Çankaya Köşkü Haberleri

Çankaya Köşkü haber, Çankaya Köşkü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çankaya Köşkü - 11.01.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 12 Ocak 2021
(Ankara/10.00) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçileriyle Çankaya Köşkü'nde bir araya gelecek.
Çankaya Köşkü - 29.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2015- Burkina Faso'da İlerleme İçin Halk Hareketi (MPP) Partisinden Roch Marc Christian Kabore, oyların yüzde 43,3'ünü alarak devlet başkanı seçildi.? 2016- Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için ilk adım atıldı. Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çankaya Köşkü'nde bir araya gelerek Anayasa değişikliği teklifini görüştü.
Çankaya Köşkü - 08.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2013- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü'nde düzenlenen törenle Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e Devlet Nişanı verdi.
Çankaya Köşkü - 29.10.2020
Cumhuriyet 97 yaşında
28 Ekim 1923 akşamına kadar hükümetin kurulamaması üzerine Mustafa Kemal Paşa, Çankaya Köşkü'nde arkadaşları için Latife Hanım'a bir sofra hazırlattı.
Çankaya Köşkü - 28.10.2020
Cumhuriyet'in ilanı ve Atatürk'ün Cumhurbaşkanı unvanıyla ilk konuşması AA Arşivi ve TBMM kayıtlarında
Bazı yabancı ülkeler de Lozan Antlaşması'nın onayı için Türkiye'deki yeni devlet rejiminin daha açık şekilde belirlenmesini istiyordu. Bu sıralarda İcra Vekilleri Heyeti'nin istifası ve Meclisin güvenini kazanacak bir kabine listesinin oluşturulamaması da bu soruna acil çözüm gerektirdi. 25 Ekim 1923'te ise hükümetin istifasıyla bir bunalım ortaya çıktı. Bu olay Atatürk'e, cumhuriyeti ilan etmek için beklediği fırsatı verdi. 28 Ekim 1923 akşamına kadar hükümetin kurulamaması üzerine Mustafa Kemal Paşa, Çankaya Köşkü'nde arkadaşlarına "Yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz.
Çankaya Köşkü - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1923- Mustafa Kemal Paşa, Çankaya Köşkü'nde verdiği akşam yemeğinde "Yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz.
Çankaya Köşkü - 13.09.2020
Haftanın tarihine bakış
2019- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin katılımıyla Çankaya Köşkü'nde Suriye konulu Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi gerçekleştirildi.
Çankaya Köşkü - 06.09.2020
Haftanın tarihine bakış
2012 - Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Özel Temsilcisi Angelina Jolie, Türkiye'ye sığınan Suriyelileri ziyaret etmek amacıyla Gaziantep'e geldi. Kamplarda incelemelerde bulunan Jolie, Ankara'ya geçerek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından 14 Eylül'de Çankaya Köşkü'nde kabul edildi.
Çankaya Köşkü - 03.08.2020
Otomobil, KGYS direğine çarptı 4 yaralı
Kaza, saat 23.00 sıralarında Çankaya ilçesi Turan Güneş Bulvarı'nda meydana geldi. Çankaya Köşkü yönünde giden Mohammed İ.
Çankaya Köşkü - 15.07.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 15 Temmuz gecesini anlattı Açıklaması
O dönemde Başbakanlık Müsteşarı olarak görev yapan Oktay, akşam saatlerinde çalışma arkadaşlarıyla Çankaya Köşkü Yerleşkesi'nde İstanbul'da bir hareketlilik olduğu haberini aldıklarını, ardından Çankaya Köşkü üzerinden bir uçağın geçtiğini gördüklerini söyledi.
