerinin ilgililerden tahsil edilmesi sağlanacaktır. Ayrıca kurum ve kuruluşlardaki telefonların 900'lü hatlara kapalı tutulmasına devam edilecek" ifadelerini kullandı. Toplantıda tasarruf genelgesi hakkında detaylı açıklamalar ve genelgeye uyulması konusunda uyarılarda bulunan Çankırı Valisi Ali Haydar Öner, "Kılık kıyafete dikkat edelim. Devlet memuruna yakışır bir şekilde giyinelim. Yazışmalarda yazım kurallarına dikkat edelim. Toplantılarda aldığınız kararlar hakkında bilgi verin. Fidan dikme çalışmalarına önem verelim. Dikilen her fidanın ülkemiz ve dünyamız için önemi çok büyük. Kestiğimizden fazlasını dikelim. Makul ölçülerde risk üstlenelim. Boğazımızdan geçmeyen, cebimize girmeyen ve kamu yararı olan işleri yapmaktan korkmayalım. Objektif hüsnüniyet kurallarından ayrılmayalım" diye konuştu.

(MD-BÖ-NÇ-NÇ-Y)

Kaynak: İHA