Çankırı Fenerbahçeliler,belediye Başkanı İrfan Dinç'e Teşekkür Ziyareti...

Çankırı Fenerbahçeliler Derneği Başkanı ve Yöneticileri, Belediye Başkanı İrfan Dinç'i Ziyaret Etti.

Çankırı Fenerbahçeliler,belediye Başkanı İrfan Dinç'e Teşekkür Ziyareti...

Çankırı Fenerbahçeliler Derneği Başkanı ve Yöneticileri, Belediye Başkanı İrfan Dinç'i ziyaret etti.

Çankırı Fenerbahçeliler Derneği ile Köln ve Stuttgart Fenerbahçeliler Derneklerinin İlköğretim okullarına yönelik düzenlemiş olduğu "102. yılımızda 500 öğrencimizi giyindiriyoruz" kampanyası törenlerinde Belediye imkânları ile kampanyaya destek veren Belediye Başkanı İrfan Dinç'i dernek yöneticileri makamında ziyaret edip teşekkür ettiler.

Ziyarette Çankırı Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ahmet Demirci, yapmış oldukları programa katkılarından dolayı Belediye Başkanı İrfan Dinç'e teşekkür ederek,"Kampanyamızda Başkanımızın çok büyük yardımları oldu. Her ne kadar zatıâlileri Beşiktaşlı olsa da o gün bir Fenerbahçeli gibi davranmıştır. 500 çocuğumuzun sevinmesinde çok katkısı olmuştur. Dışardan gelen konuklarımız için düzenlenen Yaran gecesinde bizleri yalnız bırakmamış, Çankırı Araştırmaları Merkezindeki tarihe ışık tutan arşiv odasını konuklarımıza açarak onlara hayatında görmediği belgeleri sunarak hem misafirperverliğini göstermiş hem de Çankırı'nın tanıtımında büyük rol oynamıştır. Konuklarımızdan Efsane Kaptan Selçuk Yula Çankırı'yı unutmamış olmalı ki; katıldığı bütün tv programlarında Çankırı'yı ağzından düşürmüyor. Almanya'dan gelen konuklarımız ise Çankırı yaranı çerçevesinde Almanya'da Çankırı Belediyesi ile birlikte ortaklaşa bir etkinlik yapabileceklerini söylediler. Konukperverliğinizden dolayı tüm Çankırı Fenerbahçeliler Derneği adına "teşekkür ederim" dedi.

Fenerbahçeli konuklarının iltifatlarına oldukça sevinen Belediye Başkanı İrfan Dinç, "Çocuklarımızın giydirilmeleri çok güzel bir düşüncedir. Bu tür etkinliklere yapabileceğimiz en küçük katkı bizim boynumuzun borcudur. Dışardan gelen yerli ve yabancı konuklarımız ilk geldiklerindeki Çankırı hakkındaki bakış açıları bir başka, ayrıldıklarında bambaşka oluyor. Bizim 5 yıldır hedefimiz hep böyle olmuştur. İnsanlar artık Çankırı'yı Ankara Çankaya ile karıştırmıyorlar. Biz konuklarımıza Çankırı'nın tarihini, kültürünü, örfünü, âdetini ve misafirperverliğini hafızalarına kazıyarak gönderiyoruz. Ben de bizatihi şehrin Belediye Başkanı olarak, çocuklarımızın yüzünün gülmesinde ve Çankırı'nın tanıtımında yapmış olduğunuz katkılardan dolayı Çankırı Fenerbahçeliler derneğine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

(CİHAN)

Kaynak: CHA