Çankaya Köşkü Önünde Gösteri: 14 Gözaltı

Çankaya Köşkü Önünde Gösteri: 14 Gözaltı

Çankaya Köşkü Çevresinde Ellerinde Türk Bayrakları ve Atatürk Posterleri ile Toplanan Bir Grup Gösteri Yaptı. Çevik Kuvvet Ekiplerinin Uyarısına Rağmen Gösteriyi Sürdüren Gruptakilerden 14 Kişi Göz Altına Alındı.

Çankaya Köşkü Önünde Gösteri: 14 Gözaltı

Çankaya Köşkü çevresinde ellerinde Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile toplanan bir grup gösteri yaptı. Çevik Kuvvet ekiplerinin uyarısına rağmen gösteriyi sürdüren gruptakilerden 14 kişi göz altına alındı.

Çankaya Köşkü'nün 1 Numaralı kapısı önünde akşam saatlerinde toplanmaya başlayan gruptakiler, bir süre ''Türkiye laiktir, laik kalacak'' şeklinde slogan attı. Gösteri sırasında bölgeden geçen bazı otomobillerdekilerin de Türk Bayrağı sallayarak gruptakilere destek verdiği gözlendi.

Çevik Kuvvet ekiplerinin uyarısına rağmen gösteriyi sürdüren gruptakilerden 14 kişi göz altına alındı. Bu kişilerin kimlik tespiti ve ifadelerine başvurulmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesine götürüldüğü öğrenildi.

Yetkililer, bu kişilerin haklarındaki gerekli işlemin yapılmasının ardından, suç unsuru bulunmaması halinde bu gece serbest bırakılabileceğini belirttiler.

Bir süre sonra, Çankaya Köşkü 1 Numaralı kapısının yakınlarına gelen iki üç kişilik gruplar da gösteriyi sürdürmek istedi. Omuzlarında Türk Bayrağı taşıyan bu kişiler, polislere ''Türk Bayrağı'nı taşımak suçsa bizi de alın'' diye tepki gösterdiler.

Bazı göstericilerin yanlarında çocukların da bulunduğu dikkati çekti. Göstericiler, bir süre sonra yaya olarak bölgeden uzaklaşırken, yoldan geçen bazı otomobillerden de destek için Türk Bayrağı sallandığı görüldü.

Bu sırada, Kuğulu Park'ta toplanan bir başka grup da benzer bir gösteri yaptı.

Gruptakiler ''Çankaya laiktir, laik kalacak'', ''Çankaya'nın yolları şeriata kapalı'', ''Medya uyuma, vatanına sahip çık'' şeklinde sloganlar attılar. Gruptakiler, gösteriyi izleyen basın mensuplarına da tepki gösterdiler.