Çankaya Köşkü - 14.07.2020
FETÖ'nün kanlı darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti (1)
Ayrıca Akay Kavşağı'nda tankın üzerinden düşen 2, Dikimevi'nde ise ateşli silahla vurulan bir vatandaş hayatını kaybetti. Havada bulunan F-16'ların birinden saat 02.35'te Genelkurmay'a birkaç yüz metre mesafedeki TBMM'ye bomba atıldı. Aynı dakikalarda, TRT Genel Müdürlüğü binasını ele geçirmeye çalışan FETÖ mensubu askerler gözaltına alınmaya başlandı. Kurumun yayını saat 03.00'te normale döndü. Darbeci pilotlarlar Gölbaşı'ndaki TÜRKSAT tesislerine 4, TBMM'ye 2 bomba daha attı. TBMM'ye atılan bombalar 32 kişiyi yaraladı. Darbe girişiminin ardından yapılan tespite göre, Meclis'te yaklaşık 20 milyon liralık hasar meydana geldi. Bu sırada Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Meclis kürsüsünden, "Meclis burada dursun, burayı kapatıp aşağıya (sığınağa) gidersek bu millet meydana gelmez, bu millet 'Meclis bunlardan korktu' der. Bizim burada yapacağımız şey burada ölmektir." dedi. Jandarma Genel Komutanlığı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve AK Parti Genel Merkezi civarındaki eylemler sırasında biri tankın üzerinden düşen, diğerleri ateşli silahlarla vurulan 14 vatandaş şehit oldu. Darbeci askerlerden bir kısmı gözaltına alınırken darbenin idare merkezi konumundaki Akıncı Üssü'nün elektrikleri saat 04.29'da kesildi. Külliyeyi hedef aldılar Darbeciler günün aydınlanmasıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesini hedef aldı. Darbe girişimi içinde yer alan pilotların kullandığı F-16'ların birinden saat 06.19'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yakınındaki köprülü kavşak ve otoparka 2 bomba atıldı. Burada 15 kişi şehit edildi, 7 kişi yaralandı. Darbeci pilotların Ankara üzerindeki uçuşlarının sabah saatlerinde de devam etmesi üzerine darbe girişiminde yer almayan uçaklar, üsteki çeşitli noktaları vurarak darbecilerin uçaklarının kalkışının önüne geçti. Halk ve polisin mücadelesi sonucu darbecilerin mukavemetlerinin kırılmasının ardından Akıncı Üssü'nde tutulan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, saat 08.26'da helikoptere binerek Çankaya Köşkü'ne hareket etti.
Çankaya Köşkü - 14.07.2020
SETA'dan "Devlet Toplum ve Siyasette FETÖ ile Mücadele" paneli
"Devletine sahip çıkan bir millet ortaya çıktı" Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Aktay da darbe girişimi gecesi yaşadıklarını anlattı. Darbe girişimini duyar duymaz önce Çankaya Köşkü'ne daha sonra da TBMM'ye gittiklerini belirten Aktay, Meclis'i açtıklarını ve ilk ışıkların da kendisinin de içinde bulunduğu bir grup tarafından yakıldığını aktardı.
Çankaya Köşkü - 26.05.2020
27 Mayıs'a Çankaya Köşkü'nde şahit olan koruma polisi yaşananları anlattı
Türk demokrasi tarihinin kara lekesi 27 Mayıs 1960 askeri darbesinde Çankaya Köşkü'nde dönemin Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın kapısında nöbet tutan koruma polisi Niyazi Çelebi (92), o gün yaşadıklarını unutamıyor.
Çankaya Köşkü - 24.05.2020
Haftanın tarihine bakış
1921- Çankaya Köşkü, Mustafa Kemal'e armağan edildi.
