Çankırı'da Sokak Hayvanlarına Özel Proje

Çankırı'da Sokak Hayvanlarına Özel Proje

Çankırı'da sokak hayvanlarına özel projeBelediye Başkanı İrfan Dinç, Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde, dünya standartlarında modern bir barınağın projesini tamamlamak üzere olduklarını söyledi.

Çankırı'da Sokak Hayvanlarına Özel Proje

Çankırı'da sokak hayvanlarına özel proje

Belediye Başkanı İrfan Dinç, Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde, dünya standartlarında modern bir barınağın projesini tamamlamak üzere olduklarını söyledi.

Hizmet anlayışını sosyal belediyecilik doğrultusunda şekillendirdiklerini belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, sadece vatandaşların değil, sokak hayvanları da olmak üzere tüm canlıların yaşam standartlarını iyileştirmek için çalıştıklarını ifade etti. Geçtiğimiz yıllarda hayvan barınağı, kedi evleri, mobil hayvan kliniği gibi birçok hizmeti uygulamaya koyan belediye, şehrin muhtelif noktalarına koyduğu mama ve suluklar ile sokak hayvanlarını susuz bırakmıyor, açlıktan koruyor. Çankırı'da yaşayan vatandaşlar da bu uygulamaya destek veriyor.

Çankırı Belediyesi olarak hayvan hakları ve onları koruma ile ilgili üzerlerine düşen görevleri yerine getirdiklerine inandığını ifade eden Başkan Dinç, 'Türkiye'nin ilk mobil hayvan kliniğini Çankırı Belediyesi hizmete sunmuştur. Çankırı'da herhangi bir hayvanımızda en ufak bir sıkıntı olduğunda ambulansımız anında yetişmekte, gerekli müdahaleyi ve tedavileri yapmaktadır. Hem mobil kliniğimiz, hem de köpek bakım merkezimizde sabit kliniğimiz var. Çankırı Belediyemizdeki iki veterinerimizin birisi mezbahada, diğeri ise tamamen hayvanlarımızın bakımı ve rahatsızlıkları ile ilgili görevlidir. Şehir merkezindeki hayvanlarımızı sağlık kontrolünden geçirerek küpe ve aşılama işlemlerini tamamladık. Kısırlaştırma çalışmalarımız da devam ediyor." dedi.

Hayvan barınağını yeterli bulmadıklarını da belirten Başkan Dinç, "Dünya standartlarında modern bir hayvan barınağı projemizi de tamamlamak üzereyiz. Masum hayvanlarımızın çok daha ilgiye ihtiyaç duyduklarını düşünüyoruz. Hayvanları koruma gününde tüm insanlarımızı daha duyarlı ve bilinçli olmaya, koruma noktasında daha hassas olmaya davet ediyorum" dedi.

Kaynak: DHA