Çankaya Köşkü - 10.05.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Yeni normalin başlamasıyla her şeyin pandemi öncesi dönem gibi olacağı anlamına gelmediğini ifade eden Kurtulmuş, şunları aktardı: "Tedbirlerimizi alarak, sosyal mesafemize uyarak, kademeli olarak alanlara geçişi sağlayarak bu işi sürdüreceğiz. Tedbirli olacağız. Teyakkuz halinde olacağız ama bir taraftan da hayatın normalleşmesiyle ilgili süreç başlayacak. Bu sürecin çok dinamik bir süreç olduğunu Cumhurbaşkanımız açık bir şekilde ifade etti. Başından beri Türkiye'nin en büyük avantajı hem sağlık sisteminin çok hazırlıklı olması, yetenekli bir sağlık ordusuna sahip olması, sistemin alt yapısının sağlam olması hem de Türkiye'nin ilk andan itibaren tedbirleri çok etkin bir şekilde uygulaması, pandemiyi bir şekilde kontrol altına almaya başlamamızda büyük faydası oldu. Bundan sonraki süreçte de 'Bu iş nasılsa kontrol altına alındı.' diye boş vermeyeceğiz. En ufak bir gevşemeye mahal bırakmayacağız. Atılan normalleşme adımlarının sonuçlarına bakılacak, eğer gerçekten en ufak bir risk görülürse buralarda yeniden bir sıkılaştırma politikalarına gidilecek." "İlk vakadan sonra etkin ve anında tedbirler alındı" Kurtulmuş, Türkiye'nin Kovid-19'la mücadele ettiği dönemde karşılaştığı manipülasyonlara dair ise şu değerlendirmelerde bulundu: "Türkiye, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu sürece son derece hazırlıklı. Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi'nin de sağladığı etkin mücadele araçlarıyla birlikte son derece başarılı şekilde bunu sürdürüyoruz. Sağlık sistemimizin sonuçlarını başarılı şekilde almaya başladık. İlk andan itibaren dedik ki; bu sadece sağlıkla ilgili bir alan değildir. 11 Mart'ta ilk vaka görülmüş, 12 Mart'ta Cumhurbaşkanımız Çankaya Köşkü'nden Bilim Kurulu üyelerini bir taraftan Bakanlar Kurulu üyelerini bir taraftan ekonominin aktörlerini, sendikaları, odaları, borsaları, bizleri ve geniş bir kadroyu toplayarak alınacak tedbirler üzerine konuşuldu.
Çankaya Köşkü - 10.05.2020
Haftanın tarihine bakış
1998- Atatürk Uluslararası Barış Ödülü, Çankaya Köşkü'nde düzenlenen törenle Prof.
Çankaya Köşkü - 07.05.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, gündemi değerlendirdi: (2)
Türkiye'de ilk vakanın görüldüğü 11 Mart'tan itibaren Çankaya Köşkü'nde ne yapılması gerektiğini ele alan bir toplantı yaptıklarını anlatan Kurtulmuş, tıp personelinin olağanüstü fedakarlıklarıyla bu işin üstesinden gelindiğini kaydetti.
Çankaya Köşkü - 17.04.2020
Özal'ın ölümünün üzerinden 27 yıl geçti
Çankaya Köşkü'nde 12 Mart 1991'de Celal Talabani ile görüşen Özal, terör olaylarının ve "Kürt sorununun" çözümü için çaba harcadı.
Çankaya Köşkü - 12.04.2020
Haftanın tarihine bakış
1993- Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Çankaya Köşkü'nde geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nde tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.
Çankaya Köşkü - 07.04.2020
İçişleri Bakanı Soylu, canlı yayında gündemi değerlendirdi: (2)
"Kabine toplantıları telekonferans ile yapılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile en son yüz yüze ne zaman görüştünüz?" sorusunun yöneltildiği Soylu, Erdoğan ile en son 18 Mart'ta Çankaya Köşkü'ndeki koordinasyon toplantısında görüştüklerini ifade etti.
Çankaya Köşkü - 05.04.2020
Haftanın tarihine bakış
1980- Görev süresi sona eren Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk Çankaya Köşkü'nden ayrıldı.
Çankaya Köşkü - 23.03.2020
Bankalar koronavirüse karşı ekonomiyi destek paketleriyle savunuyor
Geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'ndeki Koronavirüsle Mücadele Eş Güdüm Toplantısı'nın ardından "Ekonomik İstikrar Kalkanı" adını verdiği paketle 100 milyar liralık bir kaynak setini devreye aldı.
Çankaya Köşkü - 23.03.2020
Kamu personeli uzaktan veya dönüşümlü çalışabilecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'ndeki 'koronavirüs' toplantısının ardından 'Covid-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik İlave Tedbirler' başlıklı bir genelge kaleme aldı.
Çankaya Köşkü - 23.03.2020
Çankaya Köşkü'nde 'koronavirüs' toplantısı
CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında Çankaya Köşkü'nde koronavirüs tedbirlerine ilişkin koordinasyon toplantısı yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Çankaya Köşkü Haberleri | Çankaya Köşkü Haber - Haberler - Sayfa 3 - Çankaya Köşkü haberleri, son dakika çankaya köşkü haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u kabul etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 14:54:54. #1.15#

title